• Obyčejný working day analytika: Miriam, Wrapings, Chanel No.5

Občas si moc oblíbím nějakou vůni a pak z ní mívám po nějakou dobu FAKT velkou radost. Letos to už byla Aziyadé, opakovaně Mandračka (alias udělený Mandragoře Pourpré přítelem Deradem), přesněji Mandračka Poprděná (vulgo od mé kolegyně, co špatně slyšela) a úplně nejčastěji EdP od Čísla Pět. Ostatní vůně, které nosím, mne baví nebo se mi líbí, ale je jen pár vyvolených. Asi tak někdy v létě jsem poprvé přičuchla k Miriam a od té doby mi dělá radost taky. Už jsem tady psala, jak ji mám spojenou s Wrapping a No.5, ale teprve dnes ráno mne napadlo udělat srovnávací analýzu.

Začala jsem trochu od konce, ale kdo to mohl tušit… Už v autě, než se mi otevřela brána, jsem si stříkla na levou ruku Miriam – a tím to vlastně skončilo. Na pravé zápěstí  jsem umístila No. 5 a na přeloktí Wrapings (ježíšikriste, proč tomu nevymyslí nějaký hezký název!). Nic, než Miriam jsem necítila. Vlastně celé dopoledne. Chystala jsem se, že na dlouhé poradě si budu dělat poznámečky do bločíku a musela jsem se věnovat práci, protože se nic nedělo.

Dělo, nedělo: já jsem zvyklá na tu specifickou aldehydickou vůni Pětky na začátku, moc se mi to líbí a v podstatě ani žádné další složky nevnímám. Jenže dnes se stala taková věc, že aldehydy z Miriam mi ucpaly aldehydické receptory v nose a já jsem v Chanelu konečně objevila ten jejich kouzelný jasmín. Složku, které se tak nějak snažím vyhnout. Zdálo se mi to neuvěřitelné. Chanel prostě přestal vonět, šlo z něj jen takové sladké lízátko, aldehydy zdrhly (podezřívám je, že přelezly rukávem na druhou ruku, k těm mnohem pěknějším a hlasitějším kámošům). Takže: nemám co analyzovat.

Wrapingsy si nevzrušeně sálaly z předloktí ten svůj nakyslý optimismus (znáte Wrappings? Je to něco jako když v Guerlainu rozdělili Shalimar na složku vanilkovou a složku kadidlovou a předvádí to jako takový malý zázrak; no a Wrappings je ta lahvička s oddělenou aldehydovou složkou ze všech vůní, které znáte, a zahuštěné marseilleským mýdlem). Ale to jsem čekala, ty mi Miriam připomínají spíš charakterem, než vůní.

V kanceláři to hodnotili tak, že jsem se hodně navoněla (z každého vzorku jen jeden střik), což mne ani nepřekvapilo. Už jsem si zvykla na Tauerovu důkladnost.

Miriam mi dělá FAKT velkou radost.

A ještě mi dělá radost moje vstupní kartička s nálepkou od Žaby.

You may also like...

2 Responses

  1. derad napsal:

    Mandračka bych nikdá neřekl. Taková degradace parfému, jeho tvůrců, a celého vesmíru. Jdu se urazit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..