PALAZZO MOCENIGO (muzeum pomíjivosti) + galerie: pominulá krása Benátek

U nás máme Den dětí, v Benátkách Den pomíjivé krásy: dnes se otevřou po rekonstrukci dveře paláce Mocenigo s expozicí Tra moda e profumo, Mezi módou a parfémy.
Část věnovaná historii módy, Centro Studi di Storia del Tessuto e del Costume, představí oděvy, doplňky i nábytek vlivné rodiny Mocenigo z 18. století.
Druhá část je věnovaná historii parfumernictví v oblasti Benátska a vůbec Itálie. Expozice má ambici představit Itálii jako velmoc a nejvýznamnější zemi v historii parfémů. Proč ne, souhlasím, minimálně pro západní polokouli. Budou k vidění výrobní postupy, informace o původu ingrediencí, historie značek, parfumérů, balení a taky nějaký marketing. Tentokrát mi unikla o pár dní, na podzim bych měla zase projíždět a rozhodně si ji ujít nenechám.
Hlavním partnerem expozice je Mavive Spa, významný italský distributor a výrobce kosmetiky a parfumerie – to zmiňuji přdevším proto že Mavive Spa je majitelem takových perel, jako Police, Zippo, Pino Silvestre,  Monotheme Fine Fragrances Venezia apod. a pro Palazzo Mocenigo připravil speciální vůni:  The Merchant of Venice, Kupec benátský. Určitě stojí za zkoušku, ale je to suvenýr, buďte ostražití, jako v případě Ponte do Rialto. Daleko větší zážitek bude muzeum samotné, neche rodinku nudit se na pláži v Caorle a zajeďte za zážitkem.
Výstava potrvá od 1. června do konce roku 2013.
podpis_ROM
Galerie: Benátky nejsou jen udržované náměstí San Marco a most Rialto, plné turistů. Skrývají spoustu temných, pitoreskních zákoutí, srdci Pražana blízkých. Místa pomíjivé krásy.

You may also like...

7 Responses

 1. tutto bene napsal:

  Hahá, v tom případě vídávám protikusy běžně.

 2. tutto bene napsal:

  No ještě, že si nás na vlasy upozornila. Nebyl tam i protikus?
  Benátky nádherné! Jen mě lehce znervózňuje běh času, je to už dvacet let!!, co jsem tam byla.

  • Romana napsal:

   To víš, že byl! Vystartoval na nás na parkovišti, že chce naše místo a mluvil, přesněji hulákal, německy. Ale i tentokrát jsme válku vyhráli.

 3. dzona napsal:

  Malebné. Ta fotka s lebkou, to je taky tam nebo je to náhoda?

  • Romana napsal:

   Ta je tam taky, vedle prodejny Santa Maria Novella je malá galerie moderního umění. Za výlohou byla i ta titulní hlava, doporučuju podrobně prohlédnout vlasy…

 4. dzona napsal:

  A mně se ta zákoutí líbí, to není temné, to je jen omleté žvotem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..