• Mám náramek “Parfém s námi a zlé pryč!”

Za všechno může Salma Hayek. A emoce skryté v parfémech. A paměť. A to, že za každou vůní se skrývá někdo, věc, nebo událost. Z toho plyne schopnost vůní zahánět zlé energie. Když máte u sebe vůni, která vám vytvoří “silné kramfleky”, dodá vám odvahu postavit se zlým lidem a špatným událostem. Jak říká moje drsná kolegyně “eliminovat hovada v mém okolí”. A parfémovaný náramek Frangipani vám k tomu pomůže.

Parfémovaný náramek Frangipani

Jak Salma Hayek zahání zlé duchy

Salma je veskrze pozitivní a milá dáma. Trošku praštěná. Přestože patří k nejbohatším lidem planety, zůstala lidská a opravdová. Jestli někdo není snob, tak Salma. Má mnoho sympatických vlastností, například že u sebe stále místo řidičáku nosí potápěčský průkaz a když může, tak se potopí, anebo že svou pubertální dceru vede k tomu, aby milovala parfémy a sama si na ně vydělávala na brigádách – nic není zadarmo!

A tahle Salma v jednom videu líčila, jak u sebe nosí pořád kousky dřeva Palo Santo, které mají mystickou a tisíciletími vyzkoušenou schopnost zahánět duchy a zlé energie. A že když se jí zdá, že v místnosti je něco takového, tak prostě dřívka zapálí a vykouří je. Pobavilo mě, že v prostředí holywoodských producentů se pohybuje Salma, která je vykuřuje z jejich prosklených zasedaček ve 150. patře mrakodrapu…

Ale taky dodala, že vždycky Palo Santo zapálit nejde a tak si k němu jen čichá. A funguje to taky.

Parfémovaný náramek Frangipani

Co to je zlá energie?

Celý život jsem se bránila myšlence, že okolo nás proudí tajemné energie, které dokážeme vnímat. Kromě kosmických, ale ty jdou skrz. Zlá energie není nic tajemného: zlá energie je zlý člověk a pocit, který v nás vyvolává. Z něj nic neproudí, on žádnou takovou skrytou sílu nemá, nic na nás nevysílá  (kromě věčného, pardon za tu francouzštinu, vysírání).

Celá ta špatná atmosféra, to zlé, co cítíme, je na naší straně. Připouštíme si to, necháváme si to neustále procházet hlavou a tím zlé energii, zlému člověku, dovolíme, aby nás týral. Ale opakuji – je to na naší straně!

Neuro-pseudo-věděcké vysvětlení

Dobrá zpráva je, že tím, že negace vzniká u nás, je taky v naší moci ji zvrátit. Vytvořit si brnění a nedopustit týraní. A je to vlastně celkem jednoduché.

Samozřejmě tím neodvrátíme podrazy a aktivity zlého člověka. Ale přestane nám vadit. Ujistíme se ve svých silných pozicích. To nám dá sílu oponovat, najít v sobě drzost a odseknout mu. Ukázat zuby, zastrašit zastrašovatele. Zadupat v sobě myšlenku na to, že byste mu měli pomáhat v jeho blbém životním nastavení (i když se vám zdá, že ho z toho vytáhne troška vaší laskavosti nebo teplé lidské slovo psychiatra). Všechno dobré, co mu poskytnete, se vám vrátí v negativním kabátě, vaši snahu o pomoc bude vnímat jako ponižování, vstřícnost jako vaši slabost, kterou zneužije.

Ne!

Konec.

Nedělejte to. Stejně to děláte jen vy, nejlaskavější člověk v místnosti. Že? Není to důležité. Pro nikoho, nejmíň pro vás.

Postavte se do silné pozice a soustřeďte se na věci, které jsou PRO VÁS v této pozici důležité. Nechte je vysírat, ale proti jejich vysílání si postavte hradbu.

Mockrát už jsem to tady psala: vůně jsou emoce. Odezva mozku na vůni je tak okamžitá, že jí nelze nijak zabránit, je daleko rychlejší, než myšlenka (která následuje po nějakém slovu) nebo zpracování vizuálního nebo dotykového vjemu. Proto píšu, že vůně JE emoce, ne že VYVOLÁVÁ emoce. A samozřejmě taky emoce milé, vzrušujíci, uklidňující, posilující… takové, jaké jste si do vůně sami kdysi uložili.

Emoce+vůně+paměť je jedna hrouda propojené plastelíny. Nikdy nezapomenete vůni pokoje u babičky, pokožky maminky, dech prvního kluka, vůni školy, batolecí vůni svých dětí… a kdykoliv tu vůni nebo pach ucítíte, okamžitě vás přenese tam, kde jste ji zažili.

Chápete? Teď už stačí vysíl/rání postavit do cesty bariéru z těch nejpěknějších emocí, které vytvořily váš spokojený soukromý život, které jsou důležité ve vašem životě a tvoří jeho piloty. Okamžitě si srovnáte priority: blbé kecy na poradě, nebo nedělní odpoledne s dětma? Co je důležité? Čemu stojí za to věnovat svou pozornost?  Stojí mi za to se tady rozčilovat, když mám jinde TOHLE? Jaká negativní energie? (ty otazníky tady nemají být, protože vůně vám na vše uvnitř vaší hlavy okamžitě odpoví.)

Parfémovaný náramek Frangipani

Jak fungují voňavé náramky proti “hovadům”

Znovu se omlouvám za to slovo, ale když jsem probírala věc s kolegyní, najednou z ní vyjelo “takže ty vlastně potíráš vůní hovada?” Asi jsem nic výstižnějšího už neslyšela.

Čili jak to je: začala jsem s těmi dřívky. Nepálila jsem je, ale rozmístila jsem klacíky Palo Santo na různá místa: do diáře, do kabelek, do kapsy kabátu… a když došlo na vysílání, vytáhla jsem si ho a čuchala. Palo Santo má uklidňující mléčně-dřevitou vůni, velmi výraznou, ale jemnou. A pokaždé jsem si vzpomněla na Salmu, silnou ženskou, který “vykuřuje zlé lidi”. To bylo fajn. Ale dřívka poutají pozornost, nedá se s tím úplně dobře pracovat třeba při prezentaci. A navíc – proč Salma? Sice fajn, líbí se mi, ale ve skutečnosti je to cizí ženská, vztah k ní žádný nemám.

Došlo mi, kdo mi dává sílu: moje zázemí, rodina, manžel a syn. Kdykoliv došlo na konflikt, kdekoliv, pomohlo mi zastavit se, zamyslet se co mi reálně hrozí a jednat. Co se stane, když půjdu do konfliktu? Seřve mě šéf? Bude na mně tchýně naštvaná? Pohádám se? Vyhodí mě z práce? Seberou mi peníze? Rozejdu se s kamarádkou? Budu mít ostudu? Budu se cítit trapně? Nesplním úkol? … a co mi pak zbude? Rodina. Nedělní odpoledne s manželem a synem. A je to důležitější, než všechny ty hrozby?

Jestli ještě pořád pochybujete, co stojí za to: kolikrát v životě už se ty hrozby naplnily. A všechno přešlo a je to pryč. Nic po tom nezůstalo, mozek to vytěsnil. Bývalí kolegové, o kterých jste si mysleli, že jsou kamarádi a nesmíte je zklamat ani se před nimi ztrapnit se propadli do hlubin. A co tady pořád zůstalo? Co vás pořád těší? Nedělní odpoledne s rodinou. I když nebudete mít práci nebo kamarádku. To je důležité a stabilní.

Parfémovaný náramek Frangipani

A tak jsem si nechala udělat voňavě pozitivní náramek

Můj náramek je navoněný vůní, kterou neprozradím. Ale je to parfém, který jsem si pořídila na výjimečném výletě s rodinou. Když si k němu čichnu, nebo jen se na něj podívám v okamžiku, kdy cítím negativní tlak, negativní energii, chcete-li, zkrátka jakmile se ocitne v mé blízkosti “hovado”, projede mi hlavou: TY nejsi důležitý a už vůbec není důležité, co říkáš nebo děláš. Ty z mého života brzo vypadneš, nějak. Ale já mám svoje důležité zázemí a tam ty nemůžeš, to mi vždycky zůstane. A pak se nadechnu…a řeknu si, co potřebuju. To je strašně důležité.

Parfémovaný náramek Frangipani

První parfémovaný náramek Frangipani dostala kamarádka

Protože nešlo nechat náramek vyrobit jen jeden, mám jich 12. A o svůj první jsem už přišla. Volala mi kamarádka, že jede odněkud někam a že kafe. Kafe v naší řeči znamená vrba. A tam na mě vybalila dvě věci, které ji trápí: hlasitý konflikt, který se snaží vyvolat kolegyně, a rozchod s dlouholetým přítelem (doufám, že to tady nečte). Zrovna jela od něj. To je jako dost věcí na rozvedenou ženskou s malýma dětma.

Přítel byl čerstvý, to jí asi teprve dojde. Ale s kolegyní už to probíhá týden, holka pořád přilívá do ohně. Z mého pohledu jde o prkotinu, ale s každodenním rozdmýcháváním. A kamarádka se snaží na všechno poctivě reagovat. Probrali jsme to horem dolem, až jsem došli do bodu: “Hele, a nezbláznila ses? Ty se rozejdeš s chlapem, se kterým si byla 6 let, dáš  tomu 6 minut, ale hádce s asistentkou z HR se intenzívně věnuješ už týden? Tak ji ignoruj, tohle přece vůbec není důležité!”

To byla trochu facka. Asi. Kámoška se zarazila, chvilku přemýšlela. “No fakt. Ty jo, já jsem se tě asi měla zeptat před týdnem.”

A tak jsem náramek sundala z ruky a dostala ho. Aby si zítra v práci v zapomněla a našla v sobě tu sílu ignorovat. A kdykoliv v budoucnu. S mojí vůní. Řekla jsem jí, ať si ho navoní tak za dva týdny, až vyčichne, po svém, vůní, která jí připomene to důležité, pro ni jsou to děti a vzdělání. Ale říkala, že si ho nechá přistříknout ode mne vždycky, když se uvidíme. Protože ta ignorace je pro ni nová a důležitá emoce a potřebuje na to myslet. 

 

Parfémovaný náramek Frangipani

Chcete taky voňavý náramek proti “negoušům”?

Jak jsem psala, nechala jsem si jich udělat víc a tak se můžu podělit. Nechala jsem si je hezky zabalit, abych je mohla použít jako dárky, ale tolik milých lidí nemám. Takže pár z nich vám ráda nabídnu.

Parfémovaný náramek Frangipani

Dámské náramky jsou vyrobené z matovaných keramických a mramorových korálků a šedé lávy. Nechala jsem je poskládat tak, aby ladily s hodinkami v barvě rose gold. A mám taky dva pánské, z černých korálků a černé lávy.

Korálky nasáknou vůni a postupně, po několik dní, ji pouštějí. Já jsem si jeden náramek pověsila v autě na zrcátko (je to proti předpisům, přátelé), protože víte, co potkáte na cestách…

Parfémovaný náramek Frangipani

Jak koupit parfémovaný náramek Frangipani:

Cena náramku je 350 Kč. Pokud ho chcete, napište mi na mail romana@frangipani.cz, do předmětu napište NÁRAMEK. Pošlu vám číslo účtu a vy mi pak pošlete KÓD ZÁSILKOVNY, který si sami uděláte v aplikaci (kdo to ještě nedělal: dáte “odeslat zásilku” a zvolíte si jako příjemce místo, kde si ho chcete vyzvednout. Po zaplacení vám aplikace vyplivne kód a ten mi pošlete. Ať nemusíme řešit poštovné atd.) Z časových důvodů odesílám vždycky v pondělí.

Pražáci si můžou vyzvednout náramek v pracovní čas v Praze 9 – v Čakovicích, tam, kde obvykle nosíte dárky pro Fifleny.

Jen pro pořádek: jde o moje osobní přebytky, takže vám neposkytnu doklad, ani záruky atd.

Nenechte se vytočit!

 

parfémový supermarketparfémové recenze

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..