• Parfémové a niche adventní kalendáře

Zlatý hřeb, pro mnohé z nás z říše snů. Ale o tom jsou Vánoce, že? A napsat Ježíškovi můžete vždycky…třeba to jednou vyjde. Přestože niche značky se k tomuto kultu moc nepřipojují, nejsou přece komerce, že, pár vlašťovek se najde.

 

Adventní kalendář Chanel No.5

Jednu stoletou královnu jsme tady měli nedávno, druhá dostala letos Adventní kalendář. Chanel No.5, jedním slovem: dechberoucí. Druhé slovo je 700€.

Na můj vkus je tam málo tekutého potěšení, jen 30ml l´Eau, a koupíte ho na webu značky.

 

 

Žádná vysoká parfumerie, ale je to přesně to, co od adventního kalendáře čekáte: každý den jedna nová vůně z 10 parfémových skupin, set vzorků, miniatur a na Štědrý den plný flakon.

24 BON PARFUMEUR ADVENT CALENDAR

Celková hodnota produktů je 170€, koupíte za 120€. Neznáte značku? BON PARFUMEUR se zaměřuje na vytváření klasických vůní moderní cestou z moderních složek. Pár jejich titulů koupíte už i v našich parfumeriích, najdete je v regálech s levnějšími vůněmi.

Koupíte na stránkách BON parfumeur a k objednávce je nyní svíčka zdarma.

Každoroční splněná vysoká očekávání a každý rok něco nového ve vysoké parfumerii. Na kalendáři pracuje Diptyque určitě už od ledna a rozhodně je to nejtěžší kalendář, co existuje: váží skoro 5 kilo!

 

Calendrier de l’Avent Diptyque objednáte na jejich webu za 350e

a najdete v něm 11 malých svíček, 8xEdT a 2x EdP v 10ml roll-onech, pevný parfém, body balm, máslo, body polish a 3 kovové vánoční ozdoby tou jejich “gilded” technikou.

 

Značka Jo Malone je momentálně na vrcholu slávy, ale vlastně ta pravá Jo Malone už to není. Parfumérka Jo Malone značku před pár lety prodala a věnuje se vlastní nové značce: JO LOVES. Koncept je podobný, design zaměnitelný… Kdybych si mezi těmi dvěma měla vybrat tu lepší: JO LOVES – hýří nápady a originalitou. Z JO MALONE se stal drahý mainstream.

Advent Calendar JO LOVES

koupíte na jejím webu za 325 liber, obsahuje 24 miniatur vůní a tělovky, voňavé svíčky a 25. produkt je překvapení v plné velikosti.

Ale komu by chyběl ten původní čistý luxusní design a konzervativní vůně, tak tady je

Jo Malone Advent Calendar

Miniaturky, vánoční 30ml cologne a omezený nákup: pouze 2 kusy na jednoho zákazníka za 325 liber přímo na jejich stránkách.

Rovnou dva kalendáře a hromadu vánočních balíčků s krásným designem Space Odyssea 2011, a všechny s pěkným poměrem cena výkon, letos vybalil Atelier Cologne. Všechny tři koupíte na jejich stránkách, ale bohužel nejsou dostupné u distributorů – trošku jsem doufala v českou nebo německou Sephoru. No takže ne, musíte objednávat přímo na stránkách značky.

Adventní kalendář Atelier Cologne

obsahuje 30 ml Clémentine California 30ml, zlaté  kožené pouzdro 2x4ml a 17 vzorků 2 ml kolínských a stojí 100€ a dvě vesmírné ozdoby, doprava zdarma.

 

Ten druhý, podstatně dražší, ale taky významně objemnější, se skrývá v bedně s mašlí, stojí 350€ jmenuje se

Luxury Advent Calendar Atelier Cologne 2021

a najdete v něm 3 balení 30ml a ke každému jeho kožené pouzdro v limitovaném designu, 3x roll-on 10ml, 6x 4ml mini, 7 produktů tělové péče a dvě svíčky.

Mimo to na stránkách Atelier Cologne můžete koupit hromadu dalších discovery setů a i sad s plnými produkty v tomto krásném vesmírném balení.

Další obvyklou hvězdou je Panhaligon´s. I když původně vkusná a konzervativní značka se v posledních letech jala sama sebe požírat od ocasu a místo příjemně kýčovitých old school kousků produkuje zářivě kašírovaný Disneyland, ještě pořád má hezké vůně. Teď, co opustila UK Unii je možné, že se vrátí k nereformulovaným vůním…a to by bylo vlastně úplně super.

Penhaligon’s Advent Calendar – A FRAGRANT COUNTDOWN

 

Obsahuje 10 ml kabelkáče i ty jejich roztomilé miniaturky bestsellerů, tělovou péči, svíčku, ozdoby…vše za 375 liber na jejich webu. Hledejte “A FRAGRANT COUNTDOWN”, pod názvem advent ani calendar nic nenajdete, asi příliš málo multikulti.

Nevím, proč se mi zdá Aqua di Parma tak nudná, když to bývala dřív tak skvělá značka s tak krásným rodokmenem. Asi tím, jak je čím dál víc komerčnější a dražší? Každopádně

Acqua di Parma Advent Calendar

můžete mít za 475€ s doručením do CZ zdarma v designu Emilio Pucci. Jestli vás to ještě baví.

Tady najdete mix vůní a dekorativky, sice mainstream, ale z těch lepších

DIOR BEAUTY ADVENT CALENDAR 2021

Obsahuje šminky, miniatury vůní z běžné i exkluzívní kolekce, svíčky, u nás ho koupíte asi jedině v butiku v Pařížské (volejte), cena v Harrods je 400 liber, takže tak 500€.

No a nakonec jsem si nechala tu skutečnou vlašťovku z řad niche, parfémovou knihu

ADVENT CALENDAR CARTHUSIA

Docela mne baví, že z celého parfémového světa dělá adventní kalendář plný sobíků a snížku právě Carthusia, jedna z nejjižněji položených značek v Evropě, kde když sněží, tak fotky přinesou média z celého světa – Capri.

Kniha potištěná zlatem přináší 24 malých produktů: vůní i kosmetiky a 25. výjimečný produkt a byla vyrobena už loni v počtu pouze 500ks.

Komu by se to zdálo drahé, najdete v nabídce také konfety, bonbonky

CANDY BOX CARTHUSIA

Stojí 40€, je jich více druhů a obsahují vždy kabelkové balení 25 ml vůně a k tomu sadu příslušné kosmetiky v cestovní velikosti.

Další tipy na vánoční dárky a nákupy, nejen adventní kalendáře, najdete v SUPERMARKETU

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..