• Parfémový horoskop: Vaše Arogantstvo LEV

Parfémový horoskop, trochu drzý, trochu intimní, sáhne vám do svědomí, aby vytáhl na světlo boží tu pravou pravdu o povaze každého znamení. Možná si i trochu popláčete, až si uvědomíte pravdu o vás… Ale jenom tak se dá vybrat správná vůně, aby vás provedla životem a váš osud klapnul tak, jak je psáno ve hvězdách.  Začínáme!

Voňavá charakteristika

LEV je spratek. Namyšlený, hlučný, chlupatý a zatraceně inteligentní zvíře, které když někam přijde, ovládne prostor svým pachem. Člověk ve znamení lva úplně to samý. Egoista lev musí prostě okamžitě obsadit každou čichovou buňku na svém teritoriu, aby se ani jedna molekula pižma konkurečního (před příchodem Lva “alfa”) jedince nedostala k cíli dříve. Takhle si ovládne prostor a pak už si s váma dělá, co chce. Slabší jedinci omdlí, silnější dělají že “to nic”, někdo se tváří jako hrdina, jenž nepodlehl… ale lev ví svoje.

Všichni víme, že když se pracovního úkolu ujme lev, dostaneme krásné myšlenky a nová, neotřelá řešení, která nám náš poklidný pracovní den totálně rozbombardují. A všichni víme, že všechny ty krásné projekty musí pak dotáhnout do konce ostatní, aby si lvi nepoškrábali zlaté knoflíky svých značkových sak a rudě nalakované drápy nějakým tím bahenním vetiverem nebo dokonce výměšky pižmoňů. OK, takže to ostatní budou muset odpracovat za ně. A hádejte, kdo bude z pódia tleskající publikum omračovat oponou těžké omamné vůně při přebírání ceny za práci?

Takže lvy i s jejich voňavkama máme všichni fakt rádi. Upřímně. Naštěstí taky všichni víme, že na to, aby vás lev sežral je moc líný, tak se bojíme jen trošku. Když ho budete chválit a lichotit, umí být i velkorysý. Ať vás ani nenapadne vyslovit: “Jé, ty voníš jako moje babička!” – víte, že lev dokáže jedním stiskem zubů ukousnout celou paži, že? Přitom všem ale je to se lvem jízda a zábava. A tak si ani nevšimneme, že už spokojeně pochrupáváme ve lví misce, omámení pižmem šelmy.

Jak voní lev

Ono je to vlastně plně jedno čím…hlavně…HODNĚ. Omamně, nápadně, aby to řvalo po okolí ještě dříve, než se plavé šelmy zjeví na pódiu. Je úplně jedno, zda je jejich pódiem kancelář, kuchyň, bar, koupaliště. Vždycky poznáte, že lev se BLÍŽÍ, lev JE TADY všude a LEV tady byl..

Partnerský parfémový horoskop pro lvy a lvice

No nic. Nenechte si ukousnout hlavu kvůli hloupé voňavce. Nechte ho, ať se polívá.

Parfémová doporučení pro LVA

Poznámka: nově jsem vám dolů v článku dala SUPERMARKET – výběry doporučených vůní ze současných nabídek e-shopů a budu je přidávat do všech Horoskopů, věřím, že si jimi rádi zalistujete. Jde o komerční odkazy, které vás zavedou na e-shopy – takže abyste si byli jistí, na co zde klikáte, všechny odkazy na naše vlastní články, tedy ty, co vás z Frangipani nepošlou pryč a nikdo tam nic neprodává, označím symbolem ✒️). Dávám to extra, abyste si i nadále byli jistí, že naše recenze jsou objektivní a nejsou spojené s žádným reklamním “úplatkem”. Napište mi, prosím, do diskuse, jestli vás takové komerční nabídky baví, nebo to už nemám přidávat? A ještě mne zajímá, zda chcete udělat takový výběr i ze slovenských e-shopů? A jinak happy shopping!

 • Jak voní Lev v civilu

Milí lví, pro váš všední den: projevte se jako velkorysá šelma a nechejte své okolí dýchat. Stačí, že nemůžou popadnout dech jen z toho, že se zjevíte v jejich blízkosti. Jasně, musí se o vás vědět, ano, teritorium musí mít dokonale očurané rohy… Ale když se na vašem pozemku bude vašim poddaným i líbit, je to bonus. Váš osud je vepsán v KŮŽI ŠELMY.

Tak třeba MEMO nabízí celou řadu krásných kůží, pro všední dny můžete zvolit tady IRISH LEATHER (✒️naše recenze ZDE), ale já ze všech nejvíc oblibuju Moroccain Leather. LM Parfums je záruka pozornosti, milí lvi, takže věřte, že HARD LEATHER vám bude sedět (✒️naše recenze ZDE). Ano, CUIR OTTOMAN od Parfum d´Empire (✒️naše recenze ZDE) voní jako kůže ze starého gauče, ale Lve, ty to uneseš!

Někdo říká “mužnost”, já říkám “unisex – YATAGAN (✒️naše recenze ZDE) od Caronu sedne spíše dospělejším lvům. Superluxusem je arabský SPIRIT OF DUBAI (✒️naše recenze ZDE), který pracuje s pravým oudem a precizně vyskládanou kůží. Nejosobitější vůně obvykle nosí Andy Tauer, takže ani vůně 300 let uleželého špeku LONESTAR MEMORIES (✒️naše recenze ZDE) není výjimkou (tohle může znít sexy asi jen dravcům). No a jestli se vám to pořád zdá málo, tak doporučím černočerné kožené slipy z CUIR od Mony di Orio (✒️naše recenze ZDE). Nevím, nevím, já už bych se Montalkám vyhnula pro jejich velkou rozšířenost v populaci, ale jestli je ještě neznáte, tož zkuste AOUD CUIR d´ARABIE (✒️naše recenze zde).

No a pokud si chcete ovonět vaše okolí, nemusíte plácat drahé voňavky, ale použít poněkud fetišistickou vůni pravé kůže✒️naše recenze ZDE.

 • Jak voní šelma převlečená za beránka

Lve, pokud chce zůstat chvíli neodhalen: jste v novém kolektivu, znáte svoje kvality, ale ještě chvilku chcete hrát hru na hodnou kočičku? Dobře, ale znáte se: stejně vám to nedá trochu nevystrkovat drápky… Použijte nějakou z moderních SUCHÝCH SVĚŽENEK, které obsahují ty divné ingredience, jako mráz, déšť, kosmický prach, drahé kamení, uhlí a koks (eh!), strusku, rez, kosatec, fialkový list, suché neroli…………….. Ale stejně vás do týdne rozkryjí, protože tyhle vodičky jsou od toho vodičky, že jich na sebe nesmíte nalít denně půl flakonu, chápete? Nechápete. Asi se vůbec nepokoušejte být nenápadní, to je pro lva příliš náročná disciplína.

Začneme klasikou. Určitě nic nepokazíte kteroukoliv z Hermessencí (✒️ ZDE) – (dole v Supermarketu najdete dokonce nabídku jedné Hermesence v normálním eshopu), anebo i některou ze Zahrad Hermés (zamyšlení nad Li ✒️ ZDE). Být Lvem (a to já jsem), tak bych sáhla po 28 LA PAUSA z řady Les Exclusifs Chanel nebo po kterékoliv z cestovní řady PARIS – CITY od Chanel (taky kupodivu najdete dole v Marketu) a pokud byste chtěli Chanel z běžné parfumerie, tak zkuste Cristale, Cristalle Eau Verte nebo zelenou No.19 Poudré. Z Diorů bych sáhla po cestovní kolekci Escalés, která je noblesní jako cesta Orient Expresem (recenze Pondichéry ✒️ ZDE)

Iris je vůbec prima pro klidné chvíle Lva, z běžných doporučuji Iris Rebelle od Atelier Cologne (prosím vás, zapomeňte na ty jejich banální Pomela a Orange, to je pro mnohem menší a slabší zvířátka), Iris Syracuse z exkluzívní řady Boucheronu anebo ze všech největší a nejkrásnější klasiku: Infusion d´Iris od Prady (✒️ZDE)

Někdy na lva padne melancholie, nic nedejte znát, stáhněte se do koutka, olízejte tlapy a zůstávejte posh: semišové fialinky VELOUTINE od Technique Indiscrete (✒️ ZDE). Žádné ovocenky, ale zeleninovky – plesnivějící rajčata (ale je to dobré!) najdete v CORSICA FURIOSA od slavné Parfum d´Empire (✒️ZDE), čerstvá rajčata a sicilské citrusy v krásné JARDIN DU POETE od Eau d´Italie anebo superlevnou a jentrochudivnou TOMATO od Fragrance Library (máte ji dole v Supermarketu, recenze ✒️ZDE). Ledové ostří vodky s ledem v poháru z březové kůry buď v ultra-niche L’Anonyme ou OP-1475-A  od A Lab on Fire (✒️ZDE) anebo lehce dostupná a špičková DKNY Women. A poslední tip je čerstvý salát pro dny, kdy je Lev přežraný, s názvem CASSIS EN FEUILLE (✒️ZDE) od Miller Harris.

 • Jeho Arogantstvo Lev

Nikdo nepochybuje o tom, kdo je tady král: Jeho Arogantstvo si dovoluje nebrat ohledy na to, co se ostatním líbí nebo ne. Nenasytná opulence, zkracující život lvům kvůli kornatění tepen, tvrdnutí jater a obezitě, se může provalit v GURMÁNKÁCH. Ale chce to ty nekompromisní, vražedné a komplikované: jednoduché vanilkové dortíky se šlehačkou vám nikdo žrát nebude.

Může být jablková voňavka sofistikovaná? Ano, odpověď je TRAVERSÉE DU BOSPHORE / L´Artisan Parfumeur (✒️recenze ZDE). Pralinka plněná kosatcovým máslem na zlatém talířku se jmenuje NUDE / Bijan (✒️recenze). Libo-li makronku plněnou kopřivama? Ano, máme: Si-Do / Reminscence (✒️ZDE). Když vanilku, nechť je to sofistikovaná dáma: ANI / Nishane a NOM / 1907 takové jsou (✒️ZDE). Pak tu mám ještě jedny makronky, upečené Faunem Leošem Suchařípou, tedy velmi nahaté a sprosté: DAMA KOUPA / Baruti (✒️ZDE). Ultra ulítlá, infantilní a plná kreativity, žvejkačka ze Tuzexu GENVIÉVE / Michael Storer (✒️ZDE). A extrémně nedostupná vanilka, ze které padají zuby z huby: JOLIE / Cerchi nell Aqua (✒️ZDE) – jestli ji seženete, tak máte u mne flakon Vanilla Musk zdarma.

Co bych vám poradila z běžné produkce? Ať přemýšlím, jak chci, tak mne prostě nenapadá NIC. Jako mainstream s gurmánkami neuměl inteligentně pracovat. Nicméně do SUPERMARKETU jsem vám vybrala se Lvem souznějící gurmánky, které se dají bežně u nás koupit na netu.

 

 • Hvězda hlavních rolí

Lev jde do společnosti? Nikdo nepochybuje, že hlavní hvězda jste vy a až potom někde Jirka Bartoška. Uvědomujete si, že budete sedět blízko lidem a někomu by vaše voňavka mohla vadit? Že vás to nikdy nenapadlo, že byste někomu nevoněli? Že netušíte, proč si ten pán minule odsedl? OK. Tak teď to slyšíte a dovolávám se vaší velkorysosti: nechte lidstvo volně dýchat! Klidně si vemte své oblíbené KRUTÉ KADIDLOVKY, ale třeba jen jeden střik…slovy jeden. To je ten počet, co znáte jako “Kalouskova jednička”.

Takže: vánoční tématiku zpracovává EAU DE MADELEINE / Au Pay de la Fleur d´Oranger (✒️ZDE). Samozřejmě jedno z nových noblesních caronovských kadidel, třeba POIVRE SACRÉ / Caron (✒️ZDE). Pro velmi malé prostory královské lóže použijte lehčí a šťastný COZUMEL / Laboratorio Olfattivo (✒️ZDE). Zcela MUST HAVE pro Lvy je oslazený hovězí bourgoignon MANDRAGORE / Annick Goutal, nad kterou každý přemýšlí, zda je dámská nebo pánská – chápete, není to unisex, je oboupohlavní (✒️ZDE).

Schválně jsem se šla podívat, v jakém znamení se narodil Robert Carlyle – no tak ne, není Lev, je to jen umělecká maska, protože jestli si někdo dobrovolně zapálí chlupy na prsou, tak Robert nebo nějaký Lev s VI ET ARMIS / Beaufort (uvidíte ✒️ZDE). A ještě možná tak Filippo Sorcinelli, módní návrhář biskupských rouch, což dokazuje v LAVS / Unum (✒️ZDE).

Co se týká běžně dostupných vůní, sáhněte po BOXEUSE / Serge Lutens, která připomíná vysoce umělecké vyvraždění celé rodiny ✒️ZDE a koukněte i dolů do Supermarketu na další tipy.

Já bych vám ale, stejně, nejvíc doporučila klasickou Pětku No.5 / Chanel – je arogantní tak akorát a fakt nepřehlédnutelná. Lev nemusí přemýšlet, jestli ✒️Pětka voní nebo smrdí, protože Lev prostě nemusí přemýšlet. A už vůbec ne o voňavce. A Pětka voní.


SUPERMARKET parfémů pro Lvy

Výrazné kožené

Moderní suché svěženky

Vkusné  gurmánky

Arogantní kadidlovky

Za dva týdny v neděli si dáme další. Upozorňuju, že vůbec nevím, kdy které znamení začíná ani jak jdou po sobě, takže si klidně do komentářů napište, co chcete příště. Jinak budu zveřejňovat, tak jak si vzpomenu. Snad si vzpomenu na všechny.

Vyberte dobře, jako vždy, milí Lvi!

 

 

 

Odkazy v sekci SUPERMARKET jsou komerční (reklama)

 

 

Aby vám neutekla další znamení Parfémového horoskopu, nezapomeňte se přihlásit k odběru parfémových článků!

 

Romana

Romana Granátová, niche perfume enthusiast, journalist, writer

You may also like...

13 Responses

 1. Emily napsal:

  Hodně jsem se nasmála. Perfektní, vtipné a naprosto přesné. Prosím Váhy. Děkuji

 2. enka quanium napsal:

  a já budu asi utrácet! díky, drahá, decánko se v tom poznávám 🙂 asi tě to nepřekvapuje 🙂

 3. MHR napsal:

  Už se těším na býka, koupím, věřím , proč ? No bude super jako vždy

 4. Zuzana napsal:

  Tak to se těším! Já tyhle články typu “Jak miluje/vaří/nakupuje/bydlí vaše znamení” ráda čtu, i když na ně úplně nevěřím. Doufám, že dojde i na Ryby a věřím, že tady se dočkám plnohodnotných doporučení. Jak jsou v horoskopu poslední, někdy na ně nedojde řada. Taky už obvykle pisatelům dochází nápady, takže u předchozích znamení srší pikantními doporučeními, ale Ryby už odbudou něčím bezkrevně povrchně povšechným. U článků o darech: “hlavně to hezky zabalte a darujte s láskou”. U článků o sexu: “hlavně je musíte milovat, jinak je to jedno”. Nuuudaaa! A takhle romanticky studené a vzdálené, aby jim bylo všechno jedno, teda Ryby nejsou – jenom si málokdo dá práci, aby to zjistil. Konec introspektivního okénka. No a taky budu mít zanedlouho narozeniny, tak se bude hodit i ten supermarket.

  • Romana napsal:

   Fakt jo? Ryby mám už napsané, bylo to vlastně hned druhé znamení, a už jsem to asi 6x přepsala, protože jsem se bála, že mne bude nějaká ryba žalovat… 😀 😀

   • Zuzana napsal:

    Poslední dobou jsem četla jen ty odfláknuté, tak mám nějak nabroušenou ploutev :D. Ale na žaloby je prý toto znamení příliš chápavé :D. No a taky nejsem právník.

 5. NielaD napsal:

  A to se mi líbí vaše aroganstvo a jsem v očekávání dalších zejména zpátečník a vodonoš bych užila neb naše skromná domácnost obsahuje dva aroganstva Lvy a pak ty dva zmiňované. Daniela skorobezčichu

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: