• Parfémový horoskop: nerozčilujte VÁHY vaším pižmem

Musejí si věci pořádně rozmyslet, aby jejich rozhodnutí prospělo všem a vedlo k harmonii. To není jednoduché. Co někteří považují za nerozhodnost nebo váhavost, je ve skutečností důkladné vážení všech možností. To prostě chvilku trvá. Kdyby bylo na nich, jedna vůně na celý život stačí. Protože rozhodnout se pro další je zbytečná námaha…a komu to prospěje?

Voňavá charakteristika

VÁHA  je tichá drama queen. Žádné jiné znamení nezaseklo sekyru do světové kultury tak hluboko:

 • Být či nebýt? Kralevic dánský.
 • Pít či nepít? Kurvahošigutntag. (Vlastně ne, vlastně tam to měli vyřešený.)
 • Sofiina volba. Velmi smutný příběh.
 • Lotta: milenec či manžel? Utrpení mladého Werthera.
 • Píseň: Šulda strejda, šulda Gott! (Should I stay or shold I go?)
 • Kam s tatrákem? Mr. Bean.
 • Pinkerton. Madame Butterfly. Další tragédie.

…a další, a další, a další. Vlastně většina literatury je o nutnosti volby a všechny velké příběhy se točí okolo dilemat a rozhodování. Tak je prosím vemte na milost. Ano, tím myslím Lvy, kteří tuhle vlastnost v rejstříku nemají a nechápu a pochopit nemohou.

Váhy nesnáší změny, protože je nutí k tomu, aby zaujaly nějaké stanovisko. Váha je demokrat, všechny situace jsou pro ni stejně důležité. Nevěří ve změnu.

Když ode mne odešla manželka a znovu se vdala a porodila tři mu děti – je to napořád, nebo se zase vrátí? Když ten roční rozpočet navýším o sedm milionů, zlepší to ekonomiku firmy, anebo si mám si do toho kafe dát ještě jednu lžičku cukru, nebo je to moc? Mám tu chcíplou rybku vyhodit z akvárka, nebo to samo vyšumí?

Tak barvitá dilemata přímo provokují k dramatickému zpracování. I když vám Váhy pijí krev, a já Lev to zcela chápu, pěstujte si je jako zviřátka, užívejte si jejich emoce a nerozhodnost. Svět by přišel o dramata!

 

Partnerský horoskop

Váhy, jestli vám pořád nikdo nevoní, tak abyste si ho vzaly, tak nezoufejte. Stane se to letos. Jen tomu musíte jít maličko naproti. Všechny potenciální partnery si napište na lístečky, hoďte do klobouku, vylosujte jeden a to je váš pravý a správný manžel(ka), toho si vemte! Ostatní bez čtení spalte (lístečky). A už o tom nikdy nepřemýšlejte.

Jak voní váhy

Pořád stejně. Pořád stejně, jako v době, kdy začali sát mateřské mléko. Tehdy si vybrali, vybrali si dobře, takže proč se nutit k přemýšlení a váhání nad novými pachy? Však třeba mysorský santál, který v sobě skrývá tóny mléka je oukej. Medová vůně je dokáže provést celým dnem, od ranního čaje až po večerní zákusek a zachrání je před dilematem nad moučníkem (ještě jeden kousek?). Čerstvě vyprané plínky, vyžehlené tričko, pěna do koupele, azulenový olejíček, fenyklový čajík, maminčina pokožka. Seno, posekaná tráva, jarní záhon. Zelené jablko a sušené ovoce, vařená mrkvička, rýžové kaše, kopr a královna všeho: citronová limonáda. Pedro!

Pro váhu je strašný průšvih, když jí přestanou nějakou vůni vyrábět. Nepředstavitelná muka vybrat si novou kreaci! Proto váhy: vyhýbejte se limitkám a vybírejte z lety osvědčených parfémů velkých značek, které si vyrábějí už dlouho a ještě dlouho budou. Dior, Chanel, YSL, Lancome, Arden, Guerlain, z niche je pro vás prima Lutens, Nicolai, Annick Goutal, Maitre Parfumeur et Gantier, Caron, L´Artisan Parfumeur.

 

Váha má ráda když její vůně je známá, konzervativní a povědomá. Nejlepší je vůně čistého těla, svěžesti a čistého svědomí. Všechno ostatní už je navíc. Nesnáší experimenty.

Vůbec ji nevadí, že voní stejně, jako půlka města, naopak. Trne hrůzou, že by ji někdo oslovil a zeptal se: “slečno, čím to tak krásně voníte?” (BTW: všimli jste si, že ta věta nikdy nezní paní, čím tak krásně voníte?”. Prostě tato věta je první krok, tzv. icebreaker, k nabídce kvalitního sexu). Ani ve snu ji nenapadne, že by se mohla pochlubit originálním parfémem! Přirozená introverze by ji totiž přinutila přemýšlet nad tím, co otázka ve skutečnosti znamená a zda a co odpovědět…lepší je svět neprovokovat.

Není ani žádoucí odcházet do práce jako svěží květinka a vracet se jako zahulený barový povaleč. Převratný vývoj vůně je pobuřující. Jemné, lineární, hladké, tiché, bez složek, které by někoho rozčilovaly, především je jejich nositele. Co je Lvovi nuda, pro Váhu je sen.

Pafémové doporučení pro VÁHY

Váhy jsou ideální cílovka pro moderní, syntetické lineární vůně. Třeba taková MOLECULE (koupíte za dobrou cenu třeba ZDE) vás nikdy nevystaví dumání nad tím, jestli se k vám hodí – ona se přizpůsobí úplně každému – fakt, přečtěte si naši  recenzi✒️. Trochu jemnější verze téhož je NOT A PERFUME od Juliette has a Gun a levný kabelkový flakon koupíte ZDE,

Tíhnutí vah ke klasickému dramatu by se mohlo projevit ve vůních, které připomínají literaturu, klasickou papírovou: ✒️Paper Passion / STEIDL nebo ✒️Timbuktu / L´ARTISAN PARFUMEUR. Z běžně dostupných vůní najdete papírový tón v novince Botaniques Aqua Nymphae od Le Couvent od slavného parfuméra Jean-Clauda Elleny – koupíte ZDE.

Vaší duchodní rovnováze by mohly prospět čajovky: konejšivá ✒️Bohea Bohéme / MONA DI ORIO, krémový kořeněný ✒️Ecume d the / COMPTOIR SUD PACIFIC, temný černý ✒️Russian Tea / MASQUE MILANO, nebo jemný čaj s citronem, téměř zapomenutý báječný ✒️PG06 leau Rare Matale / PARFUMERIE GENERALE.

A pokud chcete něco v duchu “staré&dobré”, sáhněte po Green Tea / Elizabeth Arden (koupíte ZDE) nebo bílý čaj od Korresu, kde je benefitem přírodní složení (koupíte ZDE). No a nakonec: nejslavnější heřmánkový čaj, nejspolehlivější vůně na světě Aromatics Elixir / Clinique (koupíte třeba ZDE). Fenyklový čajík na dobré zažívání v Mon Numero 10 od slavné značky L´Artisan Parfumeur (ZDE).

Kdo miluje PEDRO, bude milovat žvýkačkový tón v Lili Fantasy od Juliette has a Gun (koupíte ZDE). Z dětských pochoutek zkuste Cotton Candy /Fragrance Library, koupíte ZDE, která je doslovnou vůní cukrové vaty. Vařená mrkvička – vzpomínáte? Tak zavzpomínejte na Infusion d´Iris/PRADA, ve které navíc najdete i tělový pudr, za dobrou cenu je TADY.

Líbí se vám vůně zmoklého betonového chodníku, která se objeví po letním deštíku? Ta se líbí všem, nejen váhám . najdete ji v Petrichor od Fragrance Library a koupíte ZDE. A co jarní potůček, se zurčivou vodou, horským vzduchem a vší tou zelení okolo? Můžete mít: Carat od Cartiera nabízí komplexní jarní horskou nádheru, z dobrou cenu ZDE.

Co může být víc konzervativního, uklidňujícího a než kolínská? Nemusíte sahat jen po “cologne”, ale můžete mít fullbody parfém ve stylu kolínských. Nejslavnější ze všech: první vůně Annick Goutal, univerzální citrusově pižmová Eau de Hadrien, dobrá cena ZDE.

Určitě neuděláte chybu s kolínskou s podílem nepřekvapivého opalovacího krému Eau de Neroli od Toma Forda, zkusit a koupit můžete v Sephoře.

Nejsou moc slavné, ale Cartier dělá skvělé vůně s charakterem kolínské: šedivě citrusovou Essence (voní přesně tak, jakou má barvu tekutina ve flakonu – ZDE), trio letošních novinek Riviére přináší tři letní kolínské (mně se nejvíc líbí oranžová Insouciance se strašně krásným akordem fialky, kosatce a kandovaného pomeranče – zkuste TADY). Nesmím zapomenout na celou sestavu kolínských Guerlain.

Další tipy najdete v supermarketu pod tímto článkem.

Váhy!

Berte tohle jako dogma. Nepřemýšlejte o tom. Je to dobré. Frangipani řekli.

A vy ostatní, co chcete s Váhami dobře vycházet, už jste asi vše pochopili: než se blbě navonět, raději se dobře umýt!

 

SUPERMARKET parfémů pro Váhy

Některé linky v tomto článku mohou obsahovat reklamní odkazy.

Aby vám neutekla další znamení Parfémového horoskopu, nezapomeňte se přihlásit k odběru parfémových článků!

Romana

Romana Granátová, niche perfume enthusiast, journalist, writer

You may also like...

4 Responses

 1. Elodie napsal:

  našla jsem ho klasicky pozdě, ale perfektní článek. Sice ani jednu vůni z uvedených nepoužívám, ale ty čajové půjdu vyzkoušet. Za sebe můžu doporučit klasiku Chanel 5, Chanel leau 5, chanel 19, pak Sisley Izia, Acqua di Parma Fico di Amalfi a Diptyque Eau Capitale. Aktuální sbírka Vahy s asc ve střelci. Stálice je jen Chanel, protože přesně jak je psáno, ty budou k dostání vždycky :-)))

 2. Emily napsal:

  Ano! barvitá dilemata a drama. Jen ve vůních mám jasno – chci všechny. Posekaná tráva, citrusy, J.C.Ellena, Nicolai, Molekula, Annick Goutal, Aromatics Elixír

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: