• Pařížská ulice – parfémová procházka. Část 2: od Cartiera přes Chanel a na závěr Ingredients

Minule jsme v prvním dílu naší parfémové tour Pařížskou ulicí v Praze došli od Vltavy po Staroměstské náměstí a za roh do Guerlaina. Dnes uděláme otočku, dáme si skleničku bublinek ve francouzském bistru a dojdeme až do niche parfumerie Ingredients. A nemineme Chanel…

shopping parizska (1)

Takže pokračujeme desátým zastavením v Pařížské… (zastávky 1 až 9 najdete ZDE)

10. Au Gourmand: bublinky, croque monsieur a makronka

Cestou z Guerlaina se obvykle zastavím ve francouzském bistru Au Gourmand na skleničku prosecca, dobré kafe a nějaký čerstvý francouzský sendvič, quiche nebo terrine. Jestli hledáte místo na rychlý oběd z menu, uplatníte se taky. Hlavním benefitem je vkusný interiér, který vás hodí do Paříže a v létě skrytá zahrádka ve dvorku.  A odtud jdeme zpět Pařížskou k Vltavě.

 

pařížská shopping cartier

11. Cartier – možná překvapivě bohatá parfémová nabídka

Dům na rohu Staroměstského náměstí a Pařížské obývá Cartier.

pařížská shopping cartier

 

Ono se to moc neví, ale pražský Cartier má celé oddělení exkluzívních vůní Haute Parfumerie. Mimo mainstreamu Cartier nabízí od roku 2009 krásné, propracované “hodiny”, parfémy z kolekce LES HEURES DE PARFUM ve flakonech ve tvaru segmentu hodinek Must; vůně se jmenují podle hodin na ciferníku: I, II, II, IV…

Další kolekce LES HEURES VOYAGEUSES je věnovaná orientu a oudu. A nejnovější řada soliflorů LES ÉPURES DE PARFUM přináší čisťounké soliflory jako od Elleny.

Všechny tyhle vůně můžete mít v obyčejných flakonech, ale taky v plnitelných kapesních “placatkách” z čistého zlata zdobených vysokým smaltem nebo rytím – jste přece u Cartiera! Pobaví vás, že tyhle placatky se jmenují “Les Necesaires”, nezbytnosti… nezbytnosti stojí jako pohovka u Vuittona.

Do Cartiera stojí taky skoro vždy fronta na obsluhu. Ale parfémy můžete prohlížet bez doprovodu, domluvte se u vchodu, že jdete jen na parfémky (tedy pokud…).

pařížská shopping cartier

Všechny vůně nabízejí v krásných sadách miniatur, v typických burgundských krabičkách se zlatým rámečkem (vínová se v Cartieru nejmenuje bordeaux, ale burgundy). Přes web si můžete objednat mainstream v různých setech s kosmetikou a vyzvednout v prodejně, balený jako vzácný šperk. Jestli hledáte nejluxusnější parfémový dárek, ohromující luxusní dárek, tak tady to najdete.

12. Dior – La Collection Privée

Slavné privátní Diorky koupíte i v Praze. Butik bohužel není zaměřen na parfémy, najdete tady základní privátní kolekci (ale i včetně novinek). Kosmetiku ani mainstream parfémy tady nekoupíte.

pařížská shopping dior

 

13. Hermés: kompletní nabídka včetně limitek a čistých parfémů

Mezi Diorem a Hermésem najdete ještě Ferragamo, které má krásnou exkluzívní kolekci Tuscan Creations – ale v Praze ani kapka. Jdeme rovnou do Hermésu. Obávám se, že největší sláva Hermessencí i Jardis už pominula. Po odchodu Jean-Clauda Elleny Hermés dělá velký úklid, ztratila se Paprika Brasil, některé z kolínských… za to ale pražský Hermés nemůže.

pařížská shopping hermes

Tady najdete všechny Hermesence ve velkém balení, ale udělají vám i coffret po 4 nebo po 8 kusech. Mají zde i náplně do čistých parfémů, limitky (loni Cabriole) a dokonce i tester Musc Pallida, který už se nedělá (v podstatě čistý kosatcový olej). Samozřejmě kompletní sortiment kolínských, mainstreamu a Jardinky.

Recenze Hermessence Violette Volynka HERMES:

 

14. Bottega Veneta, ani kapka

Bottega vede svoji krásnou kolekci Parco Palladiano, ale v Praze není a nikdy nebyla. Kdysi v Praze prodávali tu první eponymní mainstreamovou Bottegu a pak vůně skončily. Dneska už ale nemají vůbec nic, pro mainstream musíte nejlíp do Notina.

Ale chtěla jsem vám sem dát tu krásnou žlutou Hermés kočku, tak tady máte fotku obou butiků.

pařížská shopping bottega veneta

 

15. PRADA: komplet kolekce, pochvala!

V butikové kolekci Olfactories od Prady najdete zajímavé parfémy, kolekce je živá a pořád se mění. Ve stálé kolekci vás asi zaujme hezká kosatcová KARLSBAD – Karlovy Vary (je pojmenovaná podle filmu). V pražském butiku Prada mají hezký parfémový koutek, vyškolený personál a všechno skladem.

pařížská shopping prada

 

16. ERMNEGILDO ZEGNA, skvělé černé kostky

Kdo to tady čte, tak ten ví, že jsem neskonalý fanoušek butikové kolekce Essenze by Zegna.

Zegna je pánský butik, ale vůně exkluzívní černé kostky Essenze potěší obě pohlaví. Dokonce o mandarince muži tvrdí, že je too feminine. Kompletní kolekci nabízejí v pražském butiku, kde jsem ji před lety objevila já, a dodnes ji považuju za fantastickou. A najdete tady i moderní metalickou řadu XXX.

pařížská shopping zegna

 

17. CHANEL cosmetics boutique Praha

A pak už je hvězda této strany Pařížské ulice – CHANEL.

Nedávno otevřený butik, vlastně dvě samostatné a oddělené prodejny: ten vpravo je Couture – kabelky, oblečení, doplňky. Ten vlevo je Chanel Cosmetics a je věnovaný jen a pouze kosmetice.

Chanel je momentálně velké české téma. Jak je to mezi Chanelem a Notinem čtěte TADY v článku o padělcích a ředěných parfémech. Dostávám na to pořád dotazy, takže za mne: nejlépe nakoupíte mainstream Chanel TADY na Douglasu. Douglas díky slevovým akcím a kuponům nabízí nejlevněji originální, čerstvé zboží Chanel v oficiální distribuci.

Sephora už Chanel neprodává, na webu není vůbec a fyzicky jen v několika málo velkých prodejnách. A pokud chcete Les Exclusifs, tak račte do Pařížské nebo na web Chanelu – ten už posílá do ČR, ale slevy a výprodej NIKDY nemá.

pařížská shopping chanel

Butik v Pařížské je hrozně fajn, protože v tom pravém se čeká na obsluhu, kdežto v kosmetickém můžete kdykoliv sami vejít a zkoušet, co potřebujete. Všechny kosmetické butiky Chanel na světě jsou zařízené stejně a je tam prostě: všechno! Kosmetiku, mainstream parfémy, Les Exclusifs, štětce a taky malé doplňky: kosmetické taštičky, sluneční brýle a peněženky.

pařížská shopping chanel

Nás, samozřejmě, zajímají Les Exclusifs. Odpověď zní: ANO, mají komplet všechno, včetně novinek. O exkluzivkách Chanel jsme toho tady napsali tolik, že nemá cenu se opakovat – pusťte se do čtení: RECENZE CHANEL

pařížská shopping chanel

 

18. Versace

Celá exkluzívní kolekce ATELIER VERSACE je dostupná i v Praze. No, co k ní říct: krásné vůně od výborných parfumérů v základním rejstříku: vanilka, čaj, kosatec, santál, tabák… Většina z nich je moderně profilovaná – arabská pižma, kašmír, dřevo… V podstatě jsem si to dost užila, ani jedna z těch vůní nebyla laciná a nenositelná. Prodavačka byla obětavá, snaživá a vyškolená. Ale druhý den jsem si nepamatovala ani jednu z nich – prostě žádné ohňostroje se nekonají. Na rozdíl od Céline naproti, které mi pořád vrtají hlavou…

Za 350€ trochu málo. Ale věřím, že když si kteroukoliv z nich koupíte, bude ji mít rádi. A ty flakony z černého skla v krabici se zrcadlem jsou… krása, luxus, kus nejlepšího sklářského řemesla. No vlastně… zkuste to! Mainstream v butiku nemají.

pařížská shopping versace

 

 

19. Moncler

Ano, mají tady tu butikovou kolekci. Pro mne je zbyteční kvůli ní chodit dovnitř, už jsem se k ní vyjádřila na mém instagramu TADY v reportáži “Parfémová procházka Berlínem”

pařížská shopping moncler

 

 

20. Dolce&Gabbana a Versace – v Praze ani chlup

V Pařížské najdete víc značek, jejich vůně můžete znát, například Tiffany (ti ale nemají exkluzívní butikovou kolekci), ale kdo není uvedený v tomto průvodci nebo v jeho 1. díle TADY: • Pařížská Praha – parfémová procházka. Část 1: od Céline přes Vuitton po Guerlain, u toho v Praze exkluzívní parfémovou řadu nenajdete.

A došli jsme na konec levé strany Pařížské. Poslední butik u Vltavy je D&G a tady jsme hledala jejich famózní Velvet Collection, ve které se nedávno (znovu) mihla slavná Sicily (fíky, slunce a banány). D&G v Praze nevede žádné vůně.

pařížská dolce gabbana

21. Ingredients Praha

Na konci či začátku Pařížské uhnete díky proluce vidíte do Maiselovy ulice přesně na butik Ingredients. Tam najdete výběr nejmasovějších značek, z nichž některé jsou niche, některé patří jen do korporátního drahého mainstreamu (Malle, Kurkdjian, Diptyque, Killian…). Jako jednu z deseti niche parfumerií v ČR ji rozhodně doporučuji navštívit, zejména niche – parfémovým začátečníkům. Těch opravdu NICHE nezávislých značek tam moc nenajdete a náročnějšího zákazníka už nabídka Ingredients neuspokojí.

Pár fotek z Ingredients pro vaši inspiraci – rozhodně nejlepší parfém, který tady můžete zkusit, je Ingredients 07/2012, což je jejich exkluzívní vůně vyrobená pro butik k jeho 10. narozeninám. A je skvělá.

ingredients niche recenze

ingredients niche recenze

ingredients niche recenze

ingredients niche recenze

ingredients niche recenze

LV louis vuitton IRIS Brooch Nicolas Ghesquiére 2020

Pařížskou máme za sebou. Oba díly najdete pod hashtagem Pařížská a když v téhle ulici objevíte něco nového voňavého, určitě mi napište! Budu ráda.

Od nového roku se začnu věnovat Esxenci 2024 –  připravená je hromada vzorků na doplnění recenzí TOP10 z Esxence a vsadím se, že o většině z niche značek jste ještě neslyšeli – máte se na co těšit! Nezapomeňte se přihlásit k odběru, ať vám žádná niche recenze neuteče – PŘIHLAS SE TADY!

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

 

 

 

You may also like...

5 Responses

 1. missa napsal:

  Děkuji za článek – vánoční dárek, na který jsem se těšila. Jen doplňuji, že je to Prada Marienbad. Ten film znám dobře, kostýmy dělala Mme Chanel, přesto jsem u něj 2x usnula…

  • Romana napsal:

   Míšo, děkuju za komentář, to je úplně super zpráva, že někdo čeká na můj článek! 🙂
   Já jsem film neviděla, jen jsem četla recenze a tam píšou, že to je právě cílem díla, uspat diváky. A: “Kdo alespoň jednou neusnul u “Loni v Marienbadu”, není pravý cinefil, nebo jen lže.” Takže je to v pořádku, dvakrát usnout je dvojitý důkaz pochopení filmu, bravo! 🙂
   Dělám si srandu, ale možná se na to konečně podívám, jsou tam hezcí herci, exteriéry, kostýmy…

   • missa napsal:

    Nic tak nepotěší, jako cizí neštěstí, že?
    Samozřejmě jsem film následně viděla do konce. A co se pochopení filmu týče, jak se píše v recenzích: “…hledání může být objevné i bez toho, abyste na jeho konci něco našli.”. Takže hodně štěstí při hledání!
    Pradu si dojdu brzy zkusit, podle složení a popisu na
    fragrantice se však obávám, že jedinečnou náladu a estetiku filmu nevystihuje.

 2. Z. napsal:

  Montblanc nestál za zastavení?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..