• Pátý smysl a parfémové (ne)smysly

Lidi mají rádi blbosti. Ne, že ne. Občas ve světě parfémů objevím něco, co mne pobaví, někdy i rozesměje. Tak se dnes podívejte na takový malý Silvestrovský program se soutěží na téma “A přitom taková blbost, že”?

1. Práskačka Foamous

Francouzská značka Foamous vyrábí parfémy pro mladé holky ve spreji: ovocné, svěží… parfém je v plechovce, ze které vychází pěna s pečujícími účinky pro pleť a tu si můžete nanést na tělo, na vlasy, kam chcete. Ve spolupráci s Chupa Chups uvedli ucelenou řadu, která voní jako …lízátka. Ale díru do světa udělali až sprejem s letní vůní, jehož pěna praská. A to je všechno. Pěnu si nastříkáte na tělo, rozetíráte a ona při tom praská. Trošku. Konec zprávy.2. Parfém na nehty Clarissa

Přojde mi, že nehtový boom, kdy všichni kupovali razítka, chromatické laky, zrcadlové prášky, magneťáky, samolepky a Svarowski kamínky…už je pryč. Nuda. Všechny značky teď vypadají stejně. Těžké něčím překvapit. Tahle blbost ale potenciál má: parfémek v gelu, který se stříká na nehty a ruce a vám pak voní nehty a ruce. To svět potřeboval.

Koupíte v italských drogerkách za 8€ a já si rozhodně jeden pořídím, asi ten s vůní makronky v srdci a asi také všechny moje dobré kamarádky dostanou jeden pod stromeček.

https://www.clarissacosmetics.com/product/nail-mist-argan/


3. Čím víc potu, tím víc vůně

Chemici přeskočte, pro ostatní ve zkratce & laicky: Queen’s University Belfast vyvinula iontovou tekutinu, která dokáže při styku s vlhkostí uvolňovat molekuly parfému na vaší kůži. A zároveň “Sloučeniny thiolu, které jsou zodpovědné za zápach potu, jsou přitahovány k iontové kapalině, navazují se na ni a ztrácejí svou účinnost“.

Toto je velmi lákavé a pokud to neobsahuje hliník nebo rulík, tak to okamžitě chci! A pro celou tramvaj!

Zdroj: https://www.eurekalert.org/news-releases/778696


4. OMИ čte vaše myšlenky

Takových pokusů o zapojení umělé inteligence do procesu tvorby vůní už bylo více. Ale Oh My Perfume je trošku chytřejší umělá inteligence: zeptá se vás, co máte rádi a podle toho vám vybere parfém z databáze 40.000 existujících vůní. Ale OMИ se vás nebude ptát na vaše olfaktorické preference – chce od vás otázky na tělo: koho máte rádi, koho nenávidíte, kdo se vám líbí, koho byste nejraději zakousli, koho volíte, co vás vzrušuje, co vám dělá dobře…dokonce můžete nahrát svůj vlastní příběh a poslat jim ho.

Tak to by mne zajímalo, kam se ty příběhy posílají…asi budou dost pikantní. Drbnička by měla zájem. A vyděrači.

Tady se podívejte, jak to funguje a myslím je tam i link na stažení aplikace:


5. MADE BY ME, sám sobě nosem

Francouzská partička parfumérů se rozhodla přinést nám uživatelům něco kreativního, něco ekologického a něco stvořeného pro cesty s příručním zavazadlem. Do jejich papírových paletek se vkládají voskové lentilky, z nichž každá má jinou vůni a vy si je na své kůži nakombinujete podle vlastní fantazie a vkusu. Fikový, pomerančový, pižmový, pižmovo-broskvový, pomerančový květ – to je pět pastilek, ze kterých vás Made-by.me naučí poskládat si svou voňavou auru.

A co parfuméři, ti se půjdou pást?


6. Les Sceaux, namaluj si parfém za ucho

Francouzští studenti obalové techniky ze školy Esepac vymysleli překrásnou – aspoň pro mne – věc: inspirovali se v Číně, pevné parfémy obarvili na rudo zabalili do lakovaných krabiček a přidali kaligrafická razítka. A vy si můžete svoji vůni narazítkovat, kam chcete, nebo si s ní namalujete pusu nebo si nakreslíte nějakou tetovačku. Pusťte si to video, je krásné!

Znáte to rčení: svojí vůní to přerazila.

 

Tak, a zítra to tady přebírá Mirusha, my s Mirkou valíme do Milána. Ještě vám zítra naplánuju článek s odkazy na instagram, kde můžete sledovat on-line reportáž z Esxence.

 

 

You may also like...

3 Responses

  1. Zdenda napsal:

    Tak ať se vám tam daří. Nezapomeň v září na to kafe spolu a taky mi řekneš všechny drby ze zákulisí :)))

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: