• Príma parfumerie: Sephora Champs Elysées, Paris: dva litry Dioru J’Adore s vaším jménem

V životě mne nenapadlo, že bych někomu mohla doporučovat chrám konzumu a průměrné krásy jménem Sephora. Ze všech parfémových McKrámů mi přijde nejmíň osobní, s nejvíc afektovaným personálem a jejich reklamní Karkulky v barevných parukách s košíčky se mi zjevují ve snech. Ale existuje jedna, kterou musíte vidět: hned vedle Guerlaina – Sephora Champ Elyseés. Nejen jedna z největších parfumerií na světě, ale taky jedna z nejlíp zásobených. Ale taky s nejvyšším počtem zákazníků na jeden parfémový metr čtverečný.

Na Champs Elysées jsou obchody fakt takové divné: některé strašně nóbl, ty znáte, ale taky třeba Marks&Spencer s křupanskými (z FR pohledu) polívkami v plechovkách za 1,5€, prodejna kopaček, laciného italského prádla, průměrné francouzské bio-kosmetiky…jde spíš o panoptikum rusko-arabského konzumu, než luxus. Ostatně ty skutečně elegantní značky se ukrývají v okolních tichých ulicích. (Kde si netroufnu zaparkovat ani já, narozdíl od Champs Elysées a dalších vybraných pařížských lokalit – tolik poznámka pro Suzi).

Dior JAdore – 1 nebo 2 litry a chcete to tam napsat?

Vele-Sephora je hned vedle šedesát osmičky, tedy Guerlaina, směrem do kopce, k Vítěznému oblouku. Nemá žádný vchod, prostě strhli přední stěnu přízemí a vchází se do ní jako do otevřené garáže. Tu ostatně evokuje i tím, že přísně geometrický prostor spadá dolů, do sklepa, postupně scházíte z kopce, a na konci prodejny už jste o jednu úroveň pod ulicí. Ale myslím, že na konec jsem ještě nikdy nedošla, ani nedohlédla.

sephora champ elysees chritmas event

Sama velikost Sephory je ohromující a stojí za podívvání, ale to bych vás stejně tak mohla poslat na Milánské nádraží, které postavil Mussolini podle Hitlera a udělalo na mne mnohem větší dojem (jak jsem přišla na tuhle asociaci?).

Hlavní je sortiment: jestli se vám nechce obíhat nafrněné butiky Dior, Hermes, Cartier, Estée Lauder… jen kvůli exkluzivkám, tak tady je najdete na jednom fleku. Sice mají lehké zpoždění s novinkami a dokonce Hermessence mají o deset euro dražší, než v butiku, ale zase to tady máte šup-šup, obslouží vás rozřehtaná černoška, bude vás poklepávat po ramenou, že se jí líbíte, protože jí padla do oka vaše kabelka. A u pokladny vám mrsknou do tašky hrst vzorků.

??????????????????????????????????????????????

Samozřejmě tady najdete lepší mainstream v plném sotimentu: Forda, Lutense, Patou, limitky Prada, výběr z exkluzivek Guerlain, kosmetiku La Mer, MUF, MAC s několika líčícími stolky, několik nail barů všech dobrých značek, komplet Benefit včetně pěstící, taky pár značek, co se ani ve Francii nedají moc koupit: Reminiscenci, Laurece Dumont…

perfume slevy

Ale to ještě pořád není ten důvod, proč vás sem posílám. Tím jsou akce a vymyšlenosti pro zákazníky. Mně se v minulých letech nejvíc líbila personalizace zakoupených flakonů od Givenchy nebo Diora. Od pokladny se přesunete do koutka k dívce nebo mladíkovi s bruskou (asi, tedy, bruska) a ten vám vygravíruje na flakon nápis dle vašeho přání a předlohy. Umí i azbuku. Tohle nemám, já bych na Dior nesáhla (jak říká můj manžel, protože mne má za snoba, ale pravda to není, některé mám ráda).

slevy parfému

Ale letos se mi líbilo něco úplně jiného; fakt nevím, jestli je tam v minulých letech neměli, nebo jsem si jich nevšimla, ale obří flakony jsou famózní! J´Adore mi neodbytně připomíná Tlustou Bertu. V kabelce bych to tahat nechtěla, ale třeba ty holubičky na toaletním stolku…já to vlastně sbírám! Tohle teda taky nemám, to bych neunesla a manžel by mi asi nepomoh.

Takže kochejte se a jeďte tam (a Sephora mi za tu reklamu nic nedává, ani vzorky k nákupu, abysme měli jasno!)

V Sephoře se nesmí fotit, takže se omlouvám za kvalitu fotek tajně pořízeným mobilem z kapsy, snad uvidíte aspoň něco. Anebo tam prostě běžte a vyfoťte si svoje, když vás nechytnou.

Douška: asi jste si všimli, že v poslední době nemáme na blog moc času, práce, práce, školkové prázdniny, dětské zpívánkové koncertování, práce, stěhování, práce, já jsem navíc letos celý rok stižená nepříčetnou rýmou. Tak si zatím prolistujte archiv, ale vrátíme se! A brzy! A s námi přijde vůně!

podpis_ROM

You may also like...

3 Responses

  1. Kateryna napsal:

    To já to mám ráda v každý Sephoře. Když tam vejdu, tak si připadám jako v miniráji -maj tam ty různý věcičky a blejskátka a hodně hraček. Jsem možná konzumní, ale baví mě to.

  2. kaschika napsal:

    Já nechápu, kde jsem vzala tu nesmírnou odvahu a opakovaně před Tebe předstoupila ovoněná něčím z místní tuctové výroby (abych nejmenovala, nechci plivat do studánky).
    Jsem statečnější, než jsem se domnívala, a Tys ztělesněná tolerance :-))))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..