Půllitrový test laků 2. – jak to dopadlo

Včera jsme viděli začátek půllitrového testu laků na nehty. Hádali jste, kdo vyhraje a jestli je lepší lakovat naholo, na base coat nebo použít celé trio base+barva+top? A kolik vrstev? Tak na konci tohoto článku najdete odpověď.

Všechno důležité jste se dozvěděli včera, jdeme rychle na obrázky.Nejdříve plánky, ať nemusíte klikat na včerejší článek: rozložení vrstev a dole položení značek laků.

laky pullitr OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Den D pro moje laky byl asi 16/10. Nebo spíš den F, fatální…Pozice A (dvě vrstvy): vyžrané M, vyžrané poslední A. Pozice B (1 vrstva) je ostudná, zůstalo poslední písmenko z laku Misha a statečný modrý flek. Dole (base+1 vstva) chybí Illamasqua a Kiko. Pozice C (1 vrstva + top): fuj pokračuje v destrukci, pozice D setrvává u ustřelenýho voka Illamasqua.

O den později zkáza pokročila a pak jsem odjela na dlouhou služebku a dva týdny nefotila. Co se s hrnkem dělo ví jen čajový Bůh, ale předpokládám, že ho někdo používal.

Stav na začátku listopadu příliš neodpovídá mému očekávání: laky stále drží. A to tak, že mne přestalo bavit je denně fotit. Rozhodla jsem se jim věnovat, až ukážou významnou změnu a ony se rozhodly mi nic neukázat. Jako by se zafixovaly a přestaly chátrat. Kéž by se to stávalo i u nehtů!

Ve středu 11. prosince jsem se vrátila na skok do práce mezi Paříží a Vánocemi. Takže úvodní post mé krátké prosincové pracovní etudy: na pozici A (2 vrstvy) to vůbec nevypadá špatně! Kiko a Illamasqua rozdrbané, Alessandro pryč, ale všechny tři růžové jsou OK. Co se stalo a co není vidět na fotkách, že ve vrstvě všech laků se objevily bublinky, nebo přesněji dírky, jako propíchnuté bublinky. Před tím tam nebyly, takže toto muselo vzniknout časem. A to jsem si myslela, že je lak mrtvá hmota, se kterou se už nic nestane. Na obou pozicích B je hvězdou Misha, OPI drží s basem a Alessadro taky. A Kikoflek! Na pozici C (lak+top) je konec, na Déčku (všechno) visí pořád Kiko, OPI a no name M&S, zuby nehty se drží Misha. Je vidět, jak tahle kombinace pracuje: uzavře barvu do sebe a funguje pak na nehtu jako jednolitá, pevná fólie. Dokud drží většina “folie” na nehtu, konečky se prostě neodloupnou. Sem tam se vytvořily bublinky, ale na rozdíl od pozice A nepraskly – folie je udrží hezky pod sebou a povrch je kompaktní.

A finále 18. prosince! První den dovolené, odpoledne měl Žaba vánoční zpívací koncert, ale než jsem s konečnou platností vzala hrnek drátěnkou, nafotila jsem výsledek.

Za mne jednoznačně nejlepší:

 • vítězem je lak OPI Ate berries in Canaries (dovolím si tuto vlastnost rozířit na většinu krémových OPI); podívejte se na obrázek, jak si udržel krásně kompaktní okraje
 • uspěli: Misha (je jediný, co znám, takže může jít o náhodu); Kiko electric Blue (podotýkám, že to je jediný Kiko, z těch čtyř co mám, který je dobrý)
 • velmi příjemně překvapil M&S, ale vzhledem k tomu, že schne hodinu, nemůže být mým favoritem
 • kombinace 2 vrstvy laku bez ničeho (pro mne velmi překvapivé) a trio base+barva+coat (ta ve finále měla mnohem lepší vzhled, takže je lepší)

A nejhorší:

 • laky: Illamasqua Obsess, a to zvláště vzhledem k poměru cena/výkon; hned v závěsu Alessandro, ze stejného důvodu
 • kombinace: jedna vrstva, ale to se dalo čekat. Daleko víc mne překvapilo, že nefunguje samotný base ani coat

Jak jste hádali vy (teda spíš hádaly, neznám ani jednoho, co by…), komu jste dávali šance?

podpis_ROM

You may also like...

8 Responses

 1. Sedmi napsal:

  Super 🙂 a fakt to chces posilat na Sever?

 2. udvouverunek napsal:

  Hej, tak já nevím. Všichni mi tvrdí (všichni lakovací NEnadšenci a navíc ty), že Illamasqua má laky na houby. Netuším, jak to dělám, ale pro mne jsou jedny z nejlepších. Fakt 🙂 Tak skvěle se mi lakuje máloco a tak krásně vydrží taky máloco. Kromě mě to tvrdí ještě pár dalších lakovacích maniaček – a přísahám, že neobhajuju drahotu jen proto, že je drahá! Bych si nedovolila… Kika mám dvě, jeden nic moc, druhý úžasný, no a krémoví OPIci mě dodneška moc nepřesvědčily. Asi mám fakt divný nehty…
  Nicméně obdivuji a skládám poklonu před tvou důsledností při testování a před důkladným testem samotným. Palce hore! 😉
  Verunka

 3. Sedmi napsal:

  jeste otazka, jestli nejsou ty ruzove barvy trvanlivejsi kvuli jinemu slozeni pigmentu?

  • Romana napsal:

   Myslím, že ne, protože mám tuhle barvu od více značek a OPI (a Nubar) se zdá fakt nejlepší. Dkonce ji mám i Kiko a to je teda propadák…

 4. Sedmi napsal:

  Cha, ja jsem vedela, ze to OPI da 😀 potesila me vydrz dvou vrstev, protoze tak to vetsinou skonci u mne… a KIKO, sice kvalita asi neni uplne top, ale zato ten vyber barev…

  • Romana napsal:

   Dobrý tip! Tak spolu s balíčkem do Řecka budu posílat i na sever…to ani jsem nevěděla, že mám tolik zahraničích čtenářek, prima, jsme světový blog!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..