♦️ Recenze Black Opium Over Red / YSL: sprostá třešňová rychlovka

Další, neuvěřitelná už dvacátá osmá odnož Black Opium od Yves Saint Laurent, slibuje zralé  třešně. Od prvního černého Opia (2014) uplynulo teprve 9 let… trochu překotné, ne? Na konci článku najdete seznam všech 28, ale nejprve se pojďme podívat na novinku: recenze Black Opium Over Red YSL

Recenze Black Opium Over Red / YSL

Z přezrálých černých třešní a hromady cukru naše hodné bezdětné svobodné tety vaří sirupovitý tmavý likér a v neděli ho spolu popíjejí a drbou naše nevychované děti a manžely. Aby jeho chuť byla stejně pikantní, jako jejich klepy, přidávají do každé lahve pár třešňových pecek. Obsah tříslovin v jejich jádrech doručí na jazyk jedovatou chuť hořkých mandlí.

Na začátku parfému Black Opium Over Red pocítíte lehké píchnutí hořkého mandlového cyankáli. Zabolí v nose, zaujme vás… až se vynoří vzpomínka na původní červený Hypnotic. Vůně se rychle přeleje do hustého sladkého likéru s celou škálou třešňových nuancí: všimli jste si, že ve vůni třešní se dá najít železitý pach krve a rzi? Rozhodně je to zneklidňující a určitým fetišistickým způsobem přitažlivé. V mainstreamu neobvyklé a nečekané. Moc pěkné.

V téhle fázi BP Over Red připomíná tmavé parfémy Toma Forda: ty jsou obvykle udělané tak, aby na začátku nabídly něco lidsky sprostého, tělesnou špinavost, něco důvěrně známého z manželské – nebo milenecké – postele. Cosi, od čeho se nejde jen tak jednoduše odtrhnout. Začátek téhle vůně je prostě trochu sprostý.

Dvě vůně, dva nápady v jednom flakonu

Počáteční třešňová krvavost během čtvrthodinky ovšem ustoupí klasickému černému Opiu a vyjeví samu podstatu mainstreamu: lepkavě sladké základní kombo zrnková káva+vanilka+pačuli a na tom posazená obrovská kytice anonymních bílých květin. Ten znáte důvěrně, aby ne – po 27 opakováních – ten popisovat nemusím. Kdo ho má rád, přijde si na své. Kdo ne – zapomeňte na Over Red, nic dalšího z něj už nedostane.

To je prostě jakoby nám na začátku dali pořádného Fordíka, tedy velmi slušný mainstream, a až vás nalákají a koupíte si to, tak se vám zase podstrčí to staré známé sladké lepidlo od YSL.

Škoda. Nápad s krvavýma třešněma sice není originální, ale je hezky a poctivě propracovaný, v běžné parfumerii ani v tramvaji ho moc často nepotkáte. Mohlo by to být takové super osvěžení všedního dne, radost pro vaši kancelář. Kdyby ten začátek dali do samostatné lahvičky a dali mu jiné jméno, mohl mít YSL na regále konečně zase jednu parádní voňavku.

Nevysvětlitelné autorství

Obdivuhodné – nebo podivuhodné – je kvarteto tvůrcůčtěte a zírejte: Marie Salamagne (Alaia, AA Mandarine-Basilic, Aura Mugler), Nathalie Lorson (Lilac Love / Amouage, Sicily / D&G,, Peut Etre/Lancome,Encre Noire / Lalique), Olivier Cresp (Lacoste pour Femme, Light Blue / D&G, Angel / Mugler),  Honorine Blanc (Voce Viva / Valentino, Woman / Carvin Klein, Scarlet / Cacharel)! To je naprostá parfumérská špička, co dnes na světě existuje! Žádné módní hvězdičky, ale osvědčení bardi. To je tohle, kdyby tam s nima stál ještě Štefan Margita:

Nedokážu si představit spolupráci čtyř parfumérů, z nichž každý má výrazný vlastní rukopis – kdo to řídí, kdo se prosazuje nejvíc? Možná proto je ten parfém jako když(by) čtyři tenoři vyprodali Strahovský stadión: zastřešila to velká jména, zazpívali líbivý operní mainstream, hezky se na to oblíkli… a populární lid byl nadšený. Lidi, kteří by na celou operu teda nešli… na druhou stranu: pořád lepší kvalita, než Duo Yamaha nebo Eva & Vašek.

Kde koupíte Black Opium Over Red / YSL

Jestli se vám líbí, tak si ho kupte HNED! Je to limitka, která se po doprodání už neobjeví a jak je vidět, zájem je – některé eshopy nestačí naskladňovat. Tak šup na to, na cenu moc nekoukejte, když vaše srdce pláče, a hlavně mi pak na instagramu nepište “Romano, prosímtě, co je podobné Black Redu Opiumu?”.

Já bych nakupovala na Parfumdreams TADY, padesátka tam vyjde na 2.400 a doprava zdarma (pokud máte předplatné, tak dokonce jen 2.200 Kč), anebo bych si koupila TADY na Notinu 10 ml za 984 Kč v kabelkovém flakonu  a rychle pořádně zkusila, zda mi sedne.

Ostatní ceny vidite tady v tabulce:

*Seznam všech odnoží Black Opium / YSL do ledna 2024:

 1. Black Opium
 2. Black Opium Baby Cat Collector
 3. Black Opium Crystal Jacket
 4. Black Opium Dazzling Lights Edition
 5. Black Opium Eau de Toilette
 6. Black Opium Eau de Toilette (2018)
 7. Black Opium Exotic Illusion
 8. Black Opium Extreme
 9. Black Opium Floral Shock
 10. Black Opium Gold Attraction Edition
 11. Black Opium Hair Mist
 12. Black Opium Illicit Green
 13. Black Opium Intense
 14. Black Opium Le Parfum
 15. Black Opium Make It Yours Fragrance Jacket Collection
 16. Black Opium Neon
 17. Black Opium Nuit Blanche
 18. Black Opium Over Red
 19. Black Opium Pure Illusion
 20. Black Opium Shine On
 21. Black Opium Snake Jacket
 22. Black Opium Sound Illusion
 23. Black Opium Sparkle Clash Limited Collector’s Edition Eau de Parfum
 24. Black Opium Sparkle Clash Limited Collector’s Edition Eau de Toilette
 25. Black Opium Storm Illusion
 26. Black Opium Swarovski Edition
 27. Black Opium Wild Edition
 28. Black Opium Zebra Collector

Sranda.

Vždycky se zařeknu, že ten mainstream už recenzovat nebudu… a stejně nikdy neodolám.  Tak si můžete přečíst i další recenze MAISTREAMU, označené oranžovým kosočtvercem ♦️ (kosočtverec nic neznamená).

 

Parfumdreams – slevový kód na 250 Kč – při nákupu nad 1.483 Kč

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

Klíčové slovo: Recenze Black Opium Over Red / YSL

*Zdroj: Fragrantica.com

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..