• Ultimátní hydratace: DIOR HYDRA LIFE Fresh Reviver – Sorbet Water Mist

Když mám na konci pracovního dne unavenou pleť, působí to na mne jako poklop. Může být mastná v zimě, nebo vysušená kvůli klimatizaci a topení, ulepená potem a šminkami… Cítím se pak celá unavená, potřebuju shot, osvěžit, probrat. Ráda používám hydratační mlhy, které umějí osvěžit, oživit makeup, ale i nahou pleť a celkově probrat. Nosím po kabelkách mimo krémů na ruce, pomádek na rty taky hydratační sprejíky. Další z mých DIOR milenců se jmenuje HYDRA LIFE Fresh Reviver – Sorbet Water Mist.

Moje hydratační jednička navždy bude Vincentka. Na tu nic nemá, však víte, nikdy nic lepšího nikdo nevymyslí. Problém je ten makeup – chybí jí totiž viskozita. Vincentka má super účinky a složení, jenže z pleti stéká v kapkách, takže na makeup se používá špatně. Což je problém i ostatních vodních sprejů: běžné minerálky Vichy, Avéne atd. jsem už úplně vypustila, stejně na složení Vincentky nikdo nemá a platit za plechovku vody zlatem je nesmysl.

Nosila jsem hodně hydratační mlhy REN, pak různé růžové vody, SAMPAR… Všechny trpěly stejným neduhem: sice parádně osvěžily, dokázaly do určité míry i hydratovat, ale po zaschnutí bylo po nich, žádné další efekty neukázaly a některé dokonce ve finále vysušovaly – přirozená vlastnost vody, pokud není nasycená nějakými minerály.

Jediný výrobek, který dokázal něco udělat se vzhledem pleti trvaleji, je mlha Charlotte Tillbury. Výborný, ale dramatický: opravdu dokáže probrat a rozzářit, jenže je tak hodně viskózní, až želatinový, že nechává na pleti gumovou masku. To ale ostatně značka u produktu deklaruje, většina jejich kosmetiky má dramatické efekty, je to taková filmová kosmetika, takže to nemůžu považovat za závadu. Nicméně – nehodí se mi to na denní použití.

Celkem nový výrobek Fresh Reviver od Dioru je na stupnici od vody ke gelu přesně uprostřed. Dokáže rychle osvěžit, nahydratovat, ale i po zaschnutí nechává na pleti jemňoučký, lehce mastný film. Pokud jsem bez makeupu. Když jsem namalovaná, tak udělá přesně to, co čekám: osvěží mne a oživí na pohled šminky. Probere pudr k životu, rozzáří tvářenku i stíny; efekt, jako když do suché akvarelové barvy nakapete vodu, vyplní vrásky. Nestéká, mlha je mikrojemná a znovu budu mluvit o viskozitě – vysoká přilnavost udrží každou mikrokapičku na místě, kam dopadla. Gelová vrstva pleť chladí a udržuje vlhkost.

Efekt osvěžení je docela dlouhodobý, přestříknu se 2-4x za den, velmi malou sprškou. Ubývá pomaličku, což je pozitivní zpráva a staví ho cenově (pouze cenově!) do řady se značkami REN, Loreal…

Večer pak necítím takovou tu únavovou masku na obličeji, jako obvykle, odlíčení je snadné, žádné zalezlé pigmenty do pórů a vrásek. Vedlejší efekt, ale prima. No a samozřejmě příjemně voní.

Ještě jeden efekt PLUS: na lahvičce píšou, že konzistence je “gelová”. Jak to vnímám já, jde o silně naředěný gelový krém. Používala jsem ho letos v létě v tom strašném horku. Mám mastnější pleť, moc se nepotím, ale mastí se mi T-zóna, takže na léto si kupuju vždycky nějaký malý hydratační gel, za nejlepší považuju Lancome nebo Payot. Letos taky, ale použila jsem ho asi dvakrát. Zjistila jsem totiž, že ranní nástřik Reviverem úplně stačí namísto krému! I pod pudr.

 

Plusy:

  • perfektní vzhled pleti a dlouhodobý výsledek
  • Dobrá hydratace
  • osvěžení makeupu, retuš vrásek ze sucha
  • možnost použití namísto hydratačního krému
  • nestéká, nedělá kapky
  • dobrá velikost balení do kabelky
  • dobrý poměr cena/výkon

Mínusy:

  • asi nemá, tentokrát to není ani cena, díky potřebné malé dávce a nízké frekvenci použití
  • mohlo by existovat ještě menší balení, do kabelky

Tedy, jeden problém s ním mám: nevíte, proč se prostý hydratační sprejík jmenuje HYDRA LIFE Fresh Reviver – Sorbet Water Mist? Aby se to starším dámám dobře pamatovalo? Přitom taková parádička to je. 

 

Kde koupit DIOR HYDRA LIFE Fresh Reviver – Sorbet Water Mist

Dobrou cenu má klasicky Notino ZDE.

 

 

Některé odkazy jsou affiliate. Nabídky a ceny platí v den vydání recenze. 

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..