• Recenze legend: J´Adore / DIOR vs. Lovely / LIDL – jsou stejné?

Asi už to víte: parfémy z Lidlu způsobují, že vaše tělo se stane magnetickým. Budou vám držet lžičky a mince na předloktí. Ale dobrá zpráva je, že očkování to dokáže úplně zastavit. Jsem očkovaná, takže jsem s klidem mohla pustit do souboje tělo na tělo: recenze Suddenly Lovely / LIDL, což je prý duplikát tohoto parfému J´Adore / DIOR. Jsou si podobné?

dior jadore lidl

Přišla jsem k ní jak slepý k houslím. Jela jsem na služební cestu do Jihlavy, zaktualizovala jsem si navigaci a to mi smazalo dálniční známku. A protože jsem nepozorná a hodinu jsem telefonovala, najednou se mi uprostřed polí zazdálo, že už jsem dávno měla být na dálnici…zabloudila jsem. Ne, že bych se zapletla v buši do lián nebo zapadla do bažiny a ohrožovaly mne lidožravé opice. To jsem zase věděla, že od Brna jsem daleko.

Originální parfémy se slevou

Potřebovala jsem koupit čokoládu pro kolegy a voňavku, protože jsem si prostě zapomněla parfém v druhé kabelce. Myslím, že jsem častěji odešla z domu bez kalhotek, než bez voňavky a fakt mne to znervózňovalo. Make long story short: narazila jsem na Lidl, koupila jsem čokoládu a narazila jsem tam na jejich voňavky. Vím o Madame, dupe Coco Mademoiselle, tu jsem úmyslně přeskočila, nemám ji ráda ani v originále, a v rychlosti jsem vybrala Lovely.

Stříkla jsem si v autě na ruku, jestli to rozchodím, cestou do Jihlavy se to celkem příjemně rozleželo, tak jsem se navoněla s tím, že dám voňavku do šuplíku “Fifleny fiflenám”, kde se zajisté uplatní.

Ty voníš tím Žadór Dior, že?

No tak mě by to v životě nenapadlo. Sice jsem o tom, že Lidl vůně jsou všechny dupe něčeho slyšela, ale s J´Adorem jsem si to nespojila. A taky mi to nikdo neřekl. Ten nadpis je fejk. Říct o Lovely, že je fejk, si ale netroufnu. Já jsem si to prostě vygooglila. A že si ji lidi hodně pochvalují. Takže jsem dojela domů, vytáhla J´Adore a tady to máte.

Recenze parfému Lidl: opravdu voní Lovely / Suddenly z Lidlu jako J´Adore / Dior?

JAdore / DIOR jsem nikdy nenosila, nemám k němu vztah, i když se mi líbí. Možná proto mi to nedocvaklo, nemám ho načuchaný. Protože ten začátek je opravdu hodně, hodně podobný. Citrusy, totiž, na otvíracích tónech citrusů se toho nedá zase až tak moc pokazit. Opravdu se musím zasoustředit, abych poznala rozdíl. Ale to trvá tak minutu a rozejdou se.

Dior se ponoří do jasmínu a ukáže komplexnost těch luxusních složek: sladká vodnatá hruška, perlivá šťavnatá broskev a jarní květiny, konvalinky a frézie. Když to čtete, tak je vám jasné, že ani jedna z nich, mimo jasmínu, není přírodní, prostě v parfumerii neexistují takové přírodní složky, všechno se dělá v laborce. Přesto dojem je přirozený a bohatý, takový nabobtnalý, nadýchaný (což dělá ta broskev).

Věřím, že zde používají přírodní jasmín, protože občas jde zacítit i teplou živočišnost, což umějí právě indolické tóny přírodního jasmínu (indoly jsou tóny lidského potu a organické hniloby).

Ke konci nabízí i jemnou pudrovitost, která je tam po celou dobu, ale neprosazuje se. Ale to je ten momentíček, který dělá z malých vůní velké: na pozadí furt jede a spojuje vaši pokožku se složkami. Prostě nevíte, že je to složka parfému, myslíte si, že je to vaše vlastní vůně a máte dojem, že jste s parfémem dokonale propojení. Jde vlastně o velké parfumérské umění, jak vám ukrást kus vaší osobnosti.

Originální parfémy ve výprodeji

 

Lidl na to jde jinak: citrusy vlastně nikdy neopustí a nikdy se nedostane do té fáze bohatosti, nabobtnalosti. Po celou dobu zůstává víceméně v úvodní fázi, rozleží se jen do té míry, že ztratí úvodní tóny zelené citrusové kůry. Hodně – a to jakože fakt hodně – jsou v něm cítit celkem fajné konvalinky a frézie, na úkor jasmínu.

Identifikujete zkrátka jen 3-4 složky, bez hloubky, bez báze, bez kulatosti a bez šumovosti. A přesně tady končí celá paráda, tady před tím momentíčkem.

Ale stačilo, Lidl se nedělá nároky stát se vaší signature. Prostě vůně ze sámošky, slušná.

Jsou si tedy podobné?

Vlastně ANO.

Lovely je podobný úvodním tónům J´Adore. Dior se pak rozvíjí, Lovely zůstává po celou dobu v úvodní fázi. Myslím, že podle závoje za vámi si to nikdo nesplete. Navíc zcela zřetelně jde poznat, která je ta “drahá” a která ta “laciná”.

Když to shrnu: Lovely je dupe prvních deseti sekund J´Adoru.

 

J´Adore je krásný

Já se vůbec nedivím neutichající popularitě téhle vůně z roku 1999. Je povedený úplně komplet od začátku do konce: Vůně je nadčasová, vůbec ne trendy, flakon úplně nejnádhernější a modelky v reklamě byly vždycky dospělé, důstojné, noblesní ženy, žádné mladice s vodovýma očima, nic proti Natálii Vodianové, ale její milionkrát zopakovaný archetyp je pro mne už odstrašující (ale pořád lepší, než Kardašians obočí-rty-kozy-zadek).

Kupujte ho, noste ho, je tady s náma 23 let a pořád je na špičce, to už celkem dost o kvalitě říká. Díky vysoké ceně není úplná davovka, a to je taky fajn.

J´ADORE v českých eshopech

Lidl není špatný

Není, fakt ne. chtěla jsem se ho zbavit, ale dám ho do poličky kuriozit vedle Charlie a Cerruti. Doufám, že ho nikdy nebudu muset nost, ale jen ať tady zůstane, pro porovnání.

Velké plus, že neobsahuje tu obvyklou syntetickou nasládlou bázi, se kterou pracují falsifikátoři – určitě to znáte, fejk vůně po nějaké době začnou jednotně vonět tónem tavícího se polyesteru (nejde o nadsázku, takto voní polyester – klidně to zkuste, připalte polyesterovou látku žehličkou a čuchejte, pochází to vše z jedné zkumavky).

Díky tomu je jeho siláž mnohem příjemnější, než to, co lidmi vane mnohdy i po použití “značkové” vůně. A není to masovka.

Co je obdivuhodné, je jeho vytrvalost: kdejaký niche tvůrce svěženek by za 2 dny výdrže dal prst. Tak tady máte návod, dámy a pánové. Bohužel je to jen díky levné syntetice.

 

Originální parfémy se slevou

Jaký levný parfém koupit místo J´Adore a Suddenly / Lidl?

Co koupit, když chcete nějakou lepší vůni, než Lidl, ale levnější, než J Adore / DIOR? 

  • řekla bych, že tato verze Incandesence / AVON je lepší, než Lidl a TADY ji koupíte za podobné peníze; má podobné vyznění k J´Adore, ale navíc obsahuje hezké meruňky a něžnou růžovou pivoňku, je romantičtější a míň křiklavá

  • tato Lucia / ORIFLAME je čistější a svěžejší verzí dnes popisovaných vůní. Voní jako bílé prádlo vyprané v mýdle s vůní J´Adore a usušené na sluníčku.

  • vůně  In Love / LA RIVE je něžnější verzí dnes popisovaných vůní a jako jediná z nich má navíc sladkou, něžnou, pudrovou fialku

  • Crazy Rich / NOVELLISTA – trochu svěžejší a lehčí bílé květiny s malou kapkou bambusu, letní verze

 

J´ADORE ve SLOVENSKÝCH eshopech

Doporučuju parfémy Lidl?

Přes všechny kvality: nejsem snob, ale od vůní vyžaduji něco víc. Pro mne tohle není. Ale není to tak, že by “smrděly”. A i tak nějak morálně: dospěla jsem do stadia, že když si na sebe vezmu niche, vidím za tím toho parfuméra, příběh, vzpomenu si na nějaké setkání, party v Miláně…u značky Suddenly se mi vybaví párky ve slevě a italské týdny s gorgonzolou v akci. Nemůžu. Nemám v tom hezkou emoci.

Ale pokud bych měla nebo musela někdy sáhnout po parfému za pár korun, pominu morálmí hledisko a dívám se jen na kvalitu, tak napodobeniny NE, levné špatné vůně NE, ale LIDL úplně klidně. Ostudu si s ním neuděláte.

Ale stejně radši našetřete na J´aDior, je krásný.

 

 

 

 

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

 

You may also like...

2 Responses

  1. Miruša napsal:

    No to Brno Ti odpustím.. I keď som sa skoro pivom zadusila 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..