• Recenze legend: J´Adore / DIOR vs. Lovely / LIDL – jsou stejné?

Recenze parfému Lidl – Suddenly Lovely: je to duplikát J’Adore od Diora? Asi už to víte: parfémy z Lidlu způsobují, že vaše tělo se stane magnetickým. Budou vám držet lžičky a mince na předloktí. Ale dobrá zpráva je, že očkování to dokáže úplně zastavit. Jsem očkovaná, takže jsem s klidem mohla pustit do souboje tělo na tělo: recenze Suddenly Lovely / LIDL, což je prý duplikát tohoto parfému J´Adore / DIOR. Jsou si podobné?

dior jadore lidl

Přišla jsem k ní jak slepý k houslím. Jela jsem na služební cestu do Jihlavy, zaktualizovala jsem si navigaci a to mi smazalo dálniční známku. A protože jsem nepozorná a hodinu jsem telefonovala, najednou se mi uprostřed polí zazdálo, že už jsem dávno měla být na dálnici…zabloudila jsem. Ne, že bych se zapletla v buši do lián nebo zapadla do bažiny a ohrožovaly mne lidožravé opice. To jsem zase věděla, že od Brna jsem daleko.

 

Originální parfémy se slevou

Originální parfémy se slevou

Potřebovala jsem koupit čokoládu pro kolegy a voňavku, protože jsem si prostě zapomněla parfém v druhé kabelce. Myslím, že jsem častěji odešla z domu bez kalhotek, než bez voňavky a fakt mne to znervózňovalo. Make long story short: narazila jsem na Lidl, koupila jsem čokoládu a narazila jsem tam na jejich voňavky. Vím o Madame, dupe Coco Mademoiselle, tu jsem úmyslně přeskočila, nemám ji ráda ani v originále, a v rychlosti jsem vybrala Lovely.

Stříkla jsem si v autě na ruku, jestli to rozchodím, cestou do Jihlavy se to celkem příjemně rozleželo, tak jsem se navoněla s tím, že dám voňavku do šuplíku “Fifleny fiflenám”, kde se zajisté uplatní.

Ty voníš tím Žadór Dior, že?

No tak mě by to v životě nenapadlo. Sice jsem o tom, že Lidl vůně jsou všechny dupe něčeho slyšela, ale s J´Adorem jsem si to nespojila. A taky mi to nikdo neřekl. Ten nadpis je fejk. Říct o Lovely, že je fejk, si ale netroufnu. Já jsem si to prostě vygooglila. A že si ji lidi hodně pochvalují. Takže jsem dojela domů, vytáhla J´Adore a tady to máte.

Recenze parfému Lidl: opravdu voní Lovely / Suddenly z Lidlu jako J´Adore / Dior?

JAdore / DIOR jsem nikdy nenosila, nemám k němu vztah, i když se mi líbí. Možná proto mi to nedocvaklo, nemám ho načuchaný. Protože ten začátek je opravdu hodně, hodně podobný. Citrusy, totiž, na otvíracích tónech citrusů se toho nedá zase až tak moc pokazit. Opravdu se musím zasoustředit, abych poznala rozdíl. Ale to trvá tak minutu a rozejdou se.

Dior se ponoří do jasmínu a ukáže komplexnost těch luxusních složek: sladká vodnatá hruška, perlivá šťavnatá broskev a jarní květiny, konvalinky a frézie. Když to čtete, tak je vám jasné, že ani jedna z nich, mimo jasmínu, není přírodní, prostě v parfumerii neexistují takové přírodní složky, všechno se dělá v laborce. Přesto dojem je přirozený a bohatý, takový nabobtnalý, nadýchaný (což dělá ta broskev).

Věřím, že zde používají přírodní jasmín, protože občas jde zacítit i teplou živočišnost, což umějí právě indolické tóny přírodního jasmínu (indoly jsou tóny lidského potu a organické hniloby).

Ke konci nabízí i jemnou pudrovitost, která je tam po celou dobu, ale neprosazuje se. Ale to je ten momentíček, který dělá z malých vůní velké: na pozadí furt jede a spojuje vaši pokožku se složkami. Prostě nevíte, že je to složka parfému, myslíte si, že je to vaše vlastní vůně a máte to ráda.

Na Lovely / Lidl je to prostě cítit. Ta vůně je, jakoby naředená. Ty vonné složky jsou v alkoholu, a kůže vůni nepobírá, jen rychle odpařuje. Zvlášť když to první citrusové aroma zmizí a objeví se jasmín: vodnatý, a ani ne moc sladký.

Další důležitý rozdíl je: jablko. Na začátku jsem to nerozpoznala, ale po té chvíli: ne broskev, ale vodnaté jablko. A další: vůně do deseti minut zmizí na kůži, po chvíli, kdy je velmi tichá. Prostě se vypaří a nikdo to už necítí, ani vy.

J´adore je samozřejmě nesrovnatelný, ale za ty prachy…

U Lidlu za 99Kč koupíte kousek do šuplíku, který opravdu hezky voní a udělá parádu na odpoledním posezení s kamarádkou. Na velké úkoly má J´Adore.

 

 

 

 

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

 

You may also like...

2 Responses

  1. Miruša napsal:

    No to Brno Ti odpustím.. I keď som sa skoro pivom zadusila 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..