🔸Recenze Gucci Guilty Elixir de Parfum (2023)

Jednu fádní nudu, jeden prima návrat a jeden dobrý unisex si připravilo Gucci pro letošní podzim. Že víte jen o dvou novinkách Gucci? Čtěte recenze Gucci Guilty Elixir de Parfum.

Recenze Gucci Guilty Elixir

Recenze Gucci Guilty Elixir

Recenze Gucci Guilty Elixir de Parfum pour femme (fialový nový Gucci)

Další z řady flankerů Gucci Guilty pro ženy nepřinesl nic nového, kromě nové, zlé ceny.

Dominantní tóny fádní sladké tonky a generických podzimních sladkých květin vedou vůni Gucci Guilty Elixir poiur femme do zrádných končin jménem “takto voní každá druhá líbivka v parfumerii”.

Po krátké době se projeví syntetický sladký ambroxan v základu a nedává v podstatě šanci vyniknout žádným jiným složkám. Přestože tvůrci ve složení deklarují složku MANDORA, což je kříženec mezi mandarinkou a pomerančem, najdete jemně pomerančový tón jen krátký moment na začátku – pak vše pohltí generický sladký ambrovo-tonkový oblak.

Přesněji obláček, protože ani projekce, ani výdrž této vůně není významně velká. Sladké nic toto.

Pokud chcete mít parfém Gucci a vonět krásně, doporučuji vám raději starší, ale osvědčenou, malinově-orientální (a levnější) Gucci Guilty Absolute pour Femme.

Recenze Gucci Guilty Elixir

Recenze Gucci Guilty Elixir

Dupe Gucci Guilty Elixir pour femme

Obvykle to nedělám, ale u této vůně mě napadá mnoho parfémů, které voní podobně – sladká květinová tonka na ambrovém základě, ale jejich cena je mnohem příznivější. A to, že setrvaly delší dobu na trhu, svědčí o tom, že lidem se líbí.

Pokud tedy netrváte na lahvičce GUCCI, sáhněte po Ange ou Démon / GIVENCHY  nebo Amor Amor / CACHAREL.


Recenze Gucci Guilty Elixir de Parfum pour homme (zelený nový Gucci)

Tady je moje hodnocení přesně opačné. Přestože vyznění parfému Gucci Guilty Elixir pour homme není zrovna originální, jde o zopakování nápadu, který tady už byl, ale… už není. Prostě chybí na trhu. Ty dvě ztracené vůně jsou GUCCI II. – dámská “hnědá kostka” a unisex Gaultier2 (ale Gaultier podobný tón používá v pánské “body” řadě).  Návrat k osvědčené klasice se musí ocenit: proč vymýšlet něco jiného, když už se lidem jednou kombinace jemné kůže+kmín líbila a milovali ji?

Recenze Gucci Guilty Elixir

Recenze Gucci Guilty Elixir

Jak voní nový parfém Gucci Guilty? 

Nové semišky s podrážkami se surové přírodní gumy. A muškátový ořech (místo kmínu).

To je základní tón a protože proti svým předchůdcům byla potřeba ho zmodernizovat, najdete zde samozřejmě dřevitý základ. Ale vcelku umírněně nadávkovaný, takže není dominantní, jako u své dámské fialové sestry, naopak dělá moderovanou spodní vrstvu a dává vyniknout intenzívní notě tupého gumového semiše. Ta je sama o sobě zajímavá a přitahuje nos, ale ještě nahoru posadili muškátový oříšek, což je tón, která na první dojem ruší, rozčiluje nos… ale po chvíli si na něj zvyknete a dojde vám, že krásně ladí.

Celkové  vyznění je tupě kožený, luxusní parfém, který lze vzít kamkoliv – od tenisu, přes zaměstnání, do opery.

 

Jaká je výdrž Gucci Guilty Elixir?

Obdivuhodná! Výdrž i projekce: nekonečně dlouhá a hustá. Na savém podkladu (na oblečení, na vlasech, na papírku) vydrží bez problému 20 hodin. Ale tím nemyslím, že ho tam najdete, když zaboříte nos do trička: dlouhé hodiny okolo sebe šíří pěknou, gumově semišovou vůni s výrazným akcentem muškátového oříšku. Skvělé!

Parfém je úplně bez vývoje, v tom nemůže konkurovat třeba novému J´Adore l ´Or / DIOR (čtěte recenzi ZDE), takže hrozí, že vás po chvíli začne nudit anebo ho neucítíte. Přece jen jde o mainstream od komerčního parfuméra, zatímco DIORa se ujal ostřílený niche umělec.

Skvělý unisex parfém Gucci Guilty pro všechny

Ambrovitá báze má jednu vlastnost, kterou je nutné dobře zvládnout, pokud chcete pánský parfém: SLADKOST. Když ji nezvládnete, a to se parfumérovi Gucci Guilty Elixir právě stalo, přunese ženské vibrace do kompozice. Kvůli sladkosti myslím, že zelený GUCCI Elixir nebude miláčkem mužů, protože jde o čistý UNISEX a proto doporučuji: ženy, pokud budete zklamané fialovým flakonem, zkuste zelený! Anebo fialový rovnou přeskočte.

Kde koupit  Gucci Guilty Elixir de Parfum

Nejlepší ceny nabízí Notino, Dobrou cenu, na kterou můžete navíc použít moje slevové kódy, najdete na Parfumdreams ZDE – aktuální slevové kódy najdete vždy v Superfumemarketu.

 

Hezky voňavý zbytek týdne!

 

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tato recenze shrnuje moje dojmy a subjektivní názory a nenesu odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi této vůně na základě mojí recenze.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..