• HERMES Hermessence: Cuir d`Ange (něžná esence jemné pokožky hrocha)

Hrozně jsem se těšila, co si J-C Ellena počne s kůží v akvarelově průzračné řadě Hermesence. Hladivé jemné semišové kůže mám hodně ráda, ať už v té klasické sladce mastné poloze, tak v tom lehce nebo ostře prachovém moderním zpracování. A Cuir d´Ange se trefila přesně doprostřed na první dobrou. To bude zase dilema nad krabičkou!

Hermessence coffret

Hermessence coffret

Začátek je až překvapivě řízný a ostrý, svíravý. Jasně, birch tar – březový dehet, ale ještě něco, co řezu dodává čistotu a hloubku – šafrán, bergamot?
Tohle říznutí do nosní přepážky tvrdým koženým nožem je po chvilce následováno fialkovým kvítkem. Ale určitě mu Ellena zase něco provedl, jako to dělá obvykle levanduli; je totálně nesladký, na míle vzdálený vůni kosmetiky. Jen se vám zdá sen o fialce. Ne, nezdá, prožíváte ho. Živý sen; jste si jisti, že je tam fialka, cítíte zcela zřetelně její přítomnost, ale ne vůni.
A poslední fáze, která se později spojí se šafránovou kůží a fialkou a vytvoří plný a zaoblený drydown: krásný vzdušný heliotrop rozpuštěný v pižmové kolínské vodě. Málokdy se helitrop vyskytuje bez vanilky, umocňuje její sladkost a dodává jí lehkost. Když se spojí se suchými složkami, jako je fir, suchá fialka a křišťálové pižmo, získá úplně jinou tvář: jako ledový vítr, který k vám přinesl závan vanilkového pudinku bez cukru. Všechno dohromady vytvoří dojem nesladké, chladivé, semišové vůně, kterou někdo pořádně vypral v perchloru. Světle šedá, odbarvená, ztvrdla, ale neztratila živost a novotu.
Zní to, jako bych psala o lehké, nevýrazné vůni: není to tak. Cuir d´Ange / Hermessence má slušnou projekci luxusní semišové kabelky. Rozhodně unisex, nebo spíš asexuální: nedá se přiklepnout ani jednomu pohlaví.
hermessence paprika
Z vůní, které mi připomíná, bych vybrala Cuir Pleine Fleur / Heeeley, která má podobný nesladký charakter, ale je mnohem brutálnější, mastná. A z druhého konce moji No.One v kožených vůních Veloutine / Technique Indiscréte (zde recenze MOJE a DERADOVA), která je Hermeesenci mnohem blíž díky čistotě složek, ale chybí jí zcela ta říznost začátku a chladnost závěru Cuir d´Ange.
To se zase Ellenovi jednou něco povedlo!
podpis_ROM

You may also like...

3 Responses

  1. Enka Quanium napsal:

    Děkuji velmi pěkně :o)

  2. Enka Quanium napsal:

    Achichouvej, to je zase něco, co asi chci.. :o)) jen si nejsem jistá, jestli to na mě nebude příliš sterilní.. ten perchlor mě vylekal.. znáš mě, já žeru Bandita i Cabochard.. :o))
    No, jak ses ptala na ty vzorky… tak tenhle bych prosím ráda okoštovala :o))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..