• Recenze: exfoliační ponožky Parasoftin… a jak dál na domácí pedikúru?

Už jste zkoušely sandálky? A ty tlapky v nich vypadají, ehm, no prostě jako po zimě? Tak si pojďme shrnout, jak na domácí pedikúru s exfoliačními ponožkami. Tato pedikúra poslouží i těm, kdo trpí na nadměrnou tvorbou a rohovatění kůže, na otlaky a kuří oka a také pro muže. Víte, jak se používají exfoliační ponožky, neboli exfoliační návleky? Zde je: recenze exfoliačních ponožek Parasoftin.

A pozor, abyste nemuseli exfoliační ponožky používat moc často, pak je třeba udržovačka.

Téma domáci pedikúry už tady bylo, dávám vám níže odkazy na starší články, Dnes bych ale chtěla shrnout 3 roky zkušeností s ponožkami Parasoftin, protože už jiné nepoužívám a taky vysvětlit, co se děje při jejich dlouhodobém používání a jak nohy udržovat mezi použitím.

Recenze: exfoliační ponožky Parasoftin

Trpím nadměrnou tvorbou kůže na nohách a jejím rohovatěním. Každá pedikúra pro mne byla utrpením. S ponožkami moje nohy vypadají takhle. Bez filtru.

1. Proč nepoužívat pilníky a rašple na paty

Vzpomínáte na ty dramatické obrázky vrásčitého mýdla? Tak to platí pořád.

Ve stručnosti: pilník, jemný nebo hrubý, ve vašich rukou nebo v ruce profesionála, to je jedno, zanechává vaši kůži rozrytou a oslabenou. Ač máte pocit hladkého povrchu, kůže spokojená není: snaží se oslabenou vrstvu vyrovnat intenzívnějším růstem. Tenhle postu taky způsobuje mikrořezy, které pokožka řeší vytvořením mikrojizev – hojením. Což ve finále vede ke zhrubnutí a ztloustnutí kůže a nerovnoměrnosti povrchu, Zkrátka: čím víc pílíte – tím víc si přiděláváte starostí. Znáte určitě úpravu obočí “microblading” – stejný princip, i když zmizí barva, jizvičky navždy zůstanou (a proto taky na obličej nepoužívejte jiný, než chemický peeling).

Vidíte tady na obrázku, co s vaší kůží dělá pilník?

Detail téhož

Proto: jediné, co na paty použít, je povrch, který nemá výstupky, ale dírky – pemza nebo keramický (minerální) pilník.  Tady to máte v detailu – vůevo pilník, vpravo pemza:

 

Ale úplně nejlepší je chemická pedikúra. Odstraní všechno, kam se pedikérka nedostane, anebo se bojí zajet “hlouběji”, protože už by mohlo dojít na krev nebo bolest.

2. Exfoliační ponožky – jaké a jak je používat, zkušenosti po 3 letech

Takže jaké: já už používám jen PARASOFTIN, je bezpečný (prodej přes lékárny), účinný a vždycky někde k dostání. Už bych do jiné značky nešla, drogerkové se mi zdály nefunkční a přes internet bych nekupovala z důvodu bezpečnosti. Sice je Parasoftin drahý, ale vím, co kupuju. A těch 200Kč za sezónu je fakt drobek… Zkoušela jsem i exfoliační ponožky Lirene, nebo jiné z DM drogerie, ale neosvědčily se mi, vždycky se vrátím k Parasoftinu.

Jak je použít:

Prostě do sáčku-ponožky nalejete roztok (nové ponožky Parasoftin mají již roztok uvnitř ponožek ve formě gelu), natáhnete na nohu a koukáte na Netflix. Čím dýl, tím líp, nebojte se nechat si je na nohách dvě, tři hodiny. Nic se nestane. Potom ponožky sundáte, nožky umyjete a jdete spát. A celý týden chodíte, jakoby nic.

Recenze: exfoliační ponožky Parasoftin

Recenze: exfoliační ponožky Parasoftin

Nebojte se namočit di i nárty, Parasoftin sundává jen to, co je nutné – pokud máte kůži na nártech jemnou, sloupne se jen jemná vrstvička.

Nutné! Dejte si pozor, abyste se PO použití ponožek nešli koupat! Roztok z nohou si vyplavíte a ponožky nebudou fungovat. Naopak po koupeli je to OK.

Kůže na nohách je celý týden trochu napjatá, ale jinak nic. A tak po 5-7 dnech se začnou dít věci! Začne to sloupnutím obvykle toho polštářku pod palcem a během tří dnů se z vašich noh stane chodící kůžomet. Proto je dobré:

 • načasovat si loupání na víkend, kdy nikam nejdete (s tím týdnem mezi použitím a loupáním můžete víceméně počítat)
 • Nachystat si staré bavlněné ponožky, ať netrousíte po bytě, vyklepávat a na závěr vyhodit
 • Mazat, namáčet a sprchovat – zákaz sahat na pilník nebo pemzu! Jen změkčovat a odrolovat rukou.

Za tři dny máte nohy jako čínská princezna. Na to, co z vás padá, moc nekoukejte, je to celkem nechutné, ale víme, proč to děláme. Z nohou se vám ztratí puchýře, otlaky, kuří oka, zrohovatělé polštářky…všechno je pryč! A dokonce kůžička okolo nehtů – nemusíte zatlačovat, pusťte se lakování nehtů!

Pro sichr: po oloupání si chvíli mažte nohy krémem s UV – přece jen je to miminkovská prcina…

Recenze: exfoliační ponožky Parasoftin

Recenze: exfoliační ponožky Parasoftin

Tři roky zkušeností:

Od druhého roku používání jakoby ponožky přestávaly fungovat. Používám je 2-3x do roka: na jaře, na konci léta a na konci zimy (březen/duben, září). Myslím, že pravidelnou údržbou celkově dochází k menší tvorbě kůže a tak ze mne padá méně a méně a moje nohy jsou trvale jemnější. Jen se mi tvoří ty otlakové polštářky – pod palcem, ve středu chodidla, na malíčcíh. Mohla bych ponožky použít častěji, ale bylo by to skoro zbytečné. Takže jsem se zaměřila na údržbu v mezičase.

3. Jak na údržbu mezi exfoliací

Recenze: exfoliační ponožky Parasoftin

Recenze: exfoliační ponožky Parasoftin

V minulém článku jsem doporučovala pěnu s ureou Allpressan. Ta je skvělá, když chcete rychle nasednout do sandálků a jít. Vsákne se a nenechá nohy mastné.

Ale na noční údržbu jsem chtěla něco silnějšího a objevila jsem senzační UXITOL 25. Vysoký obsah urey a mastná báze zaručí změkčení, omezení rohovatění a okamžité zlepšení vzhledu. Večer namažete – ráno nepoznáte! Používám ho tak 1-2x týdně, to stačí, abych si udržela nohy v krásném stavu. Ale dá se použít i jako intenzívní maska: silná vrstva a bavlněné ponožky na noc.

Uxitol má dobrý vliv i na vzhled nehtů a kůžičky na nohách. A taky musím zmínit, že když si zbytek krému po namazání rozmažu na hřbety rukou, které mám pořád vysušené, tak je do rána omladí (ale speciálně na ruce má Uxitol jiný výrobek, tenhle Uxitol 10  s nižším obsahem urey – a je taky skvělý).

Exfoliační ponožky za super cenu 98.-Kč. (starý obal) koupíte tady na Makeup.cz– poslední kusy!

 

Závěr: exfoliační ponožky ano či ne?

Rozhodně ano, a dlouhodobě. Odstraní vaše obavy z hygieny či poranění u pedikérky, použití je bezpečné, nemusíte mít obavy z říznutí, ale ani z chenmie ve výrobku. Výsledek je okamžitě dokonalý, dlouhodobý a postupně zlepšuje stav nožiček na trvalo. Jiným způsobem tak dokonalého výsledku – aspoň já – dosáhnout nedokážu.

Všechny výrobky, které recenzuju, jsem si koupila sama, kupuju je opakovaně a nejde o spolupráci. Všechny popsané vlastnosti jsou moje vlastní zkušenosti z opakovaného, dlouhodobého použití (ne po jednom vyzkoušení produktu).

 

 • Další články k pedikúře:

Pedikúra pro lenochy

Exfoliační ponožky detailně

 • Ostatní kosmetické recenze na blogu Frangipani najdete ZDE: Kosmetický tunning 40+

   

   

   

  Originální niche parfémy koupíte velmi levně na Beautinow, pro 10% slevu použijte kód FRANGIPANI10

  parfémový supermarket
  parfémové recenze

   

  Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

You may also like...

1 Response

 1. Lenka napsal:

  Cena je velice příznivá, bych řekla. U pedikérky je tento typ ošetření jednorázově kolem 700 korun. Za mě výborná recenze s testováním na vlastní kůži. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..