• Recenze PARFUM d´EMPIRE: Cuir Ottoman (naleštěný gaučík v selamliku)

Recenze PARFUM d´EMPIRE: Cuir Ottoman: (Zkouším Veloutine a Cuir Ottoman)… Od druhé vůně čekám trochu facku, po předchozím upozornění, prý je to jedna z nejživočišnějších kůží, co existuje. Tak, na druhou ruku od mé oblíbené značky PARFUM d´EMPIRE stříkám řádně CUIR OTTOMAN.

Recenze PARFUM d´EMPIRE: Cuir Ottoman

Huá!! Lopata orientálního koření (toho charakteristického, co je i v některých dalších lahvičkách Pd´E se zeleným pozadím), lopata kadidla a šup s tím do pytle z hrubé hověziny a povařit ve smole! Víte, že Italové drahé kožené kabelky stříkají parfémem s vůní kůže, aby jejich pravost byla přesvědčivá a zákazník měl pocit dobré koupě? Tak to bude asi Cuir Ottoman. Iluze kůže je tak dokonalá, že cítím i příjemný lehký pot. Nevím, jak voní koňské sedlo, ale představuju si, že kdyby se nějaký kůň voněl orientálními parfémy, tak by mohlo vonět takto (anebo kdyby koni nosili italské kabelky).

Milano, La Scala

Milano, La Scala

 • 11:10 – kadidlo se rozleželo se sladkými pryskyřicemi, kůže pořád dominuje; vůně je suchá, ale se známkami olejovitosti, jako olejem namazané holínky.
 • 12:00 – notně zesládla, kadidlo se stáhlo a už je cítit hlavně kůže, suchá, teplá, velmi příjemná. Živočišno? Hm, v mezích jaksi…velkoměsta. Otomani z Istanbulu, ne ze stepi, kůže gaučíku v osmanském paláci, v letním horku, s oknem do jasmínu. Mám takový ten pocit, jako když si vykračujete v lodičkách od Prady: nikdo to nepozná, ale všichní vidí, že to je kvalita a vy to i cítíte. Luxusní kvalita.
Recenze PARFUM d´EMPIRE: Cuir Ottoman

Recenze PARFUM d´EMPIRE: Cuir Ottoman

 • 13:00 Pořád voní, silně a leze do všech stran. Když se otočím, tak ji za sebou ucítím. Silák, kulturista kultivovaný!
 • 15:00 Vůně už ztratila tu ostrost a průbojnost, ale je pořád dost intenzívní, kůže stále dominuje.
 • Naleštěný gauč (tedy otoman) v Topkapi. V selamliku, ne v harému.
 • Result:

Byla trochu chyba zkoušet velmi jemnou a silnou orintální vůni zároveň. Vynikl jejich kontrast, ale moc jsem si neujasnila, která má dostat korunku za vítězství v soutěži krásy.
Každopádně: obě jsou překrásné. Veloutine je z rodiny jemňoučkých, pudrových, hladivých vůní, která já moc nenosím, protože mám ráda pecky; a navíc ta kůže…když jsem ji zkoušela poprvé v obchodě, tak mne ale zaujala natolik, že jsem se nad ní zamýšlela. A zamýšlím pořád. Doporučuju všem, kdo mají rádi intimno a hladko kolem sebe, čistý a vymydlený luxus – jestli máte doma muže, jenž si holí nohy, ramena a varlata, tak bych ho viděla jako ideálního nositele.
O Cuir Ottoman jsem neměla zájem, jen jsem ji chtěla zkusit. Je krásná. Nekoupím si ji, ale plný počet bodů si zaslouží. Neobtěžuje nositele ani okolí, přestože je výrazná, není přeslazená, jak bývají některé orienty, není příliš živočišná, žádné pižmo z řidiče autobusu (to říká moje mladá kolegyně Míša, v jejích představách je řidič autobusu nejšpinavější, nejošklivější a nejhloupější chlap na světě) a kůže v ní je opravdová. Milovníkům orientu doporučuju aspoň k vyzkoušení.
Obě dvě (Veloutine, Cuir Ottoman) jsou velmi kvalitní, stojí úplně stejně, ale Pd´E se líp shánějí, dají se koupit třeba na ALZD.

You may also like...

6 Responses

 1. Ondřej Němec napsal:

  Vyzkoušel jsem stovky vůní včetně Cuir Ottoman a mnoha dalších a takovou vůni kůže, jakou bych si představoval, tedy hodně blízkou vůni nové kožené bundy či kabelky, jsem nenašel. Měl by někdo tip? Děkuji.

 2. Rozhodně je to přehlednější a lepší pro oko! Seš technickej borec! OUKEJ!!!

 3. Ha! Co jsi provedla s designem!!! Gratuluju! Mnohem lepší!!!
  Vypadá to úžasně a musela to být spousta práce…

  • Canan Pamuk napsal:

   Jó, líbí se ti to? To jsem ráda, mně se to zdá přehlednější.
   Na tvůj dotaz odpovím, ale nesmí to číst Verunky: chtěla jsem trochu vylepšit čitelnost hlavičky, tak jsem na něco klikla v administraci, nevím už na co, něco se mně to zeptalo, klikla jsem na “OUKEJ” a už to nešlo nazpátek. Tak jsem dala do pozadí ten můj frangipán (to umim!) a to je asi tak všechno. Takže hodně práce a výsledek stojí za to, hurá!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..