🔸Rose Chérie / GUERLAIN: minimalistická rudá rtěnka

Růže je sebestředná královna, která na sebe strhává v parfémech veškerou pozornost. Můžete mít růži arabskou, růži pudrovou, růži jarní, růži letní… ale vlastně neznám parfém, který byl třeba růže a konvalinka. Vždycky to bude RŮŽE a konvalinka. Když se objeví nový parfém s vůní růže, říkám si: tak, kamarádi, tak se ukažte, co nového jste vymysleli? Jestli to zvládnul špičkový parfumér, o tom je dnešní recenze Rose Chérie / GUERLAIN: nová růže?

GUERLAIN recenze Rose Cherie

Obyčejná rtěnková růže

Já vím, že to v Guerlainu parfuméři nemají lehké. Když je něco napadne, podívají se do rejstříku a “aha, tak tohle už máme”… nebo “aha, tak to už jsme měli a lidem se to nelíbilo”. Ne druhou stranu: pracují s nejlepším materiálem, přírodním i syntetickým a vzhledem k síle značky a intenzívnímu marketingovému testování před prodejem se nemusejí obávat, že by se něco neprodalo. Takže proč se nepustit do nějakých inovací?

GUERLAIN recenze Rose Cherie

Recenze Rose Chérie GUERLAIN

Asi proto, že lidi jsou konzervativní a mají rádi, co znají. A to je přesně Rose Chérie, Miláček Růže: jednoduchá stolistá růže s vysokým obsahem pudrových složek a citrusy. Pudr zde zastupuje fialka, pižmo a heliotrop (vanilkový pudr).

Růže dělá, co může, aby vypadala opravdově, opojně jako večerní záhon. Nese si i medové tóny nektaru, který rozviřují včely při opylování. Suché pudrové tóny (nepíšu pudr, protože ten tady v pravém smyslu slova není) se drží na pozadí a práší a práší. Na pozadí stopa citrusů slouží jen k tomu, aby růže neupadla do aroma bulharského olejíčku. Takhle upadne do očekávatelné vůně červené rtěnky s vůní růže.

Guerlainovské čisté pižmo v základu, které voní jako vyprané košile, dodává kosmetický dojem. Absence obvyklých mastných či balzamických složek v základu a absolutní zákaz těch momentálně milovaných (i Guerlainem) ovocných složek, zejména Ms. Maliny Strašlivé, nechává rudé rtěnce prostor vyniknout a předvádět se.

Projekce i longevity průměrná, vývoj v podstatě neexistuje. Růže lineárně obalí tělo, až na samém konci zůstává takový pach ovocného Jaru, ale dejme tomu, že to už je za hranicí toho, kdy byste se nepřistříkli a nepřebili to.

GUERLAIN recenze Rose Cherie

A to je všechno.

Rtěnka je to hezká, OK, připouštím. Ale…není to málo, Antone Pavloviči?

Guerlain si vůně hezky roztřídil na levné (ehm) jednoduché Allegorie, uzavřenou řadu La Peitie Noire pro mladé, staré vůně jsou v Legendách, kolínské v Cologne a pak už zbývá jen luxusní drahá řada Art&Matiéres. No jo…ale co dělat, když se povede taková hezká, obyčejná mainstreamová vůně, jako kdysi třeba byla Insolence nebo Idylle, kam s ní?

Guerlain se rozhodl, že do drahé kolekce. Podle mě to v téhle řadě nemá co dělat. Sorry jako, ale toto není vůně za 310€/100ml, ani když mi na ni dají mašličku v barvě podle výběru. Pokud bych ji měla dát na váhu mezi Alegorie a Art&Matiéres, tak ručička váhy by šla směrem k Alegoriím, kvůli jednoduchosti nápadu (i když vyznění je forte).

Pokaždé, když vidím tu pařížskou rvačku o cokoliv drahého se stáje LVMH, říkám si, že vlastně se Guerlain ani nemusí moc snažit… Snad to tak není, snad se snaží, jen se prostě přizpůsobili většinovému vkusu.

Gallerie Lafayette cosmetics

Kde koupit Rose Chérie / GUERLAIN?

A potřebujete to? Jestli ano, vydejte se do butiku Guerlain nebo do Galleries Lafayette.

Mnohem komplexnější vůni rtěnky, velmi podobné Rose Chérie, nabízí Rose Lipstick / FREDERIC MALE. Na El-Ninu TADY koupíte o třetinu levněji.

Ale já osobně za nejlepší volbu mezi rtěnkovými vůněmi považuju Iris Rose / E. COUDRAY, která momentálně na Parfumdreams nestojí ani dva tisíce (a v SUPERMARKETU ještě najdete kódíček na 15% nebo 250 Kč slevu). Vyzněním je podobná Rose Chérie, ale lehčí, civilnější.

Rose Chérie jsem zkoušela minulý týden ve Francii a mimo to jsem zkoušela řadu dalších dalších novinek i nenovinek od Lutense, Parfums de Rosine, Diorivieru… Dvakrát do týdne teď čekejte recenzi, a proto doporučuju přihlásit se k odběru NOVÝCH ČLÁNKŮ MAILEM ZDE, ať vám neunikne ta nejlepší TOPka na léto. 

 

 

Některé odkazy jsou affiliate. Uvedené ceny a nabídky jsou platné v den vydání článku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..