• Recenze UDEN OVERDOSE / Xerjoff: živočich utopený v limoncellu

Tak nejprve jedno důležité upozornění: chlupaté flakony Xerjoff už nebudou chlupaté! Flakony se změnily na hladce lakované a už teď se s nimi můžete setkat v některých shopech. Proto nebuďte překvapení, až dostanete oholený flakon namísto sameťáka – nejde o fake, naopak, držíte v ruce čerstvé zboží! A pokud chcete ještě nějakého plyšáčka do sbírky získat, tak honem honem. A teď už recenze UDEN OVERDOSE / Xerjoff.

Celkově vám značku Xerjoff nedoporučím nakupovat v této akci Black Friday, protože není nejlevnější. S jednou výjimkou: a to je kabelkový flakon UDON OVERDOSE.Není moc arabských parfémů, které by dokázaly krásně spojit cistrusy a orientální tóny. Protože přetlačit v siláži živočišné pižmo a oud je těžký úkol pro citron a často to skončí syntetickým tónem práškového čističe na nádobí. A přitom všichni milovníci Arabek by chtěli mít něco hluboce orientálního na léto!

Když se to ale povede, pak je to pecka. Už mockrát tady byla řeč o Maze / AL HARAMAIN (recenze TADY, a momentálně za skvělou cenu na Notinu TADY). Maze používá podobnou strukturu vůně, ale je v kategorii těch “rare”, syrových Arabek. Jestli Maze máte, znáte, ale chtěli byste něco lepšího na toto téma, tak je pro vás UDEN OVEDOSE povinná jízda.

• Recenze UDEN OVERDOSE / Xerjoff

• Recenze UDEN OVERDOSE / Xerjoff

Citron v UDEN OVERDOSE na začátku není tak pichlavý, jak jsme zvyklí. Jde o zahuštěnou šťávu z čerstvě vymačkaného zralého citrónu a vlastně působí docela krotce. V začátku je tenhle měkký citronový mrak docela květinově nasládlý a skoro ženský.

To ale trvá jen pár minut, tak se přižene balzamická vůně květinového nektaru. Prý “květ tabáku”, já vím, jak má vonět, mám ho na zahradě, ale tohleto to není; v UDENU O. najdete spíš něco, co já bych nazvala “květ muže”. Kdyby vykvetla nějaká kytka, která by byla mužského pohlaví, tak by voněla takto. Tmavý květ, živočišný, démonického tvaru s hlubokým temným jícnem plným medu, zavánějící kůží a tabákem. A tohoto květinového démona pohání bergamotovým bičíkem šafrán, ostrý jako břitva: běž, běž, běž, vysaj jim pestíkem to limoncello!

To se ovšem nepovede. Pestík je sice smočen, ale jediné, co se stane, po zklidnění těch ostrých tónů, že se vynoří ještě sladce balzámová plná ambra a velmi jemné pižmo. Celé tohle divadlo se odehraje v průběhu hodiny a pak následují tři – čtyři hodiny naprosto luxusní a ojedinělé sillage, kdy si sladký ambrovo-pižmový základ pohrává s citronem, sem tam z něj vymáčkne kapičku šťávy a často švihne zázvorovo-bergamotový bičík. A pak už nic. Bohužel tahle vůně nemá obvyklou výdrž, typickou pro Xerjoff.

Kde koupíte UDEN OVERDOSE / Xerjoff

Takže doporučuju zkusit ho, protože podle mě je ojediněle luxusní – a k MAZE se můžete vrátit vždycky. Cena za kabelkáč na Beutinow TADY je výborná, ale případný velký flakon vám pak doporučuju pohledat na českých e-shopech, které jsou levnější – viz tady: Heureka.cz – porovnání cen a srovnání produktů

Pozor, nenechte se splést – jestli znáte jiný UDEN / Xerjoff, tak nečekejte nic společného, jsou to rozdílné vůně. 

Zaujala vás recenze UDEN OVERDOSE / Xerjoff?

 

 

Originální niche parfémy koupíte velmi levně na Beautinow, pro 10% slevu použijte kód FRANGIPANI10

 

 

 

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..