• Recenze Vichy Idéal Soleil SPF 50+, ten sprejík na obličej

Tak nechtěla jsem, aby se to tady zvrhlo v kosmetický blog, a už vůbec o kosmetice kategorie Vichy. Ale tohle je tak skvělá věc, že jsem se nechala přemluvit: suchý UV 50 sprejík, který si můžete nastříkat na obličej přes make-up a taky do pěšinky ve vlasech, když potřebujete vyběhnou nečekaně na sluníčko.


Tak za prvé: není to opalovák

To je takový omyl, lidi si to pletou, stejně jako u těch mých suchých šamponů: ano, je to ve spreji, má to UV50+, ale prostě se tím nenastříkáte na pláž. Teda můžete, ale asi nechcete mít namazaný obličej za 150 Kč na den.

O co jde: pokud nosíte krémy a make-upy s SPF, tak už dál nečtěte, vy to nevyužijete. Já ne, protože nechci mít na obličeji trvale další chemikálii k těm omlazujícím.

Vyhýbám se slunci jak můžu, den trávím na trase garáž-auto-kancelář-auto-garáž. Venku nosím klobouky a dlouhé rukávy. Ale prostě někdy to nejde: vyjdu si s kolegy na oběd na zahrádku, jdu dřív z práce a ještě peče, roztrhají se mraky a nečekaně vykoukne slunce. Prostě občas na to slunce nečekaně vyjít musíte. A navíc ten kabriolet, já vím, ten kabriolet, vím že vás to některé už irituje, ale prostě když jezdíte kabrioletem, nikdy nevíte, kdy budete stahovat střechu.

No a pro takovou situaci mám po kapsách a kabelkách tyhle sprejíky: Vichy Idéal Soleil UV 50+  Má dvě výjimečné vlastnosti: obsahuje vysoký UV a není mastný.

Takže si ho stříknu na makeup a nerozmazávám, jen nechám zaschnout a je to. A on mi šminky nerozmaže. A druhé pozitivum, nevím tedy jestli vás to taky trápí, ale dřív se mi občas spálila pěšinka nebo rozhraní vlasů a čela, kam jsem už nedomázla krém. Takže můžete i sem. Já si ho stříkám taky do dekoltu a na hřbety rukou.

Není sice úplně nemastný, má takovou jemně gelovitou konzistenci, ale díky super jemnému rozprašovači a obsahu jemných částic nebudou vlasy vypadat jako mokrá slepice. Makeup to dokonce trochu oživí.

Musím poznamenat, že v tekutině jsou zřetelné bílé částice, jako “pudinkový prášek” – po zaschnutí zmizí, ale dodají takový matný, sametový povrch. Myslím, že to je právě ta vlastnost, co dělá vzhled nastříkaných vlasů “nemastným”.

Alternativní UV?

Zkoušela jsem – v obvyklém záchvatu lakotnosti – nějaké levnější alternativy, ale nenašla jsem nic podobného. Ono existuje mnoho výrobků s názvem “opalovací sprej na obličej”, ale obvykle to znamená, že to je normální mastné mlíko, jen prostě v plechovce. Některé mají jemný rozprach, ale musí se rozetřít.

Z těch mastných pokusů vám mmch. můžu doporučit celou řadu opalováků ve spreji z DMka – ta jejich značka, jsou levné a výborné a pěkně spolehlivě a jemně stříkají, je to příjemné.

Nanočástice a další fuj v opalovacích krémech

No, co k tomu říct…“Dávkování dělá jed” (Paracelsus). Cokoliv může otrávit organismus, pokud je toho mnoho. I čistá voda může zabít, a to dokonce ani ne zase v tak velké dávce. Podívejte se na tohle video:

 

Jak jsem psala výš, SPFka v denní kosmetice nechci, je to pro mne podezřelá složka.

Ale: tento sprejík používám občas. Pokud jdu na pláž nebo na výlet, použiju normální opalovák.

Čili: tak malé dávky kosmetiky, která se u nás v super-regulované Evropě normálně legálně, tedy pod kontrolou prodává, mne absolutně nevzrušuje.

A navíc: zvažte si riziko spreje proti riziku spálení. Jeden nástřik problém nezpůsobí. Jedno spálení může, a pekelný.

Stříkejte!

Plusy:

  • nastříkáš a jdeš
  • nemastí ani nevysušuje
  • šikovné balení v malém spreji do kabelky
  • jemný rozprach

Mínusy: 

  • pokud řešíte složení, tak řešte
  • vyšší cena za malý objem
  • EKO: trochu mi vadí ten malý objem a rychlé vypotřebování z hlediska odpadu

Kde to koupit:

Je to docela dražší sranda. Ale vzhledem k tomu, že se stříká na malou plochu, tak vám chvilku vydrží. A když se objeví v akci, tak si kupte do zásoby, v té plechovce se za dva roky nepokazí. TEĎ zrovna je za úplně super peníze tady na Pilulce za 249 Kč anebo pak do konce června ho mají tady na Chytré lékárně  za 289 Kč  a kdyby ho vyprodali, tak koukněte do tabulky níže, tam se ceny mění průběžně  u různých prodejců:

 

Tak, a slibuju, že jdu hned teď napsat nějakou voňavkovou recenzi, bo to je hrůza, jak tento blog vypadá.

Co bych vás tak zeptala na závěr, když na kosmetické dotazy nereagujete… víte, že do jedoucího kabrioletu neprší?

You may also like...

1 Response

  1. Miruša napsal:

    Kúpila som si ho na základe Tvojho odporúčania a je fakt super. Zatiaľ som totiž ako sprej s SPF na tvár používala len od La Roche Posay, pretože ostatné, tak ako i Ty si písala, sa len ako spreje na tvár tvárili a bolo ich treba rozotierať. A to vonku a s makeupom na gesichte nechceš… tento od Vichy je tiež parádny. Vďaka za tip.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: