• Recenze: Yesterday Haze / IMAGINARY AUTHORS (ďoďo totiva)

Po revoluci jsem vlastnil jeden Cacharel Pour Homme a kdyby mi někdo řekl, že má doma deset parfémů, myslel bych si, že je to cvok (no tak jo, myslím si to i dneska :)). V té době jsme měli hodně koncertů ve Francii. Tam jsem taky objevil obchod Nature. Prodávali ty nejúžasnější pokojový vůně na světě. Kupoval jsem si vždycky dvě. Přírodu po dešti (Nature après la pluie), nejkrásnější vůni na světě. A druhou Sieste sous le figuier. Tý jsem říkal Dědečkova zahrada. Tak to trvalo několik let a potom je přestali vyrábět. To jsem fakt obrečel. Život šel dál.  • Recenze: Yesterday Haze / IMAGINARY AUTHORS
Zvláštní je ale na tom to, že jsem si vytvořil nějakej blok na parfémy a fíkem, protože jsem je pořád srovnával s Dědečkovou zahradou. A přece nebudu nosit pokojovou vůni, žejo. No a dneska jsem musel zagooglit, abych si vzpomněl a přesný názvy a oni to zase vyrábí!!! A koukám že mají i FRANGIPANIER sous les alizés. To ale neznám.

yesterday Haze iMAGINARY AUTHORS recenze

Hezké dřevo (by Pere Ubu).

Tak tady máš ten tip, tu fíkovou vůni. Je to Yesterday Haze /Imaginary Authors. A jaká je?

• Recenze: Yesterday Haze / IMAGINARY AUTHORS (ďoďo totiva)

Minirecenze – Mladá žena vstupuje do tmavého pokoje, jemná vůně dřevěného nábytku, vzpomínky zakleté v zrcadlech, vůně sladkých fíků sladkých jako doteky jeho dlaní …
Houby! :)))
Na začátku je nádherný dřevo. Jemný, aristokratický. Po pár minutách ořech. Ten se dává, aby se z toho nestal dřevorubec nebo fošny na pile, aby prostě dřevo nebylo moc suchý, nebo ostrý. Ořechová vůně to uhladí a dřevo maličko zesládne. To trvá asi hodinu. Fík tam je někde vzadu. Pak otevřete okno do zahrady a ucítíte ho. Nikdy to nebude zelený fík, ani ten super sladkej, kterej se tajně snažíte umýt v koupelně. Některé recenzentky ,,kuchařky“ tam cítí smetanu a šlehačku, no, co na to… Máte pocit krémovosti, protože je to prostě dobře postavená vůně. Všechno je tam báječně namíchaný. Yesterday Haze se po mnoha hodinách promění v něco téměř dětsky pohodovýho. Chcete se tím přikrejt a šišlat ďoďo totiva…

 

Parfumdreams vyberte si slevový kód na 250 Kč – při nákupu nad 1.483 Kč

 

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

 

You may also like...

10 Responses

 1. Zdenda napsal:

  Tak jo, už jsem se dosmál 🙂 Tohle je docela chytrý, protože vy víte, že mě nebaví psát recenze :)))
  Včera byl den zázraků. Dorazil totiž balíček vzorků z Francie Chabaud Maison de Parfum. Muselo to jít z Montpellieru přes Casablancu, Bombay, Vladivostok až do Krče, protože to putovalo fakt měsíc.
  Chabaud jsou proslavený vůněma jako Lait Concentrée, Lait de Biscuit, Lait de Vanille, Eau de Source. Kdo má rád supersladký gurmánky, tak tahle značka je přesně pro něj.
  Asi hodinu jsem luxoval zlaté mikočástečky, kterejma naplnili balíček, asi jako vánoční atmoška. Okamžitě se to vzneslo do vzduchu. Bylo to na křeslech na oblečení, v jídle no prostě všude. Kruci. A ještě k tomu jsem spěchal na večeři s přáteli. Už ve výtahu jsem si uvědomil, že něco není v pořádku. Úplně jsem zapomněl, že mám na ruce jeden ťup Lait Concentrée. Tak to je teda neuvěřitelná vůně. Představte si, že jste úplně nahý (no… tak to raději ne) prostě se pomažete Salkem a potom skočíte do obrovský hromady moučkovýho cukru. Po pěti minutách vám začnou trnout zuby a hned potom vypadnou všechny vaše plomby. Za deset minut budete přísahat, že se celý rok 2018 nedotknete ničeho sladkýho. Po hodině vám bude jasný, že budete do konce života NENÁVIDĚT všechno sladký. I když je to EDT, má to sílu deseti parfémů. Fakt to nechápu! V metru skoro všichni odtrhli obličeje od mobilů (zázrak) a začali pátrat odkud to jakože jde.
  Asi v jedenáct v noci jsme vylezli z restaurace a pomalu šli noční Prahou. Zrovna si tak přemýšlím, jak je Praha krásná, když najednou slyším, jak už trochu připitej Honza říká: ,, Tyvole, si budete myslet, že sem se zbláznil, ale já tam celou dobu cejtil kondezovaný mlíko.” ,,Kecáš!” řikám a ruku zasouvám ještě hlouběji do kapsy mého kabátu.
  Je druhej den a já to pořád cítím. Říká se, že svatí jsou po smrti cítit růžema. Obávám se, že až přijde moje hodina, bude se kolem mne vznášet jemná vůně kondenzovaného mléka.
  Spoustu barevných a voňavých dnů v novém roce Vám všem přeje Zdenda. (A když přijde nějaký mrak, tak jen proto, aby se potom krásně rozvoněl petrichol.)
  https://i.imgur.com/rz2EqxO.jpg

  • Zdenda napsal:

   Asi se vracím do dětství, kdy jsem neuměl vyslovit R. Mýho tátu to dovádělo k šílenství, protože mě to chtěl naučit a vůbec mu to nešlo.
   Řekni R… takhle dej jazyk na patro a řekni R.
   A puoč tati?
   Neptej se tak blbě a řekni R!
   uV!
   R!!!
   uV!!!
   No a teď ho dokonce neumím ani napsat. Takže – mikRočástečky a petrichoR. Díky a opatvujte se!

   • Ahoj Zdendo. Ty jsi nepoučitelný. Tak to napiš do mailu romana@frangipani.cz, já to vydám jako mikrorecenzi, udělám ti podpísek (zelenej?) a lidi si to přečtou. Vzorky kondenzovanýho mlíka mám taky, hodně se mi to líbí, na výstavě mne to úplně uhranulo, ale vždycky jsem si říkala, kdo a kam by to mohl nosit…no, nenapadlo mne, že je to ideální vůně na chlapské opilecké tahy nočním městem…

    • Zdenda napsal:

     Aha! Jsem ti to teda poslal. Takže když budu chtít něco dlouze komentovat s popisem vůně, tak do mailu. Tak jo. Nakonec mi aspoň opravíš tu strašnou gramatiku 🙂 Taky se mi líbí sladký mlíko, ale myslím že třeba Lalao Zeromolecole je trochu snesitelnější. Takže na výstavě? Hmmm 🙁 Právě si mne připravila o tu báječnou větu ,,no to asi neznáš”. Pa

     • Na výstavě je všechno, mrzí mne to, Zdendo.

      • Zdenda napsal:

       Počkej, počkej… Areeje Le Doré neznáš, žejo?

       • Nechala jsem se přistihnout! 😀

        • Zdenda napsal:

         Neznala. Právě tady vyšlo slunce a na louce rozkvetlo několik petrklíčů. Tak krásnej den. Já od něj taky nic neznám a fakt mi to začíná trochu znervozňovat. Dokonce jsem se rozhoupal, že si něco z toho Ruska nechám dovézt. Jenže parfém byl fuč. On dělá od každý vůně jen 100 lahví. A konec. Nebude se k tomu vracet. Nechce velký množství, komerce a tak.Nikdy. Dělá na dalších věcech. Jinak jsem ti poslal mail, jak je to s mým psaním. Pa

         • Asi si si u vás přesedli Měsíčci a jak tak koukám k nám na zahradu, tak u nás taky, kvete mi levandule, gladiola a sluncovka.
          Maily přečtu asi ráno. Neříkej, že Rusáka nezlomíš, vždyť jsme Slovani, tak by měl být nakloněnej k bratrství. Ne?

    • Zdenda napsal:

     Zelená je moje barva, tyjo. Víš všechno 🙂 Jdu někam mezi lidi. Asi do Lídlu, pokecat s babama 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..