• Mátový hermafrodit Oud Glacial / REMINISCENCE

Pravidlo číslo 1 z učebnice niche parfumerie: NENÍ nutné, aby se váš parfém líbil všem. Z komerčního hlediska je fajn, když se bude líbit alespoň pár majitelům peněženek. Ale váš parfém MUSÍ mít názor. Oud Glacial názor tedy má.

Reminiscence nám tady rezonovala v souvislosti s gurmánkami DO-RE-MI-FA-SOL-LA-SI-DO, později přejmenovanými na úplně nudné názvy podle dortíků.

Ale to není jejich hlavní předmět parfémového podnikání. Tím je pačuli. Reminiscence přinesla v reakci na Woodstock v roce 1970 svůj první parfém, pačuliový soliflor s názvem Patchouli. Je divné, že to do té doby nikoho nenapadlo, ale tohle je údajně první SOLIFLOR pačuli a okamžitě se stal legendou. Hipíky okouzlila právě pačuli, protože unisex, protože živočišné noty volné lásky, protože konexe na Indii a meditace, ze kterých si květinové děti odnášely svůj světový názor…oni to snad i kouřili. To musely být časy!

Od té doby vyrobila Reminiscence řadu parfémů, které nějakým způsobem prezentují pačuli. Obvykle jím v pyramidě vůně nahrazují to místečko, kde sedávají citrusy. Dlouholetým bestsellerem je letnička REM, která právě nabízí ochlazení těm, kdo citrusy neradi. Jestli jste to vy, tak to určitě zkuste!

Jejich specifické mokré, autentické, živočišné pačuli je ve všech – ale neznamená to, že je dominantní!

Vidíte tam toho pavouka? Já jsem ho neviděla. Jinak by nebyla v kaluži rozšlapaná máta, ale mobil s pavoukem.

Vidíte tam toho pavouka? Já jsem ho neviděla. Jinak by nebyla v kaluži rozšlapaná máta, ale mobil s pavoukem.

Studená sprcha Oud Glacial

Jednou z limitek je Oud Glacial, což je vůně léta 2019. Flakon vypadá ve snaze po ledové strohosti dost lacině, a to je možná i důvod, proč nebyla tahle limitka oblíbená. Lidi nakupují očima. Škoda.

Ale zase na druhé straně si ji teď můžete koupit za pár korun na eshopech ve výprodeji a tím vlastně zhodnotit své peníze lépe, než nákupem akcií Tesly. Protože se vyplatí.

Nástup je, správně podle názvu, ledová sprcha: rozmačkané, ne, rozdupané lístky máty a kopřiv v první zamrzlé kaluži. Jako fakt pro odvážnější povahy s mužnými rysy. Kdyby tohle prodávali v Sephoře, tak by stála na regále v pánském oddělení, protože podle prvních 5 minut by si ji žádná ženská nekoupila. (BTW všimli jste si, že unisex voňavky mají v parfumerkách v dámském oddělení? Víte někdo proč?)

Desítky minut dlouho tahle pichlavá zelená mláka ovládne prostor. Přistihnete se, že vás přitahuje víc a víc nasávat směs máty, kopřiv, zmrzlé vody, bláta… než.

Než začne probleskovat něco, co dobře znáte: Iso-E-super. Ale znáte, populární Molecule 01. Ona je to taková ošidná molekula (recenzi a článek o tom, co vám Iso-E-Super dělá s mozkem, najdete ZDE) a i v Glaciálu si pěkně nepěkně zahrává s nosem nebo s mozkem: vy ji cítíte všude okolo…ale na ruce s nástřikem NENÍ. A můžete si ji strčit do nosu, ale není!

Nicméně od té chvíle se začnout dít věci. Jakoby Iso-E-super zahájila revoluci. Máta: dolů. Konvalinky,  růže a vůně suchého papíru (cypriol): nahoru. Myslím, že tomu sami nebudete chtít věřit, že jste si na sebe stříkli právě z tohohle flakonu. Cožee?

V tuhle chvíli se z chlapa stane ženská, jestli se to tak teda ještě smí říkat. Tohle není unisex, vůně s nerozhodnutou pohlavní identitou – tohle je hermafrodit! Věřím, že by to naplnilo touhy mnoha lidí…

Bohužel, od fáze Iso-E-Super vůně hodně poleví v drydownu a stává se z ní takový lehký tělový závoj. Ale my uděláme co? My se přistříkneme. Protože tak praví pravidlo niche parfumerie č. 2, že každý parfém má mít nějký vývoj a uživatel sám si nakombinuje fáze tak, aby ho to bavilo. Mě baví kombinace fáze 3 – kytičky s kombinací fáze 1 – kopřivová máta. ISO mě nebere, ale vím, že půlku národa bere a druhá půlka ho prý vůbec necítí, takže věřím, že si v Glaciálu každý najde svůj rytmus a kouzlo.

Pačuli, oud, máta, kopřivy, cypriol/papyrus, šafrán…

A kde je pačuli? A kde je vlastně oud? Vlastně…nevím. Bylo by zdvořilé, aby ho tam bylo více, když se po něm jmenuje, ale myslím, že to byla úlitba Bohům Zákazníkům. Kopřiva Glacial by asi nikdo nekupoval a Mint Glacial zní jako jméno pro Orbitky.

Ale abych jim nekřivdila: všechny ty uvedené složky v tomhle podnadpisu (a ve složení) jsou stavební cihly oudu. Pokud se do parfémů dává oud, tak tam samozřejmě nejde ten pravý (v 99% případů), ale skládá se právě z těchto ingrediencí. A já si myslím, že to možná chtěli udělat, ale pak se jim při míchání líbila ta verze s mátou a už to tak nechali (a povšimněte si, ehm, že na flakonku je obrázek máty).

Pokud hledáte letní nesladkou svěženku bez citrusů, tady je.

Kde koupíte Oud Glacial

Posledních pár kousků mají TADY na Notinu. Koupila jsem ho za 300, ale pak jsem ho dala jako tip do diskuse, tak se zvedla cena o stovku, pak jsem ho dala na instagram, tak se zvedla cena o další stokorunu, nevídáno! Ale i ta pětistovka je pořád báječná cena!

Takže teď už je levnější sada s tělovým mlékem a těch mají ještě dost. Ale já bych kupovala DNES, než se to zase přepočítá nahoru. Sadu najdete TADY.

 

Pár slov k ostatním Reminiscencím

Značka Reminiscence v současné době nabízí jen základní sadu 4 vůní: Patchouli, Patchouli Elixir, Ambru, a REM (protože jejich hlavní produkt je bižuterie, ne vůně). Ale na českých e-shopech najdete v doprodeji ještě slušnou nabídku – TADY, na Slovensku TADY.

Myslím, že minimálně Dragée (recenze ZDE), Guimauve (dříve Do-Re, recenze TADY) a Tonka stojí za vaši pozornost a pokud je chcete, neváhejte, už nebudou.

Recenze všech Reminiscencí na Frangipani najdete TADY.

 

Odkazy jsou affliate. Uvedené ceny a nabídky jsou platné v den vydání článku. 

 

You may also like...

3 Responses

  1. Fubu napsal:

    …tak inspirativnì, tak jednoduché…Dua Lipa a Lenny K pěkně spolu…už chybí jen ten unisex.

  2. Fubu napsal:

    Oud glacial jsem špìzoval loňského roku, nakonec jsem odolal. Ovanutì Tvým niche slovem v tomto přìpadě považuju za dostačujìcì…proč jsou unisexy v dámském koutku?…něvadž žijeme stále v sociokulturně stereotypnì jednosměrce od muže k ženě…zženštilý…žádná nula, žádný střed, sólo sekce pro unisex…prostě jede manipulativnì racionalita.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..