• REMINISCENCE: si-do (sweet dusty iris)

srpen 2011 – recenze reminiscence-Héliotrope a Guimauve
Reminiscence Paris vyrábí módní doplňky na pláž, stříbrnou bijoux a zavile pačulové vůně. Jejich majsrtštyk se jmenuje „Nezapomenutelný elixír z pačuli 1970“, původně jsem měla podezření na rok vzniku, ale teď už vím, že to znamená, že vůně je z 1970% tvořena touhle bylinou. Ostatní vůně jsou více či méně naředěné roztoky pačuli obohacené o rozličné ingredience. V roce 2008 vznikla odlišná kolekce Les notes gourmandes, čtyři gurmánky na chuťové tónině do-ré-mi-fa-sol-la-si-do, do které letos přibyla bílá lahvička Dragée. Kolekce obsahuje kompletní sadu toilletries ke každé vůni: tělové mléko, koupelové přípravky, parfémované svíčka.

Můžu vám nabídnout malý zákusek?

Můžu vám nabídnout malý zákusek?

 

  • REMINISCENCE: si-do (prachový kosatec)

Začátek ve znamení jejich hromského pačuli. Prvních deset minut se převalují vlny vlhkého pačuli, kosatce, mrkve a nějaké smoly. Fakt vlny, vůně je ukrutně intenzívní. Kdyby v něm nebyla cítit kosatcová mrkev, tak to asi vzdám záhy, ale to co se občas vyvalí ze zahnivajícíh vln vlhkého pačuli je hodně příjemné, musí tam být asi i fialka. Vyplatilo se počkat. Čvrthodinka stačila, aby se vůně ustálila na pěkném, pudrovém kosatci ve sladkém pryskyřičném lůžku. Pačuli je pořád cítit, ale uklidnila se do lehounkého nádechu v pozadí. Vůně rtěnek a pudrů, co měla moje máma v šuplíku – konečně: kostacové máslo, vařená mrkev a fialkový prášek.
Kouknu do složení, co se říká o kosatci. Říká se: MRKEV! Fakt tam je. To je teda fór, obvykle se mrkev ukrývá pod názvem „iris“. Tak tady je přiznaná a nevoní to nijak jinak, než obvyklý teplý kosatec. Taková i-mrkev.
Asi po hodině začne vonět jako začátek Chanel No. 28 La Pausa nebo spíš toho nového No. 19 Poudrée (kdo ho ještě nezná – začátek je i-mrkev, rychle se ztratí a pak se rozvoní do chanelovských květinek.) Rozuměj: po hodině vyprchávání úvodní bouře se dostaneme do siláže právě stříknutého Chanelu.
Překrásné. Už dvě hoďky se slastně povaluju v typickém Chanelu, vlažný, jemně květinový nazelenalý květinově-aldehydický obláček s mrkvičkou. Není moc vůní, co by napodobovaly Chanelovské tóny; asi ani ne proto, že by parfuméři nechtěli, protože vzájemně zaměnitelných vůní v mainstreamu je spousta, ale spíš proto, že to neumějí. Tak tihle to umějí za cenu 65€/50ml EdP. Ale fakt není fialová charakterem, ani náhodou, měla by být v tom zeleném flakonku. A podle mne taky nepatří mezi gurmánky.

Zdroj: Reminiscence Paris

Zdroj: Reminiscence Paris

Výdrž strašlivá, už asi 3 hodiny voním, ale ne že to je cítit na kůži – sálám. K mému překvapení přes počátečnímu zděšení zařazuji si si-do do seznamu přání.
Zajímavost: stříkla jsem si potřetí na stejné místo, těším se s tou vůní celý den – a ona je sladší a sladší. Asi ta pryskyřice, možná tonka, zůstávají jako poslední složka na pokožce a novým nástřikem se oživí. Je mi milejší bez těch sladkých tónů, ale ten efekt se mi moc líbí.
Zítra: do-ré vs. mi-fa
podpis

You may also like...

1 Response

  1. derad napsal:

    za tu iMrkev tě bude žalovat Apple a nedoplatíš se

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..