• Rosteme a přibíráme na palubu… STÁLE TO PLATÍ

…nové Frangipány, autory na blog. Typově takové, abychom byli rozmanitější a veselejší:

 1. Chtěli bychom do týmu někoho (duševně) mladého, kdo se zajímá o Escady, Armaniho, Repetta, Chanely v kolečkách… Katka je mladá, ale parfémově je tak daleko mainstreamu…
 2. Dzona by chtěla muže. Ne tedy do rodiny, tedy to nevím, ale sem na blog. Derad je éterická bytost mezi zemí, tonkou, oudem a nebem. Chtěli bysme chlapa s nohama na zemi, nejlíp zabořeného ve vetiverovém bahně.
 3. Cizojazyčně píšící osoba, muž či žena, ale jen SLOVANSKY: můj tajný sen je počíst si tady slovensky, nebo česky s extraktem v azbuce. Русский или украинский, это не имеет значения.

Nový autor (či autoři) by si měl uvědomit, že psaní na blog není jen zábava a sláva, ale taky odpovědnost; čtenáři si zvyknou a vyžadují svoji potravu. Pokud v sobě nemáte takovou sebekázeň, a není to nic snadného ji najít, tak k nám do party asi nezapadnete.
Povinnosti autora:

 • min. 3x do měsíce (nejlíp 1x týdně) publikovat. Ono se to nezdá moc, ale když musíte a musíte kvalitně…
 • parfémově se vzdělávat, komunikovat s námi
 • dodávat vlastní fotky; na kvalitě nezáleží (podívejte na moje), ale používat cizí fotky je povoleno jen zcela výjimečně (tuhle výjimku má jen Dzona a jen občas). Není to ani kvůli autorským právům; je to kvůli tomu, že “co nechceš aby jiní činili tobě, nečiň ty jim”.
 • občas za náma zajet na kafe (nepovinné, ale vítáme)
 • dělat si po sobě korekturu; občas to ujede každému, netrvám na vysoké češtině, ocením spíš obsah než formu; ale zase ať nejsme pro legraci. Cizincům promíjím všechno, pokud jsou zábavní.
 • baví nás témata parfémová dobrodružná: výlety, výpravy, marketing, fotky a dobrosružství, lumpárny, pomluvy a klepy – vaše plus

 
Co by mohli noví autoři mít a umět:

 • uvítáme člověka s instagramem a facebookem, protože to nás baví,
 • nevadí, když půjde o blogerku, která bude články publikovat současně “u sebe”; pokud zachová kvalitu+četnost popsané v předešlém bodě, no problem. Holky a kluci, co obvykle píšou o hadříkách, vlasech, nehtech, autech, politice, cestování a mají potřebu si 3x do měsíce parfémově ulevit, jste vítáni,
 • máme rádi lidi, co mají nějakou úchylku, však se podívejte na nás: Dzona jde v noci do parku fotit parfém, Kateryna je zavilý věděc s občasným úletem od pitvy vlkodlaka k nehtům, já jsem lump co parkuje v Louvre a Derad ani nemluvím. Jestli máte obří sbírku miniatur, toaletního skla, půjčujete si na voňavky od Providentu, lakujete si nehty hennou, mícháte si svoje vlastní vůně nebo praktikujete tantru přes Chanel No.5, jste pašerák oudu… bereme vás bez konkursu.

 
Co za to?

 • Jak jste si jistě všimli, Frangipani je blog zájmový a bez reklamy. Odměnou autorům budiž nadšený kolektiv, přístup k různým vůním, o kterých dnes nemají tušení, nehynoucí sláva autora tohoto blogu a poléčené parfémové ego. To máme my všichni.
 • Autoři do mírné míry mohou dělat reklamu komu chtějí ve svých článcích; umístit odkaz, popsat dobrou službu, produkt. Jestli za to berou peníze, úplatky, dárky, služby, je jedno. Jen to nesmí překročit míru mírnou. Teď přemýšlím, jestli už se tady někomu podařilo něco za článek vyfasovat…tím nechci budoucí autory zrazovat od vidiny zbohatnutí psaním o parfémech.
 • párkrát do roka se Frangipáni vydávají do ciziny za zážitky – autoři mají přednostní právo spoluúčasti.

 
Jak je to s autorstvím?
Nevadí, když svoje recenze uveřejněné zde publikujete jinde. Ale pracujeme podle pravidla “co se jednou peklu dá, to se z pekla nevydá”. Čili vaše recenze, s uvedením autora, zůstanou viset na blogu navždy. Bez toho, abychom je požili jinde, za autorská prává si nadále nesete odpovědnost vy; my si nárokujeme jen uživatelské právo toho jediného vydání bez omezení. I když se na nás autor naštve a zmizí z panelu autorů, jeho recenze tu zůstanou. Pokud s tím máte nějaký problém, tak mi ani nepište.
 
Zaujala vás nabídka? Není to jen tak, jojo, máme vysoké nároky. Katka říkala, že to vypadá, že chci lidi spíš odradit. Jestli si myslíte, že výše popsané věci se ztotožňují s vaším já, zbývá poslední krok: pošlete mi nějaký váš text spojený s parfumerií. Jestli jste už někdy někam něco psali, pošlete odkaz. Jesti ne, něco vyplivněte rovnou do mailu. Plus pošlete fotku, nebo napište, co byste vyfotili na úvodní fotku do článku. Mail: romana (zavináč) frangipani.cz
Uzávěrka se nekoná, zajímaví lidi mají u nás pořád otevřené dveře. Každému se budu snažit odpovědět do týdne, pokud nebudu mimo domov.
PS: Jste-li autor s občasným parfémovým nápadem na článek (ne pouhou recenzí), chcete představit svoji sbírku, setkání s parfumérem, návštěvu alchymistické dílny, výstavy… neváhejte mne kontaktovat taky. Připravujeme rubriku “Občasné parfémové úlety” pro občasné úlety kolemjdoucích fanoušků parfémů.
 
podpis_ROM
 
 
 

You may also like...

3 Responses

 1. kaschika napsal:
  • Z ruštiny po minutě plynule přecházím do srbštiny a než mi to dojde, obdivuju se, jak válím rusky.
   Neválím.
  • Nejsem valně sebeukázněná, nesnáším termíny, zvedají mi již tak vysoký tlak. Prokrastinace je mé druhé
   tlusté Já.
  • Na kafe nejezdím (ostatně už ho týden ani nepiju, přestalo mi chutnat) a už vůbec ne za (duchem)
   mladými rozjásanými světoběžníky, neboť příliš nejásám a z představy cesty delší než 25 minut mám
   osypky.
  • Nepitvám; o pitvách jsem se již naposlouchala tolik, že mám vybráno do konce života 🙂
  • V noci bych nešla nic fotit do parku ani jinam ani kdybyste mi dali litr té nejluxusnější voňavky. Noci
   trávím v relativním bezpečí domova nad webkami, zaměřenými na zabezpečení rodinných domů.
  • Nehty si nelakuju. Ne, ne z přesvědčení. Z lenosti. Pokud by mě někdo viděl s nalakovanými nehty,
   tak mi je nalakovala Zuzka.

  A tak dále, a tak dále.
  Škoda. Tenhle blog se mi tak líbí, že bych spolupracovala fakt ráda, a se spoustou entuziasmu.
  Tak holt v příštím životě.
  Ale ten článek o vůních, co už píšu asi rok, Ti někdy dodám :-))

 2. No jestli chce, tak v článku je mail, budu ráda. Dusty neznám, ale když má doporučení…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..