🔸 Rouge Trafalgar / DIOR La Collection Privée: lenivá a drahá nuda

Rouge trafalgar je rudý záblesk ve světě krásy Dior. Rudé šaty, rtenka, lak na nehty, stuha, šátek, kabelka…v každé kolekci vaši pozornost upoutá červený trafalgar, prvek, který je jiný než ostatní, risk, ze kterého se buď stane trend, nebo vyhasne hne po přehlídce. Klíčová věta je: Rouge trafalgar upoutá pozornost.

Zdroj: https://www.dazeddigital.com/artsandculture/article/8896/1/dior-illustrated-rene-gruau-and-the-line-of-beauty

 

Čekali byste tedy, že novinka v privátní kolekci Diora s názvem Rouge bude lovec pozornosti. No a já vám rovnou řeknu konec: není.

Má jít o kompot plný rybízu, třešní, jahod, malin, grepfruitu, mandarinek na bázi pačuli a pižma. Tak hned po přečtení složení jste si asi zívli: co z toho má upoutat nos?

Tak je tedy některá z těch složek něčím výjimečná, nějaká nová formule nebo exkluzívní přírodní zdroj? Ani náhodou. Jde tedy o nějaký vtip ve složení, je to postavené okolo nějaké centrální složky rebelským způsobem, jinak než jiné vůně? Taky ne.

Tak co teda? Nic.

Lehce arabizující malina + pačuli, na ktzeré jsme zvyklí z drydownu drahých vůní z let 2016-17, kdy to hrozně letělo v niche a pak i v maistreamu (např. tady ✒️ Mirka píše o Gucci Guilty Absolute, kde ten tón najdete, ale v mnohem intenzívnější formě a komplexnější kytici. Krásnější, stejně noblesní a kvalitní, levnější.

Vůně je to hodně hezká, kvalitní složky, bezesporu – ale bez nápadu, průhledná jak moje kreditka po dovolené a stejně tak zajímavá.

Rouge trafalgar se nekoná, ale najdete ji jinde

Takže to, co dáme na titulním obrázku se vám nestane. Kdybych tuhle recenzi neslíbila na Instagramu, tak se do toho vůbec nepouštím, nerada píšu negativní recenze, přijde mi to jako ztráta času, který jsem mohla věnovat krasavicím.

A druhý důvod je, že bych vám chtěla udělit tři doporučení:

DIOR La Collection Privée je normálně dostupná jen v buticích DIOR a specializovaných parfumeriích. Když jsem se rozhlížela po netu, narazila jsem na tři z této kolekce, které se dají koupit online u nás v Česku a dokonce jsou to tři z těch nejlepších – např. Montaigne Gris, kterou já osobně považuju za královnu kolekce.

A druhé dvě doporučení jsou na vůně, které jsou opravdu rouge trafalgar: palčivě ledová jak zmrzlé brusinky Devil in disguise / Mark Buxton (moje recenze ✒️ZDE) a šťavnatá (teď se mi sbíhají sliny, jak jsem si na ni vzpomněla) Multiple Rouge / Humiecki&Graef (moje recenze ✒️ ZDE). Obě koupíte třeba tady na Parfumdreams:

 

Nosíte rouge trafalgar, vůně, které upoutají pozornost?

 

Odkazy označené ✒️ vedou na články zde na blogu a nejsou komerční. Odkazy na voňavky označené cenou jsou reklama. 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..