S.A.C.K.Y: První česká niche je tu !!! (přehled značky plus giveaway o kabelkové balení parfému dle výběru)

Konečně jsme se dočkali! První česká niche značka je na světě. Jak už s Romanou od léta naznačujeme, došlo k zásadnímu průlomu v oblasti niche parfémů a kosmetiky: vznikla první niche značka s českými, potažmo ostravskými kořeny.
S.A.C.K.Y je svou profesionalitou a přístupem jak k tvorbě, tak k do detailu propracovanému designu celé značky opravdové zjevení na poli české kosmetiky.
14485099_1368792579800775_2582451057704682846_n

Malá vsuvka: Znáte tu škodolibou historku o tom, jak vzniklo ostravské logo? Víte jak vypadá, ne? 
logo ostrava
Zadání dostala jistá nejmenovaná velká pražská agentura. Traduje se, že na to všichni dlabali až do poslední chvíle. Pak už hořel termín a tak někdo na nástěnku pověsil velký nápis “Ostrava!!!”, aby se na zakázku nezapomnělo … Asi se zakázce i přesto nikdo nevěnoval, protože u tohoto nápisu i zůstalo, jen se vyvedl v bílé a modré, bo to jsou barvy Ostravy, no ni?
Tohle ovšem neplatí o profesionalitě, s jakou k tvorbě přistupují ve společnosti S.A.C.K.Y.
Seznámení začalo nenápadně, příspěvky na facebooku, které mne zaujaly a přes které jsem se dopátrala k ostravské firmě. A protože jsme tady taková větší vesnice, brzy se našla i společná známá.
Následovalo setkání v kavárně se sympatickou a zapálenou kreativní ředitelkou a zároveň nosem společnosti, paní Isabellou Sacky a bylo prostě strhující. Bylo vidět, že paní Isabella je ve svém živlu a že ji baví, co dělá. Sama voňavé kreace vytváří, přímo tady, v Ostravě, konečná výroba ale probíhá většinou v Itálii.
starrynight
Z italského zázemí pochází i kvalitní složky, ze kterých paní Isabella své kreace míchá. A kvalitu můžu dosvědčit na vlastní nos. Na první schůzce jsem dokonce měla příležitost vyzkoušet rozpracované kreace a to tvůrci umožní někomu cizímu málokdy.
Už tehdy bylo jasné, že se zrodil nový a český talent! Výsledné vůně jsou zajímavé, netradiční a také nekompromisně silné. Jedno navonění vám vydrží na celý den. Není se čemu divit, koncentrace vonné složky je 20%, což odpovídá čistým parfémům.
Portfolio parfémů je intuitivně složené tak, aby si vybral každý. Od svěží, přes vůni ovocnou, dřevitou, či opulentní květinovku až po orientální hutnou vanilku s rumem.
Vůně nemají nějaký překvapivý vývoj, ale to neznamená, že jsou ploché. Naopak, struktura a kvalita je znát. Ale ta přímočarost přímo vybízí k vrstvení. Už jsem začala něco zkoušet, takže příště přijdu s recenzí nejen na jednotlivé vůně, ale třeba i na nějakou kombinaci. Zatím nabízím krátké představení všech šesti vůní.
soubor_000-1

Miraj

Tohle je přímo exploze pomerančů, pomerančová supernova se zajímavým podtónem rumu. Zatím zaujala všechny, kteří k ní přičichli.

Nabeel Oud

Ač tomu název nenapovídá, tahle vůně je tím svěžím zástupcem z portfolia. Rozhodně se není třeba bát oudu v názvu. I složení, které kromě oudu obsahuje růži, dřeva, ambru, by mělo tvořit orientální těžkou pecku, ale není to tak. Opak je pravdou. Vůně je zvláštně, svěže dřevitá.

Qaaid

je také dřevitá, ale už ne tak svěží. Obsahuje zase rum (my si s paní Isabellou budeme rozumět) a tabák. Ač jsou všechny vůně unisex, tuhle bych zvláště doporučila k pozornosti pánům. Je taková anglicky klubová.
afrodisiaco1

Habeen a Afrodisiaco

jsou obě vůně typu tropický ráj. Sladká kombinace vanilky a bílých květin. U Afrodisiaco je to především jasmín a ylang-ylang s lehce živočišným podtónem. V Habeen zase zajímavý tónu monoi oleje a tiaré. Obě jsou jako obrazy od Gaugina. V ráji Habeen ale navíc trochu fouká, zatímco Afrodisiaco sladce hřeje.

Waquar

je nejoriginálnější. Sladká směs ovoce s kokosem na začátku slibuje (nebo hrozí) gurmánským peklem. Ale nestane se tak. Zabrání tomu byliny. Zvláštní dualita vanilky, nezbytného rumu a dalších dobrot v kontrastu se zeleností a hořkostí bylin dělá tuhle vůni opravdu zajímavou.
sacky waquar
Vyzdvihnout musím i flakony. Mám ráda čisté, geometrické linie, takže tyhle flakony jsou přesně podle mého vkusu a korunou na kráse jsou velejemné rozprašovače s plynulým pohybem. U spousty flakonů jsou právě rozprašovače problém, tuhé nebo neplynulé mačkání a hrubé, nerovnoměrné rozprašování obsahu.
Vůně jsou doplněny kosmetikou se stejnou parfemací. Za mě osobně je úplně nej masážní gel na nohy Verilen. Prošel totiž zátěžovým testem ve Florencii. Večerní aplikace po celodenním chození na výstavě mi pomohla dojít ještě do města na večeři a zpátky, aniž by mi upadly nohy. A navíc krásně, ale opravdu krásně voní (dosvědčí i Romana). Těším se, až bude tahle vůně s názvem Tasawur k dispozici i ve formě parfému.
img_1866
Tedy toho tekutého, protože už existuje ve formě hydratačního parfému. To je unikátní produkt, který  má jen značka S.A.C.K.Y. Vypadá to jako mýdlo, ale není. V mýdle, ani tom nejvoňavějším, nenajdete takovou koncentraci parfémové složky. Tenhle produkt vám sám o sobě vystačí na ovonění pokožky.
Berte tenhle článek zároveň jako vánoční tip: na nedávno spuštěném eshopu www.nicheparfums.cz, který firma S.A.C.K.Y provozuje se dá vybrat totiž nejen z parfémů a kosmetiky S.A.C.K.Y, ale i ze tří dalších zajímavých niche značek, které dosud u nás nikdo neprodával: Coquilette Paris, Rania J a Au Pays de la Fleur d’Oranger.
Další vánoční tipy letos hledejte pod tagem #VoňavéVánoce2016.
A kdybyste si netroufali hned na celý flakon, eshop umožňuje i nákup 10ml odstřiků všech nabízených značek. Pro ty, co odstřiky neznají – není to nic špatného, žádný podvod. Prostě se z originálního flakonu přestříká vůně do malého, plnitelného kabelkového balení. Je to ideální jak do kabelky, tak na pořádné vyzkoušení vůně před nákupem celého flakonu.
cerna
Tak pojďme na to, co určitě chcete číst nejvíc. Díky velkorysosti manželů Sackých dva výherci dostanou kabelkové balení o obsahu 10ml s parfémem dle vlastního výběru. Je možno si vybrat ze všech šesti uvedených vůní.
Nebudu vás trápit nějakými úkoly. Prostě napište do komentáře pod článek, jak vy vnímáte vznik české značky parfémů a jestli byste jí dali při výběru přednost před jinými značkami. Do komentáře uveďte svou emailovou adresu. Nebude veřejně vidět, je pro nás, abychom se s vámi mohli spojit.
Losování raději svěřím generátoru náhodných čísel. Jednak proto, že jsem ajťák a jednak proto, že naše kočka, na rozdíl od těch Romaniných losovat neumí. Ona neumí ani mňoukat. Důvěrně jí říkáme Retarde.
Dva výherce vylosuji za 14 dní, tj. 19.12.2016 a kontaktuji emailem. Budou svátky, tak dám delší dobu na odezvu – do týdne se výherce musí ozvat s adresou, kam výhru poslat a výběrem vůně, jinak bude výhra postoupena dalšímu vylosovanému náhradníkovi.
mirka_podpis

You may also like...

34 Responses

 1. Liba napsal:

  a ještě tedy WAQUAR:
  Zjednoduším to – je jako přezrálá, skoro až opilá, pomerančová šťáva. Pijete ji ze skořápky kokosového ořechu, díky tomu je trochu nahořklá, takže vám sladkost vanilky (A jaké!? Boží!) nevadí a kolem se rozprostírá vůně tabákových listů. Je geniálně vyvážená a kvalita surovin skoro vybízí ke konzumaci 🙂 . Výdrž má vynikající. I díky vůni tabáku je taková dospělá. Luxus.
  A s vůní Miraj jsou jako sestry, Hodí se k sobě.

 2. Liba napsal:

  tak Miraj otestován 🙂 – Zprvu citrónovo-pomerančová vůně, velmi podobná vůni tvrdých kyselých bonbónů z mého dětství – těch ve tvaru žlutých a oranžových půlměsíčků mandarinek, v pytlíku se vždycky po čase slepily do jedné veliké hroudy 🙂 . Potom se přes fázi (až relaxační), kde cítím něco jako grog s citrusy (ale jen s malilinkým náznakem rumu), přenesu do Martuliny fáze pomerančových želé-půlměsíčků v čokoládě. Nebo spíš hladkého vanilkovo-mandlového hustého mléka s doznívajícím citrónovým „grogem“. Vanilka je hebká a mandle jsou zbavené hořkosti. Začátek je spíše svěží, než gurmánský. A jedlý konec není vůbec přeslazený. Drží se spíše u těla a výdrž je slušná, i když samozřejmě více drží vanilka, než citrusy. S unisexem souhlasím.
  A moc děkuji, za možnost důkladně otestovat. Ať se daří.

 3. Tom napsal:

  Já moc nepochopil, proč mají české parfémy arabské názvy (Nabeel Oud, Qaaid)…to mi nepřijde moc nápadité, vlastně vůbec. Když už vznikne česká značka, měly by parfémy z mého pohledu mít nějaké názvy, které dávají smysl v češtině a zároveň jsou použitelné/vyslovitelné i v jiných jazycích. Takhle mi ta originalita přijde v současné záplavě orientálních vůní cca 0,00000nic a nikdo, kdo třeba Nabeel Oud v zahraničí vezme do ruky, si jej ani omylem nespojí s ČR (stejně tak i část české klientely dost možná ani nezjistí, že drží v ruce český výrobek). Vůně samotné hodnotit nemůžu, ale podle popisu minimálně některé z nich působí zajímavě:)

  • Rod napsal:

   Omyl-nejedná se o názvy arabské,nýbrž o názvy vycházejíci ze svahilštiny-tedy úředního jazyka Tanzanie,Keni a Ugandy….osobně vůbec nechápu,proč v dnešním globálním světě vyrábí česko-německá automobilka Škoda své první suv s názvem Kodiaq,když jim muselo být naprosto jasné,že tenhle medvěd se vyskytuje pouze u jižního pobřeží Aljašky na ostrově Kodiaq a zmatou tak minimalne jednoho klienta z čech,který by tohle auto rád oslovoval typicky českým jménem ADAM,lehce vyslovitelným kdekoliv v zahraničí… 🙂 v ženské variantě mě napadá snad jen Jituš…

 4. kottaska napsal:

  Tak to je krok na vyšší stupeň světa vůní. Ráda bych si přičichla – očekávám jediněčnost a trochu tajemna…

 5. Liba napsal:

  Podnikání v ČR je složitá záležitost a tak jim moc fandím, když se do toho i tak pustili. Obaly i složení vypadají luxusně. Držím palce a hodně věrných zákazníků.

 6. Šárka napsal:

  Budu této značce rozhodně držet palce, ať se jí daří! A také určitě vyzkouším 🙂

 7. Simona Valešová napsal:

  Já myslím, že je to super. Parfémy přece nemusí být pouze z Francie. Máme i pár značek kvalitní kosmetiky, tak proč ne parfémy, natož niche, které mohou posunout naši krásnou zemi zase o kousek dál… 🙂 Parfémy jsou mojí srdeční záležitostí, takže se těším <3

 8. Česká značka, krásné jednoduché flakony – už jen vyzkoušet vůně 🙂

 9. Jana napsal:

  Zdravím, mě by vůně zajímaly a moc jim fandim.

 10. Mám teď asijské kosmetické období, protože se mi líbí ty rozkošné, kýčovité obaly. Ale přijde mi, že třeba taková Regina a Saloos jsou super a když jsou navíc z Česka, je to příjemný bonus (a u vůní to vidím podobně). Myslím, že by mi voněla Habeena, popis složení ve mě vzbouzí čichové halucinace.

 11. jerry napsal:

  Vznik KAŽDÉ nové české značky je dobrá zpráva….a o to lepší, že je to značka parfémová…..a nejlepší zpráva bude, pokud se mi něco zalíbí. A Miraj a Qaaid už podle popisu vypadají zajímavě (no jo, ten rum)

 12. Bára V napsal:

  Držím manželům Sackým palce, ať se jim v podnikání daří. Je skvělé, prorazit s tím, co vás baví a jste v tom dobří. A navíc při tom ovonět svět 🙂 Miraj zní úžasně. Takže si budu držet pěsti anebo si udělám radost sama. 🙂

 13. Nikola Benková napsal:

  ja mam rada domace znacky ale niekedy mi vadi ze su ceny velmi vysoke

 14. Zní to skvěle a navíc mam ráda lidi, co něco umí a baví je to, takže bych se jako patriot určitě k domácí značce přiklonila. Protože prostě BO!!!

 15. Maria napsal:

  Tak ja som sa o tejto znacke dozvedela az teraz a znie viac ako zaujímavo. Milujem niche parfemy a ak pochadzaju z nasich zemepismych sirok, zaujimaju ma o to viac. Doteraz medzi mojich favoritov patrili najma arabske vone, ale ceske niche parfemy? Preco nie? Urcite v buducnosti vyskusam:)

 16. Misa napsal:

  To jsou fantasticke zpravy!!! Mam nesmirnou radost, ze po rozpacitejsich domacich pokusech jsou tady konecne lokalni niche parfemy! Uplne by me zajimalo, jestli parfemy prirozene nasakly tu ostravskou temnou, tesknou atmosferu… Tesim se, az se trosicku rozkoukaji a doladi webovou prezentaci a marketing – to jedine je zatim podle mne brzdi. Krasny advent vsem!

 17. Renáta napsal:

  OSTRAVA JEDE…tedy to je ale krásná zpráva. A v malé zemi jako je ta naše ale tradice malé nejsou, umění bylinářství a využívání přírodních ingrediencí tu mělo vždy své pevné kořeny. No a ten nejeden kořen Ostrava vykutala a zpracovala do niche.
  Už dávno jsem si sama sobě slíbila, že pokud bude alternativa z ranku “česká”, budu ji podporovat, neboli kupovat…a to tedy platí i o vůních. Oh, ano české niche, hiphiphurá.

 18. veraki007 napsal:

  Já jsem v Ostravě nikdy nebyla, jen jsem několikrát projížděla vlakem, směr Tatry. Ale naposled před dvaceti lety. Asi bych to měla napravit…České značce bych asi přednost při výběru parfému nedala, pořád je pro mě rozhodující hlavně jak to voní. Ale kdyby mi vůně učarovala…Ale hrdá bych byla, to zase jo. Já jsem tím větší patriot, čím více let žiju v zahraničí. Teprve potom člověk ocení, kolik věcí v ČR skvěle funguje. Ráda bych vyzkoušela tu Waquar.

 19. Mirka Škampová napsal:

  Určitě je dobře, že vznikají i české značky,které vyrábí parfémy. Nicméně ohledně koupě bych čekala až o doby, než vyzkouším nějaký vzorek. Ale to u ostatních vůní také.Takže proč ne 🙂

 20. Eva Richterová napsal:

  Nemam problem si koupit cesky parfém kdyz mi bude vonet. Asi ani zadnou ceskou značku na nasem trhu neznam.

 21. Molie napsal:

  Bohužel, já bych se ráda koukla, co jde v tom eshopu koupit… ale do mé země to prý nejde objednat, takže nevidím ani ceny. Asi jsem pro ně ještě pořád v Belgistánu (nemohla bych to už po skoro 3 letech mít promlčené?).

  • Rod napsal:

   O jakou zemi se jedná prosím?děkuji za info

   • Molie napsal:

    Teď zrovna Česká republika. Dříve jsem chvíli žila v Belgii, asi (podle nevím jakých cookies) jsem pořád identifikována jako Belgie. Možná můj počítač v tom dělá zmatek, přestěhoval se se mnou.

 22. Claire napsal:

  Ooo, taková libůstka se nám tady na ostravsku vyrábí? No já jsem z toho nadšená, a už jdu prošmejdit eshop, kdyby se náhodou štěstí neusmálo (když budou ty Vánoce, tak se musím odměnit, nee?).

 23. Sisa napsal:

  Prajem prvej českej niche značke veľa úspechov a dobrý predaj. Tento víkend budem skúšať prvú slovenskú niche značku 1907 a teším sa, keď vyskúšam aj tú českú 🙂 Obzvlášť sa teším na popisovanú Waquar. Ja osobne dávam prednosť tomu, čo mi vonia, takže na výrobcovi až tak nezáleží.

 24. Vendula napsal:

  Já mám také ráda české značky parfému 🙂

 25. Za kosmetikou napsal:

  Je to paráda, mám radost ze vzniku české značky parfémů a určitě bych jí dala přednost před jinými značkami. Líbila by se mi vůně Miraj, ale klidně bych očichala víc těch rumových 🙂 Je jen otázkou času, kdy si z e-shopu něco objednám… Samozřejmě bych moc ráda vyhrála i v soutěži 🙂

 26. Miraj je ta moje zamilovaná, že?
  Já asi nemůžu soutěžit, že? 😀
  Taky bych byla ráda, kdyby z Verilenu udělali voňavku, natírám si tím ruce na noc, aby mi voněly do nosu na spaní.
  Jo, a jestli je pro mne důležitý původ značky: Tak za prvé jsem patriot, za druhé se ráda chlubim v cizině českýma vyrobkama a ty věčné Becherovky a slivovice a lázeňské oplatky už jdou nuda; a za třetí je to hrozně zajímavé, když vznikne nová značka mimo FR nebo IT, vždycky jsou osobité.
  Pro pobavení: Jeden náš bohaty arabsky klient asi rok sliboval, že nám doveze ukázat NĚCO, z čeho se posadíme na zadek, zázrak arabské parfumerie, abychom viděli, jak to tam umějí…já jsem spradala bajky o attarech a cistem jasmínu…jednou mu to ukradli na letišti, podruhé zapomněl v taxíku, potřetí konečně přivezl jeden vzácný kousek, obradne nam ho předal, v sametové krabičce, flakon jak z tisíce a jedné noci, na Notinu za 320 korun… 😀

  • mirkau napsal:

   Zkoušej to jak chceš, stejně nesoutěžíš 😀
   A k bohatým arabským klientům se raději nevyjadřovat – bydlím v lázeňském městě … 🙂

   • Nesoutěžím, viď, já jsem si to myslela…prosímtě, jen abychom měli jasno: já bohatým arabským klientem myslím obchodníka s průmyslovými komoditami, jo, jako to není můj OSOBNÍ klient… 😀 A navíc ani nepozná kvalitní voňavku, takže tady není ani potenciál.

 27. Klára napsal:

  Jako národ bylinkářek máme určitě na to, abychom se dobrým parfuméry stali! Sama znám několik lidí, kteří pro to mají talent. Takže držím první profi značce palce! Jestli bych dala české značce přednost? Ráda podporuju malé české výrobce. A když se mi vůně zalíbí, nebudu váhat.

 28. enka quanium napsal:

  Česká značka parfémů ještě z našeho krásného města.. to je skoro rovno zázraku… ráda bych něco vyzkoušela, už jsem pročítala stránky, jen nevím, čím začít.. 😉 asi tím tabákem s rumem 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..