• Santalová hříva na hlavě! A nebo raději ne?

“Američtí (britští, francouzští) vědci objevili…”
Taky znáte tyhle zprávy, co se každou chvíli objevují v mediích. Bombastický objev, bublina, která splaskne stejně rychle, jako se objevila.

Tahle zpráva se týká náhražky santalového oleje vlasového porostu. Vědci tentokrát objevili, že umělá santalová náhražka používaná v parfémech, Sandalore podporuje růst vlasů.

Vtírejte santal do vlasové pokožky a za šest dní prý budete mít lví hřívu.

 

Princip je zhruba ten, že vlasové folikuly obsahují stejný receptor, jako čichové buňky a tak jsou stejně i stimulovány.

Zpráva způsobila celkem poprask.
U nás ne, asi máme vlasů dost, ale zprávu přetiskl Independent, Daily News a spousta dalších. Pohotoví obchodníci začali okamžitě nabízet Sandalore jako prostředek pro růst vlasů. A lidi začali kupovat a lít na hlavu.

Prosím vás, kdybyste se k Sandalore, případně jinému santalovému oleji dostali a rozhodli se aplikovat na hlavu, pamatujte na to, že esenciální oleje a parfémové složky se ředí! Nepoužívají se do parfémů koncentrované a na kůži už vůbec ne. Na kůži nejlépe vůbec ne. K tomuhle objevu neexistují žádné klinické studie, tak to prosím vás nezkoušejte.

A už vidím, jak všichni teď gůglí Sandalore.

You may also like...

3 Responses

  1. jerry napsal:

    Se santalem jsem na tom stejně a růstem vlasů taky. Takže to vidím asi opravdu na fialky a kosatec. Anebo že by za to mohly řízky?

  2. Romana napsal:

    Santál nesnáším, nenosím, a vlasy mi rostou tak rychle, že mně holička po 2 měsících nepoznává. Řekla bych, že za to můžou fialky a kosatec. Doporučuju! 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..