• SENZABOX březen: STARBUCKS překvapení

V březnovém Senzaboxu najdete překvapení od Starbucksu, chcete vědět, co to bude? Já to vím, a to jako první česká bloggerka, a kdo z vás to má? (jem v pokušení sem vrazit smajlíka s vypláznutým jazýčkem). Takže jak to je: protože jsem -správná-bloggerka-, musím mít na blogu

 • Senzabox
 • fotku ze Starbucksu

Že si tuhle koninu, která vás každý měsíc zahrne hromadou nepotřebné kosmetiky a vzorků za peníze nekupujte? OK, já taky ne, nebudu to měnit a vy to taky nedělejte. Ale jedna věc v březnové krabičce by vás potěšit mohla: vzorek jemně mleté kávy VIA ready brew.
starbucks via ready brew romana granatova
Není to zase takový vynález, jde prostě o čerstvě umletou a rychle zavakuovanou kávu, ze které uvaříte střední hrnek turka (nebo zalievané, pro slovenské sou-družky). Kouzlo je v tom, že je to kafe hrozně dobré. A taky že je tak jemně umleté, že většinu lógru vypijete v domění, že pijete presso.

 kávovar romana granatova

Nejsem fanda Starbucksu a vždycky, když platím 115,- českých za velké kápo se shotem, tak se mi hlavou honí myšlenky na africké děti v žabkách ze starých pneumatik a budoucí vzdělání mého vlastního roběte, s takovým hýřením rozmařilé matky prostě s holkama Grossovýma do britské základky chodit nebude (myslím, že k míře dědičnosti, by na něj mohly v některé třídě počkat, i když žaba ještě nechodí ani do školky). Tím spíš, že McD latte je vlastně stejně dobré, akorát tam nedostanu toho shoota navíc (popravdě se i zdá i těch 40,- v mekáči dost). Jenže co si závislák v centru Prahy může počít, když prostě dobré presso do kelímku za 1€ s kapkou mlíka a bonbonkem, jak je to zvykem v jiho-západní Evropě ve všech barech s vchodem z ulice, nedostanete? Nedostanete vlastně vůbec žádné kafe.

Myslím, že jsem vyděsila už pár italských barmanů a pumpařů. Vždycky celé Neměcko nebo Rakousko držím a držím, bez kofeinu usnu, a u prvního zdroje po překročení hranic se vynoří z auta schoulená mátoha s roztřesenýma vlasama, v pantoflích a tlustých ponožkách, tak cestuju, chtělo by se říct Polednice, dobelhá se k baru a zaskřehotá "per favore un espresso doppio". Zatím na mne nevolají odchytovou službu, Italové mají pochopení, že i strašidla potřebují svoje ranní drogy.

Myslím, že jsem vyděsila už pár italských barmanů a pumpařů. Vždycky celé Neměcko nebo Rakousko držím a držím, bez kofeinu usnu, a u prvního zdroje po překročení hranic se vynoří z auta schoulená mátoha s roztřesenýma vlasama, v pantoflích a tlustých ponožkách, tak cestuju, chtělo by se říct Polednice, dobelhá se k baru a zaskřehotá “per favore un espresso doppio”. Zatím na mne nevolají odchytovou službu, Italové mají pochopení, že i strašidla potřebují svoje ranní drogy.

Tak co ten Starbucks: v pytlíčkách mají tři typy kávy podle míry pražení: Veranda Blonde, Colombia Medium, Italian Roast Dark. Můj model je Colombia Medium, u toho už zůstanu. Věrnostní kartičku asi nedostanu, jeden pytlík za 16 korun je fakt dost, máme v práci presso Nescafé s jednou kapslí okolo 11Kč, v domácím IGL na kapsle Trombetta vyjde jedna porce na 7-9Kč. Jenže je fajn mít v šuplíku železnou zásobu čerstvého turka. Takže jedna krabička v poslední zásuvce mezi voňavkama, náhradníma punčocháčema, blbýma vzorkama z českých parfémových e-shopů vždycky bude k nalezení.starbucks via ready brew romana granatova

Nekupujte si kvůli tomu ale Senzabox – za 190,- korun můžete mít celý balíček 12 porcí kávy Starbucks. To se mi zdá hrozně výhodné oproti Senzaboxu, i když oproti balíčku Standardky čerstvě pomleté za pokladnou je to zase jiné kafe.starbucks via ready brew romana granatova

podpis_ROM

You may also like...

5 Responses

 1. udvouverunek napsal:

  V krabičkách krásy rovněž nejedu a do Starbucksu jsem ještě nevkročila (z přesvědčení), ale teď mám dva důvody: tohle kafe a větrové/skořicové bonbonky v plechovce (ty pro tatínka – zamiloval si z Amériky dovezené Altoids a já je tady nemám šanci sehnat). Dobrý kafe aby totiž pohledal. Turka nepiju, jenže když píšeš, že ten logr se tam skoro ztratí… bych to měla prubnout.
  A fakt se to nedá sehnat jinde než ve Starbucks?
  Verunka

 2. derad napsal:

  to musím zkusit. hlavně ten dark roast. dobře silně upraženou kafu aby člověk hledal s lucernou; kdejaká deklarovaná jako silně upražená je nedopražená (do maxima).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..