• SERGE LUTENS: Boxeuse ("Co abych tě, drahá, oběsil?")

Můj ambivalentní vztah k Lutensovi je známý. Jsem předpojatá, ale když se objeví novinka, která by se mi mohla líbit, tak mne to vlastně ani nepřekvapí: u takové značky se přece očekává, že bude mít príma vůně. Boxeuse konečně zapadá do mé představy o príma vůni od Lutense.

Zdroj: csfd.cz

Co abych tě, drahá, oběsil?
Zdroj: csfd.cz

Taková temná lutensovina, přesně to, co se od spalovače mrtvol dá očekávat: začátek je prachovitě ztrouchnivělé dřevo, nahořkle nasládlé, suchý, zpráchnivělý oud se surovou kůží.

Ve složení je lékořice, necitíla jsem ji tam, ale pak mi došlo, o co jde: není to penderek, jak ji pojala Lempicka a Mugler, ale kořínky lékořice, tak jak je koupíte v lékárně nebo bylinkářství. Mají suchou, temnou, bylinnou vůni a ta hořkosladkost se z nich vylíhne, až když se spojí s vodou, v nápoji nebo v puse se slinami (kdysi jsem to žvýkala místo jídla, nějaká holywoodská dieta). To, co jsem považovala za oud, je tahle suchá lékořice.

Typickou oudovskou vlhkost tady zastoupila tuhá hovězí kůže, vaccheta italských kabelek, a výsledek je arabský agar bez toho nepříjemného olejovitého podtónu, kterému Deradovy kamarádky přezdívají “hovno” a kvůli kterému je pro ně oud nenositelný.

Zdroj: csfd.cz

Co abych tě, drahá, oběsil?
Zdroj: csfd.cz

Pro ještě větší radost pozůstalých tam Lutens vrazil aroma sušených švestek. Zezačátku nejsou vůbec cítit, vyjeví se po pár minutách, ale jen tak lehce, sladce, postrádají říznost a šťavnatost, která je obvyklá v orientálkách, synonymum Aziyadé. Jen taková utkvělá představa švestky.

Celé je to suše dřevité, nesladké, plné a kulaté, ani malinko orientální a chlapácké, přestože by se dala vysledovat jistá podobnost s Aziyadé/Feminite du Bois/Daim Blond. Jestli tyhle tři vůně mají být i pro něžnější či drsnější holky, tak Boxer je pro boxera (a deklarován jako unisex). Já bych ho nosila, kdybych ho měla jako jedinou z těchto čtyř vůní; kdybych si měla vybrat, tak šáhnu po kterékoliv z těch ostatních.
Krásný boxer. Co abych tě, drahá, oběsil.

Co abych tě, drahá, oběsil? Zdroj: web Serge Lutens

Co abych tě, drahá, oběsil?
Zdroj: web Serge Lutens

You may also like...

10 Responses

 1. derad napsal:

  já mám Zemana rád pro jeho okázalou politickou nekorektnost, inteligenci a jedovaté sarkasmy. když vyhraje Karel, budu taky spokojený, ale i v druhém kole jdu do Zemáka.

 2. dzona napsal:

  To jsem neměla vidět. Taky jsem si o Lutensovi něco myslela, ale radši jsem se v tom moc nehrabala, abych ho mohla zkoušet.
  O království křupanů vůbec nepochybuju, vlastně jsem si myslela, že nastane už po prvním kole, že to drtivě vyhraje. Vždyť tam žijeme už teď.

  • Canan Pamuk napsal:

   Blbý je, že když se ptám lidí, proč ho budou volit, vždycky odpoví “protože kníže neumí česky”, “kníže je kníže”, “kníže spí”… ještě nikdo mi neřekl “já mám toho Zemana tak rád a uznávám ho”. V těch debatách je křupan neporazitelný, obhroublé invektivy a přisprostlé trapné vtípky proti rozhledu, vzdělání, slušnosti a lidskosti? To tady nemá šanci. Schwarzenberg mi čím dál víc připomíná Havla, je mi divné, že si toho lidi nevšimli – fakt to vidím jen já?

 3. Milá Nebeská Čarokrásná Parfumerko!
  Ač je Spalovač mrtvol mým oblíbeným filmem, tuhle vůni bych asi nedala…

 4. Regina Nıne napsal:

  Co abych tě, drahá, oběsil? – jak zvukomalebné, ta věta nemá chybu, stejně jako film. On i ten Lutens na poslední fotce vypadá tak trochu jako balzamovač.

 1. 19. 1. 2013

  […] Un Voix Noire (zero-white-flower) Boxeuse (“Co abych tě, drahá, oběsil?”) […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..