• Simone Cosac Profumi: Perle di Bianca (nejsladší vůně zahrady)

květen 2012

Zbrusu nová značka (2008) má zajímavý příběh: hezká a oduševnělá cestovatelka Simone Cosac, původem Brazilka, po adopci Italka, se děním osudu nastěhovala do florentské vily Tana, která dávno, dávno patřila Biance Capello, milence a později manželce Francesca I. z rodu Medici.

Zahrady vily, ale taky osud nezávislé, krásné a oduševnělé Bianky ji inspiroval k vytvoření tří parfémů (všímejte – další Medici ve hře).

První parfém z řady – Biančiny Perly – má zosobňovat kněžnu samotnou. Další dva se jmenují Trama a Atelier a jsou věnovány témuž. Hezké příběhy, ale dost mne zklamali tím, že v závěru povídání píšou o „tomto projektu“. Zběsilí marketéři z vysokých ekonomických škol by se k takovým křehkým věcem vůbec pouštět neměli; kšeft je kšeft, rozumím, ale v oblasti sofistikovaných niche vůní jsou tyhle kecy spíš na škodu a do Sephory se stejně nemají šanci dostat. Taky co by tam dělala Bianca s úzkými rty, bílou pletí a perlami ve vlasech, vedle růžové puberťačky z Cherie či bažantem s močí uzavřenou pěstním klínem (ostatně mám dojem, že obě značky už patří stejné chemičce). No však…viz dál.

Biančiny Perly: bílé kytky, hezké, a co dál? Koukám na složení, pomerančový květ z citrusovníku (what?), to sedí, ten dominuje. Jasmín, iris, může být, ostružina naštěstí nou, povinná myrha a pižmo to pěkně naplňují a zakulacují. Taková hezká, obyčejná květinovka, která nevím proč je v téhle sekci, klidně-pidně by mohla stát vedle žluté Versace nebo čímkoliv s názvem „Elie Volvo“ (cit. kolegyně Olouš) a stát stejně. Prostě: docela hezké, no a co?

Zdroj: Simone Cosac Profumi

My jsme potom něco dělali, já jsem na ně testování zapomněla a vzpomněla jsem si až za hodinu. Tedy: měla jsem najednou několik asociací na Jolie, kterou, jak pozorní čtenáři vědí, miluju, ale není mi souzená. Krutohustá vanilka. A ty asociace, to nebyla náhoda.

Kolem nosu mi několikrát proletěl vanilkový oblak, cvrnknul mě a zase odletěl. Až po chvíli mi došlo, kdo vysílá: Perly se z obyčejné květinovky přeměnily v absolutní sladkost, gurmánskou parádičku, vysílající kouřové signály do okolí.

Přesně tak se chová Jolie: jako když šlápnete na prašivku, do okolí vyletí oblak výtrusů, které jsou cítit a máte dojem, že díky intenzitě i vidět. Cukrová vata: není možné, že v tom není vanilka, že tuhle absolutní sladkost tvoří jen květiny! Postupně si uvědomíte ten pomerančový květ, ale musí být kandovaný ve vanilkovém cukru, to tam určitě zapomněli napsat. ECCELENZA!

Škoda, že jsem propásla ten přechod, budu si muset udělat ještě jeden test a sledovat pozorněji vývoj, protože jen málo vůní se dokáže proměnit z housenky v motýla (ne, to bych jí škodila, nebyla to chlupatá housenka na začátku, byl to jen takový nezajímavý, právě vylíhlý motýl se zmoklými křídly, dejme tomu trochu méně odporná housenka.)

Ještě poznámku k výdrži. Začala jsem 9,15 a ve 12,15 mám zapsáno: docela intenzívní sladké pižmo. Simone Cosac neuvádí koncentraci, ale vzhledem k tomu, že od každé vůně mají jen jednu (tekutou) verzi, předpokládám, že jde o esenci, čili čistý parfém.

Flakon je jednoduchý, tolik u niche oblíbený válec s válcovým průhledným víčkem, a je nádherně zdobený (prý) pravým stříbrem a ornament je stylizovaná krajka z roucha Biancy, jak jinak.

Chtěla bych upozornit na tuhý parfém ve přívěšku “PERLE”: jak všichni víme, vůbec to nenavoní a kupují si to lidi, co nevědí co s penězma, jen tak pro radost. Tenhle bych si koupila já, ne že bych nevěděla co s penězma, ale SC se mi moc líbí, nevím, jestli bych ji nosila, a stříbrná prořezávaná krajková kulička s parfémem začarovaným do jemných přírodních vosků vypadá jako škapulíř a to já právě potřebuju.

A ceny:
PERLE DI BIANCA PERFUME 50 ml €100.00
PERLE À PORTER SILVER €150.00 (price includes a solid fragrance of your choice)
PERLE DI BIANCA SOLID PERFUME 6 g €30.00 (náhradní vložka do perly)

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..