Sinful Colors + Norma Zlín: ombré ze třpytek

Zatoužila jsem kdysi po laku Illamasqua Obsess, jenže £14,50 za lahvičku laku se mi zazdálo jako ivestice bez návratu (jak se ukázalo později, tak oprávněně) a moje rozhodování podpořilo, že jsem narazila jsem na dupe od Sinful Colors s názvem Dream On za $1,99. Teď už mám oba…porovnání na konci.

Líbí se mi ombre efekt, ale už dávno jsem zjistila, že moje manuální zručnost končí u nalepení samolepek. V archivu jsem ovšem našla zapomenutý efekťák Norma 115, který jsem si koupila jako metalický, ale doma jsem zjistila, že jde o drobounké, pískové třpytečky v bezbarvém laku, fialové s krásným růžovým leskem. Celoplošně třpytky nenosím, ale pro účely stínování se mi náramně hodil.

Bohužel jsem půl roku zanedbávala nejen životosprávu, spánek a rodinu, ale taky nehty a jsem zase na minimu. Nezbývá, než se pustit do ozdravné kúry. Takže na tento jednoduchý efekt jsem použila celých sedm produktů.

nehty

Z obrázku asi poznáte, jakou značku jsem si oblíbila loni. Kdo má nehty v pořádku, tomu budou stačit poslední tři lahvičky. Pro diskriminované přírodou doporučuji používat pravidelně Nail Spa, hned po použití je vidět efekt zvlhčení a zvýšené pružnosti nehtu a dokonce na tom perfektně drží lak. Keramický pilník se snažím používat, podle toho, jak mi to vysvětlila nehtařka, ale pořád nejsem přesvědčená, že jsem nevyhodila peníze. Proč Jessica Life Jacket a ridgefiller se dočtete TADY, pokud vám seriálek unikl.

Sinful Colors swatch lakování

Takže k lakování samotnému: Sinful Colors je příšerný lak. Mám dva, oba dva jsou stejně příšerné. Roztékají se, úzký špatně zarovnaný štěteček, nejde vykroužit oblouček. Zasychají do podivného práškového matna. Nedrží. Vysouší nehty. Nekryjí, což znamená nejen minimálně tři vrstvy, ale nějakým záhadným způsobem nevytvářejí souvislý povrch, ale zvýrazní každou nerovnost nehtu, každou rýhu. V případě použití na Life Jacket zažijete nailhell. Ale dvě výhody má: fantastické, živé barvy; megarychle schnou. Megarychle znamená, že jsem se nikdy nesetkala s ničím takovým: než si dolakuju pravou ruku, levá je suchá. Ale ne zaschlá – lak je vytvrzený, můžete zapínat knoflíky a zipy. A to i při druhé a třetí vrstvě, dokonce i při nanášení na zaschlý kvalitní ridgefiller nebo jiný dobrý base (na Life Jacket ne, zadržuje vlhkost). Fantastické v tom, že za tři minuty máte tři vrstvy a můžete odcházet z domova. Za minutu po nalakování nohou si můžete obout boty. Bohužel přímo úměrná je i výdrž, bez base+topu je to tak na jeden den. Ale i to vás někdy zachrání.

Tři vrstvy, fotka s bleskem. Jsou dobře zřetelné zvýrazněné nerovnosti povrchu.

Tři vrstvy, fotka s bleskem. Jsou dobře zřetelné zvýrazněné nerovnosti povrchu…

...a bez blesku zase můžete dobře vidět, že trefit se je fakt obtíž. Tečka na ukazováčku není odlesk, je to odprýsknutí, vzniklé za půl dne. Jinak je porovnáním fotek dobře vidět proměnlivost laku v závislosti na světle. Ještě o tom bude řeč níže.

…a bez blesku zase můžete dobře vidět, že trefit se je fakt obtíž. Tečka na ukazováčku není odlesk, je to odprýsknutí, vzniklé za půl dne. Jinak je porovnáním fotek dobře vidět proměnlivost laku v závislosti na světle. Ještě o tom bude řeč níže.

Ombre efekt tedy vznikl vystínováním třpytkami Norma. Třpyteček je v laku docela dost, chce to nanášet opatrně skoro suchým štetečkem. Nejprve dvě tenké vrstvy na oblouček jako u francouzské manikúry.

Asi nejreálnější barva, tak jak ji vidí moje oko na denním světle.

Asi nejreálnější barva, tak jak ji vidí moje oko na denním světle. Je dobře patrný moučnýmat povrchu, který není moc hezký.

Po zaschnutí dám ještě jednu tenkou vrstvičku zhruba do poloviny nehtu a nakonec jsem ještě přidala do špiček, do hloubky asi jeden milimetr. No a nakonec zafixování topem. Tak vypadá výsledek s bleskem, který zvýrazní jednotlivé třpytky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ve skutečnosti na denním světle vypadá nehet jako jemně vystínovaný, třpytky nejsou patrné. Možná mohl být efekt ještě výraznější, ale bála jsem se, abych moc neblýskala. Dávám fotky při různém osvětlení a taky poznáte kvalitku laku; přes několik vrstev nadlaků se hned druhý den ojely konečky.

sinful colors norma zlin nnn

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A ještě srovnání Illamasqua Obsess a Sinful color Dream On. Vzhledem k ceně u mne jednoznačně vítězí Dream On. V USA se dá koupit úplně běžně v obchodní síti, určitě ho koupíte v husté síti drugstorů Walgreens. Narazila jsem na něj v Itálii v lepší pafumerii, ale cena okolo 10€. Nově se začala značka prodávat taky v UK, stojí v librách stejně, jako v dolarech, takže je o třetinu dražší – ale o oceán blíž. Kvalitativně je mnohem horší, než Illamasqua, jenže ta mne taky nijak nenadchla; ale barevně je podstatně lepší! Obě tyhle barvy mají být neonové.

Na denním světle - rozdíl nejde vyfotit, ale vidět je.

Na denním světle – rozdíl nejde vyfotit, ale okem je naprosto zřetelný.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zřetelný rozdíl nahoře u špuntů.

S bleskem. Zkušební fotka nakonec vyšla nejlíp, fuj ten otisk.

S bleskem. Zkušební fotka nakonec vyšla nejlíp, fuj ten otisk.

Po sérii obrázků o ničem mi to nedá nevytáhnout pomocnou tabulku pro výběr růžové barvy. Jestli si do dneška někdo myslel, že je to vtip…

 

Ještě doporučení k lakům Norma: vybírejte pozorně! Můj fialový je popsaný jako “fialový metalický”. Že je efekťák jsem zjistila až po nákupu. Prohlédněte fotky v e-shopu a kdyžtak jim napište, odpovídají rychle a ochotně. Anebo to udělejte jako já obvykle: vyberte si deset laků po dvacce. Za cenu jednoho Nubaru mezi nimi najdete určitě několik zázraků. Mně mini balení ohromně vyhovuje; kromě Ate berries at Canaries / OPI nevydržím u žádného laku. Mimo Normy (20,- Kč) dělá mini balení třeba Alessandro (140,- Kč), nebo Yves Rocher (asi 70,- Kč). Kvalita Alessandra je kolísavá (to je to, proč ho opouštím; péče bezvadná, u barevného laku se nemůžu spolehnout na stabilní kvalitu), u YR jsem zatím na dobrý lak nekápla (hlavně nechápu ty jejich příliš dlouhé ohnuté štětečky). U Normy je kvalita průměrná, odpovídá značkám jako Salvette,Max Factor, Dermacol, občas narazím na něco blbě, ale občas mají príma věc, jako třeba máme já a Verunka z Verunek. Dvacku nestojí ani kafe v Mekáči, tohle mne baví víc.

podpis_ROM

You may also like...

3 Responses

  1. čúza napsal:

    Jestli to máš pořád na nehtech, sundej to dolů, nevypadá to ani náhodou pěkně.

  2. 747 napsal:

    Váše tabulka odstínů růžové je neodolatelně inspirativní. :o)

  3. Sedmi napsal:

    ty jo, ja absolutne nechapu, jak zvladas tolik vrstev a navic treba dve tri vrstvy od jedne vrstvy… kolik jich tam vlastne nakonec mas? 😀 ja jsem rada, kdyz dam base, dve vrstvy barvy a top, a to uz je pro me high manicure 😀 vetsinou koncim u barvy, kteoru po dvou trech dnech obnovim jeste dalsi vrstvou, nacez je to moc tluste a ja to proste zacnu seskrabovat… (stydici se smajl)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..