The Best of Frangipani 2012-2020

To byl rok, co? Uf! Ještě že už je konec.

Zítra vstupujeme do 10. roku života Frangipani. A to je čas na rekapitulaci. Takže: co se vám nejvíce líbilo?

 

Oblíbené niche recenze

Zpocená Kubánka HABANITA oslaví v roce 2021 neuvěřitelnou stovku. O tom se asi už dá říct, že je to kvalita, prověřená česem, že?

Vanilka je suverénně nejoblíbenější vůně všech dob. Ať už byla móda jakákoliv, vanilka tu byla vždyčky. Není divu, že se vám líbila trojrecenze moderních vanilek ANI / Nishane, NOM / 1907 a Sakura Blossom in Curitiba/ Dear Diary. 

Byly tady vždycky, ale svět je objevil až s globalizací – tajemné, exotické, kořeněné a náročné ARABSKÉ PARFÉMY.

PODAROMNICA se zjevila na našem blogu před 2lety a uchvátila srdce vás i vašich kocorků. Tady odmňoukala tři jarní vůně: Eloge du Traitre by Etat Libre d’Orange, Mandragore Pourpre by Annick Goutal, L’Ombre Dans L’Eau by Diptyque

Šťastná Podaromnica v jarnej nálade.

Milujeme cestování a vozíme si vůně jako vzpomínky: Jardin Majorelle v Marrákeši, domov Yvese Saint Laurenta, má svůj vlastní parfém.

Některé vůně jsou fakt divné. A některé parfumérky taky. Třeba vlhká omítka Nuit de Bakélite a medová Apokalypsa jménem Or du Sérail od Naomi Goodsir.

Naomi Goodsir

Když se žena zamiluje, je to fičák. A když se zamiluje do tak charismatického parfuméra, jako je Meo Fusciuni, pak napíše místo recenze na Shukran raději love letter.

dav

Dobré vůně nemusejí být drahé. Cena je jen marketing, u starých dobrých se náklady už stokrát zaplatily, a tak si můžete koupit skvělé, prověřené a levné vůně. Více v seriálu:

Let’s go SHOPPING: Levné&dobré, vol. 1

Švýcarská parfumérka Vero Kern zemřela přesně před dvěma lety. Spolu s kamarádem Andym Tauerem byli maskoty niche parfumerie, kde se objevili, bylo živo, barevno a voňavo. Její vůně vycházely z její znalosti aromaterapie a navazovaly na pověst jejího Bernského salonu, kde se scházel švýcarský kulturní underground. Všechny její vůně stojí za povšimnutí, vám se líbila MITO.

ZOOLOGIST je značka, o které se mluví. Seznamte se s kolibříkem: HUMMINGBIRD.

A vlastně: ptáte se, jak začít poznávat niche parfumerii? Tak prosím…

• NICHE PRO ZAČÁTEČNÍKY #1: 10 značek, které musíte poznat

 

 

Z parfémové historie

Koho zajímají vůně, chtě nechtě časem zabrousí do historie. Které parfémy utvářely voňavý svět, jak ho známe dnes?

• 21 nejdůležitějších parfémů historie (1)

V 80. a 90. letech, kdy k nám začala pronikat velká i komerční parfumerie ze západu, jsme si zamilovali Charlie, Jóvan Fresh Musk, Vanilla Fiels, Healing Gardens, Exclamation….

Kdy přestala být parfumerie výsadou elity a stala se dostupná všem, kdo milují a chtějí si dopřát krásné vůně, nehledě na finanční možnosti? Když se dva géniové, René Lalique a Francoise Coty spojili s myšlenkou průmyslově vyráběných flakonů a vůní…Dnes to zní jako krásná pohádka.

• Pohádka o tom, jak René Lalique pomohl komerční parfumerii dobýt svět

Více článků o zajímavostech z historie i současnoszi vůní najdete v sekci PARFÉMOVÁ ŠKOLIČKA.

Cestovní blog. Zapisuju testy nápady, zakládám papírky, účtenky, reklamu…v žádném případě ho nikomu naživo neukážu, je to ten nejvoňavější a nešpinavější blok široko daleko.

Ze světa vůní a značek

Zajímavosti o vůních, které milujete, nebo neznáte, o parfumérech, o pozadí parfumerie…

Třeba věčná otázka:

• Chanel No.5 – voní nebo smrdí, kde je pravda?

 

SIGNATURE PARFÉM – dá se najít váš osobní parfémový podpis? A jak ho najít? A proč ho vlastně vůbec hledat? Protože Signature parfém je vaše osobní značka.

Tak toto je další z věčných otázek: MISS DIOR, její verze v čase, proč voní pokaždé jinak a jak se v jednotlivých verzích vyznat?

Jak se právně navonět, aby…..na vás parfém voněl jako při zkoušení ze vzorku nebo v parfumerii? Aby vydržel hrozně dlouho? Aby se co nejlépe rozvinul? Aby na vás voněl jako na kámošce? A taky trocha ekologie, to vše v 5 bodech.

Bylo dříve vejce nebo slepice? Má parfém vyšší koncentraci, než toaletní voda? Ano. A znamená to tedy, že voní lépe. Ne!!! JAKTO? No protože…Kolik vůně obsahuje váš parfém.

Další zajímavosti z tohoto světa najdete v sekci ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA VŮNÍ A ZNAČEK

Selektivní kosmetika

Rozhodně máte rádi hydratační séra MEDIK8,

ale nejvíc se vám líbila na Mirušky vlastní kůži provedená a odfocená reportáž

• Diamantová mikrodermabrázia – fotoreportáž

Když je něco (SKORO) zadarmo a funguje, musí to mít úspěch – stejně jako SMETANOVÝ DETOX PLETI.

Zdroj obrázku: e-shop http://www.bikos.cz/detail/12194/smetana-zakysana-bio-amalka-lacrum-180ml , kde si můžete Amálku přímo objednat

SEMIPERMANENTNÍ ŘASENKA  nebyla a jestli stojí za to dát za ni těch 1.500Kč? Přečtěte si…

Proč si myslíme, že KDYŽ KOSMETIKA NEVONÍ, TAK VÍC FUNGUJE?

 

Nech ty nehty!

Nedrží vám lak, ať děláte co děláte? No tak to asi děláte něco špatně!

• Proč vám NEDRŽÍ LAK na nehtech, ani když použijete BASE a TOP COAT

Nevymlouvejte se, že máte lámavé nehty na kterých nedrží lak! Všechny nehty mají potenciál být krásné, jen pro to musíte něco trochu udělat. Co přesně? NEHTOVÝ ZÁKONÍK všechno řekne.

 

Český rekord: 62 vrstev LAKU NA NEHTY a tím je řešeno vše. Včetně fotek.

 

 

 

Máme tu i mainstream

Suverénně nejoblíbenější vůně našeho dětství. A co říká recenze?

• Nejkrásněji voní maminka a parfém NIVEA

Když má někdo zmatený marketing a nedokáže své vůni najít tvář, tak mu nepomůže ani že třeba ta vůně pěkně voní – Falešná ekologie My WAY od Armani

Populární niche parfumérka Jo Malone udělala levnou kolekci vůní pro oděvní řetězec ZARA. Co si o tom myslíme? Je to kvalitka Malone za pár korun? Vyplatí se koupit?

 

Co to je…v parfumerii?

Tuhle vysvětlující rubriku jste si oblíbili velmi, nejvíce jste byli zvědaní na AMBRU a AMBERGRIS, vůni chodníku po dešti PETRICHOR a BOURBONSKOU VANILKU.

Přečtěte si i ostatní články z rubriky CO TO JE… V PARFUMERII.

Blogerský svět

My sice blogujeme, ale taky chodíme do práce a nakupujeme. Nejsme profíci v blogování, a tak se nás dotýkají běžné problémy. Třeba JAK VYPADAT DOBŘE NA CONFERENCE CALLU,  nebo jak VYPADAT DOBŘE NA FOTCE DO OBČANKY, případně ZDA, PROČ A KDE KUPOVAT A NOSIT FEJKY.

Cestování za vůněmi

Milujeme cestování! Jezdíme za voňavkama, na blešáky, a taky za jinými zážitky. Tak třeba nudné ostrovy BURANO a MURANO, vánoční BURZA PARFÉMŮ V PAŘÍŽI, jak voní a NEVONÍ KOREA, muzeum parfémů MOCENIGO v Benátkách, už zaniklé LE GRANDE MUSEE DU PARFUMERIE v Paříži, nebo existující velkolepé pařížské MUZEUM FRAGONARD a hromada dalších výletů v rubrice CESTY ZA VŮNĚMI I JINAM.

 

No a samozřejmě, naše pýcha, naše chlouba, NEJVĚTŠÍ VÝSTAVA NICHE PARFUMERIE ESXENCE MILANO, jejíž jsme dlouholetý mediální partner.

• Esxence 2019: report za tepla

 

Parfémová zábava

No a jinak jsme také třeskutě vtipní a zábavní. Jak se můžete přesvědčit třeba v článku o průpovídkách, kterými vás jistě častuje vaše okolí – CO NIKDY NESMÍTE ŘÍCT MILOVNÍKOVI PARFÉMŮ?

Milá Romano, mám problém…” – no klidně svěřte, ale pak se taky nedivte, že dostanete odpověď…

• Je povrchní soudit muže podle toho, jak voní?

• Mám se vyspat se svým šéfem? PUREDISTANCE White

 

No jistě, to se vám líbilo – všichni ti smraďoši rozličných typů a stupňů a fialinky v našem okolí, které si myslí, že voní – VONNÁ TYPOLOGIE SMRADLAVCŮ ZDE!

• Vonná typologie, díl. 1

NAHATÍ CHLAPI V REKLAMĚ – líbí se vám? Nám náramně…

• Nazí chlapi a parfémy, trapas nebo nádhera?

Aby vám v novém roce neutekla vaše dávka parfémového čtení, přihlašte se k zasílání nových článků mailem TADY:

 

 

Bavte se na Silvestra, bavte se v novém roce 2021, voňte a buďte zdraví!

 

A hlavně nezapomeňte:

Vaši

Frangipáni ❤

 

 

Romana

Romana Granátová, niche perfume enthusiast, journalist, writer

You may also like...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..