TOLA: Alhada (čichám, čichám dokonalost)

Tola je, jak jistě mnozí z vás vědí, váhovou jednotkou pocházející z Indie a rovněž jméno, které si pro svou značku vybral Dhaher Bin Dhaher ze Spojených Arabských Emirátů. A ukazuje se, tedy aspoň já to tak vidím, že Orient zrodil úžasný nový parfumérský talent s potenciálem sahajícím ke hvězdám.

wp_ss_20151018_0001

zdroj: Instagram Tola Perfumery

Ačkoliv je Dhaher profesionálem teprve druhým rokem, tvorba vlastních vůní prostřednictvím míchání vonných olejů má v jeho rodině tradici, ostatně na výrobě nových parfémů se podílí i jeho matka a sestra. Není bez zajímavosti, že i firemní promo grafiku vytvořila Dhaherova neteř:

grafika

zdroj: Tola Perfumery

 

Alhada patří mezi nejnovější kreace Toly a na Pitti měla premiéru. Stánek poutal pozornost umístěním parfémů na krásný orientální koberec a také tím, že vůní-dychtivým návštěvníkům nabízeli arabskou kávu (chutná úplně jinak, než jsem si představoval) a datle. Taky keramické zvonky, prostřednictvím kterých jsme parfémy nasávali, byly roztomilé a bezesporu disponovaly orientálním šmrncem. Jméno Alhada odkazuje na Saudské město (a horu) Al Hada, jenž se nachází vedle slavného Taifu, kde se pěstují stejnojmenné růže.

Alhada

zdroj: Tola Perfumery

 

Alhada voní nádherně a luxusně, a to od začátku až do svého posledního zavonění. Suroviny nejvyšší jakosti z ní přímo mluví. Ale kvalita materiálu ještě podařené dílo nezaručí. Alhada je totiž taky báječně smíchaná. Je tak hladká a oblá, že ani nejde říct, která složka jí vévodí. Samozřejmě je coby arabská klasika postavena na obligátním spojení oudu s růží, ale zároveň je víc, než “pouhým” dovedným seskupením vonných esencí. Omámí nos svou lehkostí a působí přirozeně, jako něco, co vytvořila všemocná ruka přírody a přesahuje tak do sféry umění. Přestože se vůči okolí neprosazuje agresivně ani přehnaně nápadně, má i značnou hloubku, kterou ucítíte při soustředěném čichání zblízka. Je to jako když na ulici míjíte ženu, u níž i letmým pohledem zaregistrujete její krásu. Když se však zastavíte a zahledíte se jí do očí, uvědomíte si, že je nejen neobyčejně pohledná, ale i oduševnělá.

Použitý, pochopitelně špičkový oud, je zpracován tak, aby parfém ani náznakem nezdrsnil, natož aby ten elixír tisíce a jedné noci znesvětil nějakým čpavým rouháním – na to zapomeňte. Tady se dočkáte výhradně těch nejvyšších, až nebeských sfér, jakých je tajemné a komplexní kouzlo oudu schopno dosáhnout. Vůni zajišťuje orientální podstatu a sotva potřehnutelný přídech kouřovosti, neuchopitelný jak vzpomínka na sen, ale nic víc. Přestože by se bez oudu neobešla, netroufám si ji označit za oudovou vůni. Ve složení převládají rostlinné a květinové esence plus pižmo a krapet hesperidických silic. Těžko si umím představit, že by na Alhadě šlo cokoli vylepšit, je zkrátka dokonalá. Je z ní cítit láska, s jakou byla stvořena. Takhle vymazlená a dotažená vůně je parfemaniakovi tím, čím by byl tabakistovi čistý heroin. Troufněte si na ni a zavede vás dál, než jste čekali. Mínus ty nepříjemné věci.

derad_podpis

 

You may also like...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..