• Tři kroky SAMPAR k superčisté mastné pleti

Někdo je krásný zamlada, pro majitelky mastné pleti přijde satisfakce až na stará kolena. Jasně, mluvím o vráskách. Mastná pleť je po 40tce výhra. Protiváhou je celoživotní trápení s:

  • rozšířené póry, tečky, zanícená místečka pod pokožkou
  • žádný makeup neudrží na svém místě, žádný pudr není dost matující
  • mastný noční krém je moc mastný, hydratační denní málo výživný
  • a vůbec, to kyselo je moc kyselé a bramborák moc bramborový, mastná pleť nebude nikdy akorát

Celoživotním průzkumem jsem došla k tomu, že nejlíp vypadá čistá pleť + semipermanentní pudr. Moje pleť se mastí na základě jakéhokoliv impulsu: leknu se, přejdu ze zimy do horka, zapnutá klimatizace, vypnutá klimatizace, zasvítí sluníčko, je mi horko, je mi zima, pikantní jídlo, začala jsem používat nový noční krém… Jakýkoliv makeup, i lehoučký, v tu chvíli sklouzne z povrchu a sleje se do vrásek, pórů anebo odejde úplně pryč, třeba ze špičky nosu do škvír u nosních křídel. Určitě nejsem jediná “mastná huba” tady, takže to znáte. Já mám jako bonus citlivá pleť a tendence k atopickému ekzému.

Jsou dvě cesty: zmenšovat póry (předem prohraná válka) nebo udržovat je v čistotě (bitvy vyhrát můžete). Jakmile je podklad dobře vyčištěný, není nutné něco příliš zakrývat, dobrý pudr to zvládne. No a problém je to “dobře vyčištěný”. Takže na tomto výzkumu jsem makala posledních 10 let a vpodstatě náhodou, kouzlem jménem “výprodej” jsem TO objevila. Odpověď se jmenuje: 3 výrobky SAMPAR + mini FOREO.

 

KROK 1. SAMPAR Peeling Equilibre Moussant / Equalizing Foam Peel

Tohle je vůbec nejlepší výrobek z těchto tří. Používá se jednou za tři dny na dvě minuty. Mně se osvědčilo rozšmrdlat ho mini Foreem (tím nedobíjecím); mini proto, že se s ním dostanu přesně do těch problematických míst okolo nosu a na nose. Chvilku trvá, než si to hezky rozetřu, pak si dám minutu šmrdlačky Foreem, pak ještě chviku okouním a mám to tak akorát ty dvě minuty. Přestože se jmenuje foam, téměř nepění, takže se nevzrušujte, že nefunguje.

Po smytí masky je okamžitě vidět, jak je pleť do běla vymydlená. Takže teď nastává otázka: jak to uchovat?

 

KROK 2. Masque Gomme de Nuit / Nocturnal Rescue Mask

Gelovitý krém, který je velmi málo mastný, prostě naplácáme, to umíme i bez návodu na blogu, že?

Jediné, co potřebujete vědět, že vám tenhle výrobek nahradí běžný noční krém na denní použití.

 

KROK 3. Créme Source de Jour / So Much To Dew Day Crem

Ráno smyjete zbytky (což je důležité vědět, kdž si masku dáváte třeba na odpoledne a večer chcete být krásná) a aplikujete hydratační rozjasňující fluid. A budete čubrnět.

Mimo to, že budete vypadat náramně, vydrží to dlouho, ale krém se zcela nevsaje (asi obsahuje silikony), vytváří takovou hladkou, mírně stahující, vrstvu a pěkně se na něj nanáší pudr i rozjasňovač a drží. Hodně hydratuje a přes ten silikonový pocit nezvyšuje maštění pleti.

 

TIP: Protože ty přílišné lesky nemám ráda, ale uznávám, že je to hezké, používám místo rozjasňováku pudr CARON, který je extrémně lesklý (na pudr), ale třpytivosti rozjasňovačů nedosahuje. Je světlounký (mají i odstín na úplně bílou pleť) a voní tak, že z toho omdlívám dojetím.

 

SAMPAR mne okouzlil asi před třema rokama, když  jsem neodolala výprodeji v Paříži a přivezla jsem si krém na oči s kuličkou a ještě nějaké další zázraky. A pak se to trochu strhlo… Ten oční krém mi tedy extrémně nesedl: lepkavá textura, protivná kulička a přes skladování v ledničce mi žluknul. Ostatní věci jsou fajn, oceňuju především likvidní, lehounkou, gelovitou formu všech přípravků, které jsem zatím zkusila. Pro mou mastnou pleť ideál.

Oceňuju krásné růžové balení ozdobené černýma nožičkama brouků (když jsem si koupila své první brýle, zjistila jsem, že je to Eifellovka a další dominanty Paříže) v pevných tubách, všechno s kvalitními pumpičkami, výborné na cestování. SAMPAR je postavený na extraktech z růže a veškerá kosmetika voní hezky jemně po růži.

U nás se prodává v Sephoře (ceny srovnat nedokážu, ještě jsem u nás nic nekupovala, netušila jsem, že to tady mají). Vám doporučuju tam zajít, protože Sephora ochotně dělá vzorky z vystavených balení, vzít si vzorky všech tří produktů (pozor, všimla jsem si, že některé výrobky se v UK jmenují trochu jinak než ve FR nebo v DE, kde jsem zatím nakupovala, ale s tím si prodavačky poradí) a udělat si 3-denní kúru. Uvidíte samy.

Koupím znova?

Koupím, ale jen jeden výrobek: peeling. Protože potřebuju těžší kalibr, přešla jsem v péči už téměř komplet na Perricone MD. V jejich portfoliu mi ale ten “průběžný” peeling chybí. Kdybych si ale vybírala kosmetiku v této cenové hladině a úrovni služby, SAMPAR by byl horký favorit na obsazení mojí poličky. Mám ho prostě ráda.

 

 

 

You may also like...

1 Response

  1. Janka napsal:

    Já mám pocit, že v Sephoře se Sampar přestal prodávat koncem loňského roku. Lavish Dream Cream jsem koupila ve výprodeji za polovic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..