Tři rychlovky z vánoční Paříže: M. HARRIS: Rose en Noire, Verger; BON MARCHÉ: Balthazar

Zdravím vás z Paříže, přátelé! I když tady mám trochu jiné zábavky, nezapomínám ani na vůně. Dneska tři trochu zvláštní rychlovky z Bon Marché, které rozhodně doporučuju: exkluzivka OSE EN NOIRE / Miller Harris,  VERGER z Perfumer´s Library MH je to a nakonec jejich vlastní vůně BALTHAZAR.

MILLER HARRIS: Rose En Noir (růžový med)

Já na ty růže moc nejsem a tuhle jsem zkusila jen proto, že pořád zkouším hledat černé vůně. Tahle teda není vůbec černá, zato je nádherně medová. Trochu mi připomíná Soir de Lune/Sisley. Na začátku ještě postřehnete nějaké amaro koření, pepř, koriandr, tabák, ale během krátkého času se vyčistí intenzívní medové růže. Moc se mi líbí, med potlačuje růžovou svěžest a přirozenost, zůstala z ní jen ta nektarově sladká část a výsledek je intenzívní, silně sladká imaginární růže. Velká růže! A dlouhotrvající.

1miller_harris

  • MILLER HARRIS: Perfumer´s Library – Verger (zelený a křupavý)

Fantastický! V parfémové knihovně MH najdete šest vůní s vybranými ingrediencemi a věřte, že je to poznat. Mne zaujal nejvíc Vergar, který by mohl pošloužit ve výkladovém slovníku angličtiny jako vyobrazení k heslu “crisp”.  Dominantní jsou rajčatové listy, zelená citrusová kůra a rebarbora. Není moc kyselý, ale je přímo šíleně jasně zelený, svěží, jako kousnutí do nezralého jabka přímo ze stromu. Překrásná vůně, královna svěženek. Škoda, že je tak málo dostupná a putuje na můj wish list.

  • BON MARCHÉ: Balthazar (něžné růžové dřevo)

Bon Marché vyrábí pro svoje muže svoji kolekci “Balthazar” a do ní patří i pánská vůně. Stovka stojí 65€ a je to velmi slušná citrusovo-dřevitá toaletka. Začátek je trochu generický, ale příjemný. Během půlhodinky se rozeží do krásného sladce dřevitého tónu, lehce santálového, s nepatrnými stopami skořice a tónem kůže a oudu. Tupé, kulaté, růžové dřevo.  Extrémní držák, ještě druhý den nejen, že voní, ale je výrazná. Podle mne jednoznačně unisex, kdyby ji měli v menším balení, tak si ji odnáším hned sebou. Podobnost: velmi jemně naředěná Gaultier2.

1paris_balthazar

A co že tady dělám kromě parfémů? Lenoším po nákupech a oddávám se alkoholickým chvilkám na Champs Elysées. Vánoční Paříž má úchvatnou atmosféru, přestože před den svítí slunce naplno a je okolo deseti stupňů a stromy jen pozvolna pouštějí barevné listí; snad to uvidíte taky, přes hroznou kvalitu fotek z mobilu (foťák až po návratu).

Čau, jedu nakupovat boty do Marais!

podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

  1. derad napsal:

    Odkud je ta fotka s “okachličkovanýma” eskalátorama a stropem?
    Ta M.H. Rode de Noir vypadá úžasně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..