• Velké fialkové defilé 21. ULRICH LANG: Lightscape (zmrzlé fialky)

Tato recenze se mi psala snadno a rychle, protože Lightscape od Ulricha Langa (neplést s návrhářem Helmutem Langem) je nesmírně jednoduchá tématem a zcela výjimečná zpracováním. Klasický soliflor fialkového květu, kterému pomáhají ostatní složky pouze orámovat se oknem s výhledem na zimní nebe před bouřkou. Klíčové je to POUZE: nálada mrazu, chladu, ledovosti, ponurosti, šedivosti, ledových květů a spol. je vytvořena s miligramovou přesností, aby fialkové kvítky nechala namrznout, ale nezničila je.
No a to je vlastně všechno, co jsem vám o ní chtěla říct.
zima sním mráz jmelí pole stromy
Ale ať to máte ještě po složkách: nesladký fialkový květ si spojením s mrkvovitým kosatcem zachovává tradiční kosmetickou pudrovitost, jak jsme zvyklí u starých rtěnek a pudrů. Tohle je ta povědomá a všem známá položka. Dojem ledovosti vytváří spojení kašmeranu, který sice normálně působí dřevitě teple, ale tady je ho jen špetička k tomu aby dodal suše pilinovitou prašnost zmrzlého dřeva. Dál bílošedé pižmo s aldehydickým (mýdlovým) zabarvením, poměrně výrazné a suchý, drolivý fialkový lístek. Ostatní složky opomíjím, nejsou důležité. Inzenzita není velká, spíš se s ní pomazlíte v intimitě.

Z výsledku mám zvláštní pocit: fialka, prostá pudrová fialka, úplně obyčejná, jako se opakuje v těch záplavách laciných i drahých, ale důvěrně známých kolínských; a přitom z ní běhá mráz po zádech.
zima sníh led pustevny mráz
Můj ambivaletní vztah k ní je taky důvod, proč ji ještě pořád nemám na poličce: nemůžu se rozhodnout, jestli je extra, čili “musím”, nebo obyč, čili “takových mám”. Protože není úplně běžně dostupná (seženete ji například v Breathe nebo v Belle Rebelle (tam vám prodají vzorky) v Berlíně nebo v Madridu v Secret du Marais (když teď všichni cestujete), tak se u mne musí sejít kombinace “chci ji” a “jdu zrovna okolo”. Cena je velmi příjemná, Lightscape je jediná toaletka mezi parfémovkami UL a stojí okolo 80-90 € / 100 ml.

Vůně komponuje Ulrich Lang sám za pomocí neznámého parfuméra s krásným jménem Roger Szmulewicz. Kdopak by nechtěl parfém od Šmudly? Ale nenechte se mýlit, jde o dospělé, moderní vůně a celá značka stojí za obhlídku.

Kliknutím na obrázek se přenesete na přehled fialkových recenzí.

podpis_ROM

You may also like...

8 Responses

  1. Krásná recenze, díky, Lightscape je má oblíbená a na poličce ji mám. Od října bude celá kolekce dostupná i v Brně, včetně nové vůně APSU!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..