• VAN CLEEF & ARPELS: Aqua Oriens (Light Blue vám pořád nestačí?) – 2014

Co bych tak řekla na úvod recenze na limitku Aqua Oriens Van Cleef & Arpels (2014)? Hmmm. Ta slečna na obrázku má pořádná prsa. “Pěkný kozy”, jak by řekli někteří všichni muži, co znám. To není úplně obvyklé na reklamních fotkách, a už vůbec ne na těch na letní vodní parfémy, kde obvykle vylézá z vody utopenec s plochým hrudníkem. No a tím jsem asi vyčerpala výčet zajímavostí téhle vůně.

Zdroj: web značky

Zdroj: web značky

Limitka, která má se svojí příbuznou Oriens bez přívlastku společný je flakon, je postavená okolo hrušky, citrusů a vody. Tak fádní a tak obvyklá kombinace…od té doby, co Dolce&Gabbana vynelezli Light Blue, se mi dostalo do rukou moc jejich kultivarů, ale žádný z nich D&G nepřekonal. Nedivím se jeho oblibě; do té doby zvláštní hruškojabko s hodně povedeným hořkým citronem byla nevídaná a odvážná kombinace. Taky jsem kdysi jednu vyjela… Aqua Oriens na začátku nabídne hodně podobné ovoce, sladkokyselou hrušku. Postupně se, stejně jako LB, rozvoní do kombinace ovoce a bergamotového citronu. V pozadí jsou cítit typické vodní tóny calonu a mýdlové pižmo. No a to je všechno. To pižmo s calonem dělá neplechu, voní příliš chemicky, jako modrá voda v modrém zahradním bazénu, vůbec ne mořsky. Hruška je složka pro obveselení obecenstva a postupem času poměrně nepříjemně zkysne. Jediný slušný člen téhle skupinky je bergamot, nebo hořká sicilská citronová kůra. Fakt pěkná, ta se povedla – ale sama to neutáhne, ten bazénový ozon a zkysanou hrušku neporazí. Shrnutí? Generická citrusáda bez překvapení.

No, já bych nekupovala. Pokud toužíte po tom flakonu, tak si ji pořiďte někde ve výprodeji, ještě se dá zastihnout. Ale jestli chcete vonět tímhle typem vůně, postavte si flakon na zrcadlo v koupelně a noste spíš Light Blue. Nemám LB ráda, ale objektivně je lepší. Anebo si počkejte na zítra, budu mít jeden tip na levňoučkou a celkem zajímavou, dobře snesitelnou letničku.

podpis_ROM

You may also like...

7 Responses

 1. derad napsal:

  Bez toho ovoce by Aqua Oriens skočila o příčku výš – pořád by ale šlo jen o standardní pěknou svěženku. Nechápu proč ji (je) pojmenovali Oriens. Pěkný flakon.

 2. mfrohlichova napsal:

  No asi bude na téhle vůni nejlepší ta reklama a flakon? !-) A teda tip na levnou letničku, to jsem zvědavá? 😀

 3. Chidori napsal:

  Já teď zažila chvíli zmatku, jak jsem viděla ve výřezu ty její ruce, přišly mi chlapský… a pak si pod nima všimu těch obrovských prsou O.o Vteřinu nebo dvě jsem nevěděla, co si o tom myslet.
  Nejsem už asi zvyklá na vymakaný modelky 😀

  • Romana napsal:

   Jojo, mne zaujalo i bříško a plné boky. Je fakt pěkná. Taky má tenhle článek nevídaně velkou návštěvnost, jen hádám proč… 🙂 A to jsem si myslela, že to tady čtou jen ženy.

 4. Sedmi napsal:

  utopenec s plochym hrudnikem LOL ;D pobavilo po ranu, diky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..