#vanoce2013 ROGER&GALLET, konečně něco pro dědu (od 500 do 1300,-Kč)

Úplnou náhodou jsem narazila na už dlouho nevyráběnou krásnou mandlovou Amande Persane, a hned mne napadlo, že to budete potřebovat. Toaletní vody Roger&Gallet jsou taková trochu podceňovaná značka na okraji zájmu českých zákaznic, a přitom úplně neprávem. Všechny jdou zařadit minimálně do kategorie “dobrá svěženka +”, některé výrazně vyčuhují: právě Amande Persane, nebo kolínská Jean-Marie Farina (jak v klasické verzi, tak nová Bienfaits), což je klasická kolínská v moderním zpracování, pojemnovaná po kolínském zakladateli značky 4711. Náramný dárek pro dědu nebo pro tátu, který preferuje klasické vůně jehličí, citrusů a levandule.

Původně jsem si na postýlku tu voňavku jen položila, no ale proč by vlastně Krtek nemohl mít radost z voňavky?

Původně jsem si na postýlku tu voňavku jen položila, no ale proč by vlastně Krtek nemohl mít radost z voňavky?

Navíc ta cena! Obvyklou stovku koupíte za cenu do tisícovky, roztomilá třicítka okolo pětikila (ve Franci za 13€) a obří dvoustovka do čtrnácti stovek.

Koupéte je v lékárnách, které si nadete na stránkách značky, k tomu jeden tip: v lékárně v DBK na Budějovické dávali donedávna ke každé stovce jako dárek třicítku dle vlastního výběru (jestli akce ještě trvá nevím, ale když už tam půjdete, můžete tam zkusit rovnou celý aktuální sortiment).

Aktuální kolekce má vždy 5-6 vůní, k mému překvapení TADY v těch shopech seženete i starší modely. Upozorňuji na Amande Persane, samozřejmě, zajímavá se mi zdá Gingembre, hezká velejemná růže je loňská Rose Imaginaire a milovníci fíkových listů určitě zkuste novinku Fleur de Figuier. Výhodu vidím v tom, že k vůním se vyrábí koupelová řada, takže když se obdarovanému zavděčíte, můžete čerpat ze stejné studny ještě na svátek a narozeniny a kdoví, jestli vám idea nevydrží i na další Vánoce…

podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

  1. dzona napsal:

    A to je pravda, že tahle značka nějak nepřitahuje ani k vyzkoušení. Zvláštní. V povědomí mám, že existuje, ale nikdy mě nanapadlo něco zkusit. I když jak koukám na složení, jsou to svěženky, takže asi nic pro mě. Ale Fleur d’ Osmanthus by mě zajímal, pro osmantus mám od zkoušení Kenzo Jungle Tigre slabost. V lékárnách asi nemají testery, že?
    A ještě koukám na Bouquet Impérial. Jestli je cítit mech v základu, tak to bych taky zkusila.

    • Romana napsal:

      Myslím, že testery mají na poliklinice na Budějovické. Ale myslím, že tebe to neosloví, protože jsou opravdu lehké (ale ne zase úplně slabé) – možná ten osmanthus, to je taková typická svěží složka, ta by tě zklamat nemusela ani v jejich podání. Ale právě myslím, že pro lidi, kteří normální parfémy nenosí, je tohle perfektní volba, jsou nenásilné, nekonfliktní a přitom opravdu docela hezké. Já ty mande oprvadu ráda nosím a rozhodně jdu do fíkového listu. Blbé je, jak ten sortiment nedrží, něco si oblíbíš a konec…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..