Velké fialkové defilé 8. ANNICK GOUTAL: La Violette (Meteorites ála mode)

A vlastně proč ne místo Meteoritků? Koncept je podobný, ale jakoby fialky a růže nebyly teď zrovna nejmódnější složky, vedou tuhle smečku kosatec a fialkový list.

fialky_puzzle_goutalkaPrvní dojem je hodně podobný, sladká věrná fialka, špetka růže. Ale už po pár sekundách se začne projevovat zeleně: suchá zemitost hlíny, fialkové lístky, zelený kosatec, vzdáleně připomínající ten řízný, suchý Pradovský. Přestože to zní dost mužně, není to tak: všechny tyhle drsné složky jsou pojaty jemně, vzdušně a fialka, věrná, něžná fialka zůstává pořád výrazně přítomná. Růže je přítomná jen ve stopovém množství, pro celkový kosmetický dojem, ale téměř  se nedá identifikovat.
Vlastně…vlastně mne při první zkoušce napadlo, jestli nezkouším Meteorites. Když je mám na rukách společně, jsou jasně odlišitelné, jiné; Goutalka je výrazně sušší a zelenější, modernější. Chybí jí ten parametr, který Guerlaina ukládá do babiččiny toaletky. Přesto byste obě dvě, bez možnosti srovnání, popsali takto: lahodná a jemná pudrová fialka. Vlastně je i stejně nudná lineární. Denní, civilní, příjemná, samozřejmá jako váš ranní šálek bylinkového čaje.

Starý a nový flakon. Zdroj: Annick Goutal

Starý a nový flakon.
Zdroj: Annick Goutal

Není nejlevnější, za 100ml EdT (v jiné koncentraci se nedělá) vysolíte 82€, roztomilá padesátka stojí 62€. Jestli truchlíte po Meteoritech, které se prodávají od 100€ za půl lahvičky, tak to zkuste. Jestli chcete jen hezký fialkový soliflor, tak si šetřte peníze do konce našeho seriálu; máme připravený i jeden hodně levný a hodně dobrý (v poslední řadě třetí zprava).

podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

  1. Dejnicka napsal:

    No jo, ale kde koupit? Už na ní číhám přes rok a nikde není.

    • Romana napsal:

      No za plnou cenu přímo v AG. Nedávno se objevila v CZ e-shopech za cenu okolo tisícovky, to bylo příjemné, ale bohužel už je pryč – tak buď číhat dál na levnou, nebo dát 82€. Za mne: je to moc peněz za tohle, já bych číhala a když nebude, tak nebude a koupím si něco jiného. Já teda už mám něco jiného…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..