Velké fialkové defilé 2. LUSH / GORILLA perfume: Tuca Tuca (hippie fialkováHabanita)

Tak ne dvacet, ale dvacetjedna, Dzona si vzpomněla na jednu, kterou už tady máme. Víte, co přibylo?

fialky_puzzle_lush

Předem mého příspěvku bych ráda vzkázala Deradovi, aby už nehledal ten vzorek Tuca Tuca, co mi chce dát, protože už mi ho dávno dal. Děkuji.
Gorilla perfumes dělá přírodní vůně pro Lush a Tuca Tuca nepřežila zavedení druhé generace vůní, která má úplně nové charakteristiky: minimálně používá citronelu a vůně jsou mnohem vyváženější, moderní. Ze staré kolekce zůstala v nabídce snad jen Vanillary, Lust a Karma (to je skvělý vánoční biskupský chlebíček a i Turin jí dal pochvalu a čtyři hvězdy). Tuca Tuca nikdy moc slavná nebyla a já vlastně ani nevím proč; je dobrá. Neotesaná, drsná a hrubá, ale originální a veselá.

Pro vaše potěšení: favorit Méďa. Píše se mnou.

Pro vaše potěšení: favorit Méďa. Píše se mnou.

Solifor Tuca Tuca je udělaný úplně jinak, než je zvykem: minimum květin, ani stopy po růži a kosatci; zato vanilka, pro ještě větší sladkost asi, jemný kontrastní nesladký ovocný nádech (list černého rybízu) a hromada čerstvých listů marihuany.
Jak už to u přírodních vůní bývá, Tuca jsou neupravená, drsná, přirozená hippie kráska. Neoholené nohy si omývá jen v ranní rose na zválené trávě na Woodstocku, s kabelkou z indického konopí s vetkanými voňavými kořínky vetiveru.
Hodně, hodně syrového, surového vetiveru pod jejíma bosýma nohama na divoženčině asijském tripu. Rozdrcené listy konopí. Divoký černý rybíz s malými plody a silně aromatickými listy provoňuje hustý teplý vzduch kolem a vyvolává laskominy. A na kraji pralesa vanilkové lusky co zůstaly po odkvetlých květech orchidejí. Naprosto autentický a hustá zrníčková pasta vyškrábnutá z vnitřku vanilkového lusku.

Fialkové nehty s kapkami rosy. No...na té fotce z mobilu to tak nevynikne, že?

Fialkové nehty s kapkami rosy. No…na té fotce z mobilu to tak nevynikne, že?

Kde je ta fialka, že? Tmavě zelená kaše ze zelených stonků, listí a kořenů, zahuštěná vanilkou, stejný základ jako Habanita. Možná by tohle samo docela slušný bio-parfém utáhlo. Taková neotesaná Habanita. Ale Gorily se rozhodly, že chtějí parfém originální a v poměru 1:1 přidali kaší z rozmělněných fialkových květů a lístků. Tak teprve teď to má grády!
Ta hippie holka není vůbec něžná. Je hořkosladce melancholická, zválená, ušmudlaná, ale přirozeně krásná. Výrazná a dá o sobě vědět do daleka. Každý si jí všimne, zaujme ho, někomu přijde trochu přes čáru, ale že je ošklivá neřekne nikdo, protože je přirozená.
Je dlouho stejná, nemění se. Ale ve chvíli, kdy se rozkouká, začne upouštět vanilkovou něhu a stane se z ní skoro gurmánsky sladká laskominka. Tady se zase začne podobat Habanitě. Určitě ji zkuste, pokud na ni kápnete; je to taková jiná, zajímavá fialka.

A ještě poznámka pro Katerynu: mne samotnou to nenapadlo, ale kolegyně podotkla „ to se voníš nějakou zubařskou desinfekcí?“ a já jsem si vybavila, že zelený začátek opravdu připomíná Herbadent Parodontal, bylinkový extrakt na lihové bázi, který používá moje zubařka na desinfekci po zákroku a máme ho doma jako první pomoc na afty.

podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

  1. derad napsal:

    Hezká recenze, můžu ti poskytnout i další Gorilí vzorky 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..