• VERO KERN: velká dáma niche odešla

Vero Kern - no nechtěli byste od ní nosit vůni?

Několik dní zpátky proběhla médii smutná zpráva o odchodu skvělé parfumérky, dámy a osobnosti, kterou respektoval a obdivoval celý parfémový svět. Vero Kern, majitelka značky Vero Profumo a zároveň i autorka skvělých vůní, zemřela.

Už se nedočkáme dalších fotek vystajlované Vero s obrovskými brýlemi a strašlivě škaredým psem. A nedočkáme se ani další úžasné vůně.

 

 

Své první tři vůně Vero Kern vytvořila v roce 2007, po dlouhých letech praxe v aromaterapii a parfumerii. A bylo to na nich poznat. Propracované, plnokrevné vůně, které to na vás vybalí naplno rovnou, bez servítků. Jsou jako jejich autorka: ušlechtilé a vášnivé zároveň. Žádné kompromisy. I ty vymazlené flakony dělala malá sklárna speciálně pro ni.

 

 

Vero Kern byla ztělesněním umělecké parfumerie. Nevydávala bezhlavě jednu vůni za druhou, jak je dnes zvykem, ale tvořila celistvá umělecká díla. Kvalita byla u ní samozřejmostí. Ke třem původním vůním tak postupem let přibyly pouhé dvě další. Vero Kern se místo rychlého chrlení novinek soustředila na původní vůně a k základním koncentracím extrait (čistý parfém) přibyly odlehčenější verze voiles d’extrait a také edp.

Loni ale Vero vytvořila vůni novou s názvem Naja. A opět se jí podařil promyšlený skvost, pocta kvalitnímu materiálu. Naja je jedna z nejlepších tabákových vůní poslední doby a určitě zaujme své místo v parfémové síni slávy. Stejně jako její autorka.

Vero, budeš nám chybět!

You may also like...

1 Response

  1. Romana napsal:

    To je mi hrozně líto, Vero byla jedna z těch lidí, kteří tvořili kulturu niche, nebyla to “jen” parfumérka. Dáma, která byla duchem každé parfémové společnosti, vždycky ochotná sdílet zážitky a dojmy s jakýmkoliv kolejdoucím, vtipná, veselá, trochu švihlá, přívětivá… A odvážná. Svoji značku založila, když jí bylo 67 let a nebylo to žádné mimi-tvořeníčko, ale smělé, drzé a extrémní kreace. Nové nápady, mladistvé a kreativní.
    Vero bude světu chybět.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: