• WORTH: Je Reviens (plebejská Pětka)

Worth to rozpoutal. Krejčí, který vymyslel, že když haute couture nesype, protože má málo zákazníků, mohl by masám nabídnout jen kousek luxusu. A tak nastoupila parfémová demokracie.

worth je reviens romana granatova

Je Reviens z roku 1932 je klasický Chanel. Teda…není to pětka? Aha, není. Ale voní to tak. Vůně poplatná době a mýdlovým aldehydům, která se dodnes vyrábí, samozřejmě po reformulaci, a dokonce stojí pár korun.
Po nástřiku je protivně octová a pár minut zavání kyselostí typickou pro levné toaletky, které se u nás prodávaly za bolševika. Myslela jsem, že je to býval cítit hnací plyn, ale tenhle můj flakon má mechanický rozprašovač.
Po pár minutách se zápach ztratí a vůně se vybere cestou k Chanelu. Ty samé aldehydy, ale výrazně květinovější – konkrétně je cítit pomerančový květ, takový ten krásně oranžový, jako v 24 Faubourgh, a nějaké opojné jarní sladkosti (ve složení je hyacint a narcis, to by odpovídalo). V téhle fázi se mi líbí dokonce víc, než pětka, protože ta nikdy tak jasně květinového vrcholu nedosáhne, setrvává v elegantní umírněnosti. Bohužel, asi po hodině, jak ustoupí kytky, se vyjeví nějaký šílený chemický podtón a postupně převezme žezlo. Není to žádná známá mně nepříjemná složka, je to ten kyselo-gumový závan ze začátku a bohužel posiluje a posiluje, až do brzkého konce.
worth je reviens romana granatova
Škoda toho závěru. Přeškoda. Přesto můžu doporučit Je Reviens pro milovnice klasických aldehydovek, kterým se No.5 líbí, ale zdá se jim nudná nebo drahá, nebo chtějí zkusit, zda s takovým typem vůně vydrží v jedné místnosti. JR se dá občas koupit i v našich e-shopech za cenu do 500,- za padesátku, v Německu celkem běžně v malých parfumerkách za stejnou cenu. Za ty prachy vás to mrzet nemusí.
Kdo nemá rád klasiku a Chanely, ten má přísný zákaz, tomu se bude JR protivit. Jeden a půl palce.
podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

  1. dzona napsal:

    Pro mě je plebejskou Pětkou Infini od Caronu. Ale ještě jsem nepotkala člověka, který by ustál aspoň zkoušení, natož aby ji nosil.
    S popisem Je Reviens máš pravdu, i s tím železem. Oproti Pětce a zvlášť Infini je ale hodně slabá. Cítím ji tak hodinu.

  2. Mimo.ň napsal:

    Přiznám se, “Pětka” mi nikdy nevoněla, přijde mi (příznivkyně prominou) “babská”… No, právě proto je asi vůní tolik – aby si vybral i nevděčný barbar jako Mimo.ňka… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..