ZOOLOGIST: Hummingbird (ZOO na výletě v kraji vína a bajka o jednom nenasytném kolibříkovi)

První den dovolené po korona-šílenství. Konečně se nám podařilo vycestovat někam za hranice všedních dnů. Zatím je to “jen” jižní Morava. Ale je to pokrok. Už mi tak trochu hrabalo z toho “do práce – z práce, pokus o záchranu zbytků zahrady sběrem slimáků…” a druhý den to samý.

Neberu sebou tašky flakonů na cesty, jako Romana, mám raději cestovní balení. Rozhodla jsem se vyvenčit svou malou ZOO, kterou jsem pořídila na jednom z posledních předkoronových výletů – v parfumerii Lulua v Krakově.

Značka Zoologist

Vůně značky Zoologist se tak trochu vymykají i tak rozmanité škatulce, kterou nazýváme niche. Vlastně se vymykají  docela dost. U některých byste si možná řekli, že už je to za hranicí šílenství. Podle mne by nositelé takových skvostů, jako je třeba Tyrannosaurus Rex, měli mít u sebe zbrojní pas. Celkově se mi ale koncept téhle značky líbí, je soudržná, má myšlenkou a na jednotlivých vůních je to poznat.

Zoologist je kanadská značka, založená Victorem Wongem, zjevně fascinovaným světem divokých zvířat. Nejen názvy ale právě více, či méně výrazná animálnost je to, co spojuje všechny parfémy téhle značky. Dalším jednotícím prvkem je bohatost a kvalita složek.

Proto rozhodně doporučuji vůně Zoologist vyzkoušet. A rozhodně nedoporučuji kupovat cokoli od téhle značky takzvaně “naslepo”, bez vyzkoušení.

U nás je seženete právě třeba právě v Lulua v polském Krakově. No dobře, myslím u nás, jako u nás v Evropě.

cestovní balení Zoologist

Já si do své mini-zoo vybrala trochu krotší kousky.

 

Jako první se mnou vyrazil na výlet po vinicích kolibřík.

Je teplo a kolibřík je tak trochu zpocený a nacpaný sladkýma dobrotama k prasknutí. Ale to se dá říct v podstatě o všech zvířátkách z téhle zoo. Mají se dobře, je jim teploučko a rozhodně nestrádají hlady.

 

Hummingbird ( parfumérka Shelley Waddington)

Tak tenhle kolibřík má tak plné bříško medově sladkých šťáv z květů a ovoce, že už jen leží, s nožkama nahoře, v zahradě pod šeříkem a odfukuje. Ráno totiž, úplně náhodou, objevil zahradu plnou sladkého, zralého ovoce a omamně vonících květin a to si nemohl nechat pro sebe. Chtěl se určitě pochlubit, říct to kámošům z místního kolibřího gangu terorizujícího zahrady v celém okolí. Ale napřed přece musel všechno ochutnat, aby podal co nejpřesnější zprávu. Což, jak víme, byla ve skutečnosti jen záminka pro přednostní nacpání vlastního břicha.

A tak celý den poctivě testoval ze všech květin a ovoce po celé zahradě. A že bylo z čeho vybírat: tahle zahrada je totiž Arielova bokovka, kterou si docela slušně přivydělává. Začalo to docela nevinně. Ariel jen občas šéfovi sebral nějaké to semínko a zkusil ho zasadit dole, na zemi, co to udělá. A děly se věci. Není divu, bo co je z rajské zahrady, roste tak nějak samo. Novinka se rychle rozkřikla, kšefty jdou jedna radost a šéf pro klid v domácnosti dělá, že to nevidí.

 

 

Ale zpátky ke kolibříkovi. Celý den se cpal ovocem a zapíjel to nektarem. Tu zobnul do švestky, tam do třešně, občas usrknul ze zimolezu, jindy z růže. A rozhodně se nevyhýbal ani tomu, co leželo na zemi, pod stromem. Dokonce zabrousil i na stůl a v nestřeženém okamžiku si vymáchal drzý zobák v Arielových jahodách se šlehačkou.

Nikdo mu neřekl o té pohádce jak pejsek s kočičkou pekli dort, takže teď má malý problém. Nejenže se neunese, takže by musel jít pěšky. Taky se mu tak trochu točí hlavička, je mu maličko špatně a nějak si nemůže vzpomenout, kudy vlastně zpátky domů. Vypadá to, že dneska kámošům tu novinku o ráji na zemi asi už nepoví.

Tak možná zítra ….

 

 

Pokud máte rádi plnokrevné květinové vůně s ovocným nádechem, bude pro vás kolibřík to pravé.

 

You may also like...

4 Responses

 1. Miruša napsal:

  To znie ako riadna divočina tieto vône 😀

  • Mirka napsal:

   No a to jsem ještě nezkusila můru. Včera večer jsem ji nastříkala na sebe před odchodem na místní slavnosti a Jakub se mnou odmítl jít. A to ty slavnosti byly venku.
   První nápor je fakt atomovka, ale pak se vůně usadí a je to krása. I když stále velmi živočišná.
   Ale mají i jednu něžnou krásku – Dragonfly – a ta by se Ti mohla líbit.

 2. Romana napsal:

  Pomíjím, že se kolibřík chová jak já na návštěvě (to abyste mne pozvali :D), ale zní to pěkně plnokrevně. Připomělo mi to staré vůně Puredistance. Přežila bych to? Já jsem o tom ZOO měla úplně jinou představu, jsem zvědavá na tvoje další recenze, popíšeš to všecko, že jo?

  • Mirka napsal:

   Tak už vím, že Tě nepozvu 🙂

   Je to trochu jiné, vůně Puredistance pro mne mají nostalgický nádech klasických parfémů, decentních a dokonalých. Z dob, kdy ještě lidi měli kinderstube a dámám se nenadávalo (viz tvá story).
   Tohle je spíš jak z římské hostiny těsně před pádem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..