• Violet / FRANCK BOCLET: fialka něžná jak kartáč (fialka č. 32)

Kdybyste znali Francka Bocleta od vidění, tak byste z informace, že vytvořil vůni fialek byli taky rozpačití. Reálně parfém Violet není pro lidi, kteří by nenosili kožené náramky a zrcadlovky (což je třeba Macron tak napůl, jen když ho seřeže Makronka). Bocletův potenciál něhy se totiž pohybuje na přibližně stejné úrovni, jako jemnost Miroslava Krobota v seriálu Dabing street: 1% průměrného muže. Recenze parfému Violet/Franck Boclet.

Vrtalo mi hlavou, jak by mohl tenhle týpek v černé kožené bundě, motorkářských rukavicích a džínách ověšených ostnatými řetězy (říká se tomu „škrtidlo na psa“ – že?) udělat něco tak něžného, jako je FIALKA. Vedle jeho dalších kreací s názvy Cocaine, Crime, Erotic, Ashes… Taky cítíte ze slova „fialka“ věci jako starožitný pudřík Bourjois, bonbonky z pouti, holčičí podkolenky a babiččin sváteční pokoj? Tak JAK? Odpověď je: NIJAK! Nic takového neudělal. Ale jestli tu mám někoho, jemuž fialka asimiluje kartáč z přírodních štětin česající podzimní trávník, tak ano, trefili jste se!

Violet najdete na Fragranze + kód: FRANGIPANI15

Hledala jsem dva dny v archivu aktuální fotku Francka Bocleta, ale to bych tenhle článek asi nikdy nedopsala. Jestli ji najdu, hodím ji na svůj instagram. A jdeme na to!

Recenze Violet franck Boclet.

Recenze Violet / FRANCK BOCLET – reálně unisex?

Pojďme hezky po pyramidě, protože tahle vůně je způsobně vystavěná přesně do třech kontrastních fází a vy tak dobře pochopíte, o co jde.

Ostrý citronový začátek vás přivede do světa kolínských 4711. Limetka, citron, nastrouhaná kůra z citronu, černý pepř a ledová levandule. Ostrý, až řezavý, až jsem se musela kouknout na flakon, jestli jsem nepřehmátla. Nemám k tomu co víc říct, prostě tak intenzivní studený a suchý citron. #mužnost #cologne

Srdíčko máme opravdu fialkové, ale vůbec ne bonbonkové – velmi jemný suchý fialkový květ, výrazný strouhaný muškátový oříšek (já si to pletu s květem – prostě ten, co se dává do bešamelu na lasagne, podobný vůní vlašských ořechům), citron se laskavě překlopil do mnohem ženštějšího bergamotu a začíná nám tady nastupovat aromatická zeleň – fialkový list. Srdeční fáze otepluje kovově chladný úvod, nicméně nikdy nedá fialkám možnost přebrat žezlo. Fialkový květ je sice zřetelný, ale ani na moment se nepřehoupne do atmosféry dámského toaletního stolku. Úžasné. Like.

Báze: způsobně si počká, až se fialky vytratí a pak nabídne šedo-zelené sfumato nasládlých balzamických tónů, nakysle aromatických zelených listů, šedého prachu (řekněme: vyčichlého pudru) a cedrové mlhy. Zase jsme trochu blíž k muži.

Projekce a výdrž Franck Boclet: intimní a skromná

Co se týká výkonu: řekněme, že v roce 2016 nebylo hlavním měřítkem kvality to, že když se navoníte, musí vám opadat dlaždičky v koupelně. Ale i v roce 2016 by byl považovaný za velmi jemný, intimní. Drží se blízko pokožky, projekce je moderovaná, a výdrž okolo 3 hodin v intenzitě (jinak na kůži je cítit mnohem déle). Mě osobně to nevadí, já shledávám velmi zábavný ten fázový přechod, takže naopak – ráda se přes den přikrmím a vychutnávám si proměny. Navíc bez rizika, že kolegové začnou demonstrativně otvírat okna. Violet muže i ženy skvěle doprovodí do kanclu a do postele!

  A protože to tady čtete, tak je mi jasné, že taky parfémem šetřit nemusíte (kdy to jako všechno míníte spotřebovat, ha?), takže vám by to taky vadit nemělo. 

Recenze Violet franck Boclet.

Komu se nebude líbit Violet ú Franck Boclet?

Jestli hledáte něžnou, sladkou, pudrovou fialku s kosatcovým pudrem, ve stylu Meteorites/Guerlain, Misia / Chanel, Violetta di Parma/Borsari, Violette / Goutal a pod, tak NE. Vůbec. Zapomeňte na ni.

Ale jestli máte rádi Cristalle Eau Verte / Chanel, nebo i No.19 Poudré či Bel Respiro / Chanel, případně i Ó de Lancome, nebo kolínské od Guerlaina, tak ANO.

Intimní svěženka, blízká kolínské, jako fialka docela neobvyklá. Bodíky rozhodně získává luxusní těžký flakon s orosenou etiketou.

Za ty peníze, ta kterou ji teď nabízí Fragranzaskvělý nákup na jaro. Nezapomeňte na 15% kód: FRANGIPANI15!

Kdo je to ten Franck Boclet?

Sám sobě parfumérem, od 90. let módní návrhář pánských kolekcí pro větší značky – Kenzo, Ungaro, Arrow, Ventilo. Proslavil se zavedením tepláků do pánské office módy (to jste nevěděli, co?) a v roce 2010 založil vlastní značku oblečení, kterou následovaly parfémy. Jeho pojetí pánské módy, ležérní, chlapské, striktní střihy v černé barvě s lesklými kovovými detaily… jakoby se promítlo i do vůní.

Toto je 32. fialka, kterou recenzuji. Jestli vás Boclet neuspokojil, možná najdete tu svoji ve Velkém fialkovém defilé:

Jestli chcete dostávat parfémové novinky do vašeho mailu, nezapomeňte se přihlásit k odběru článků mailem ZDE. Chcete-li podpořit náš blog, kupte si něco na přes odkazy na naší stránce KÓDY & SLEVY. Díky!

 

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Případná P.R. spolupráce se značkami na objektivitu recenzí nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

PR – děkuju Fragranze, ze mne nechává svobodně vybírat si vůně pro recenze (a miluju jejich lidský zákaznický servis, balení, okamžité odeslání, ceny a špeky, které tam ráda objevuju).   

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tento web používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak data z komentářů zpracováváme.

Přejít nahoru