INVASION BARBARE: Parfums MDCI

Výstava Global Art of Perfumery v Berlíně byla plná objevů a báječných setkání a to nejúžasnější z nich bylo s Claudem Marchalem, stvořitelem a majitelem luxusní pařížské značky Parfums MDCI (Marchal Design & Créations Indépendantes). Je vždy příjemné setkat se s člověkem, který s vámi sdílí nadšení pro vůně, ovšem monsieur Marchal je natolik laskavý a šarmantní člověk, že se z příjemného stává nezapomenutelné.claude marchal mdci romana granatova berlin 20113

Během našeho rozhovoru se mě Claude Marchal optal na mé nejoblíbenější vůně a tak jsme se dostali k Vol de Nuit. O svém prvním setkání s tímto klenotem světového parfumérství, jejž zbožňuje jako já, měl CM zajímavý a romantický příběh. Vyprávěl, že když jako dítě letěl jedné noci s rodinou za dramatických okolností vrtulovým letadlem z ciziny do Francie, měla nějaká dáma na palubě Vol de Nuit na sobě. Intenzivní sillage a vůně parfému ho okouzlila a provždy se mu zapsala do paměti spolu s modrými zášlehy vyrážejícími z motorů letadla a prozařujícími noční nebe. Vsadím se, že pokud Vol de Nuit znáte, máte právě teď ohromnou chuť se s ním polít 🙂
CM

Další skvělou věcí, jenž vyplynula z naší konverzace, je milá skutečnost, že Claude Marchal se mnou kromě obdivu ke starým Guerlainům sdílí i mimořádné nadšení pro jednu z vůní své značky, Invasion Barbare. Tady je recenze na ten skvost.
mdci-mini
Claude Marchal si vybírá talentované tvůrce parfémů – ať už zavedené nebo začínající – a dává jim při tvorbě naprostou volnost, vysoká cena nebo obtížná dostupnost surovin nehrají roli. Invasion Barbare je dílem znamenité Stéphanie Bakouche. Je definován kořeněným akordem z jiného světa, jakoby někdo zkřížil kardamom s jalovcovými bobulemi, smísil to s atmosférou kořenářství z Tisíce a jedné noci a dochutil melanží z Arrakisu. Voní to hřejivě a hebce jako nošená flanelová košile. Nepatrná kouřová špička na hranici rozeznatelnosti dosazuje do košile spíše Gerarda Butlera než Davida Beckhama. Hloubka vůně je nezměrná, dá se do ní úplně padat a stále nacházet nové odstíny. Přitom se spíše než o vývoji vůně dá mluvit o jejím rozkvétání. Téměř se nemění – zato se prohlubuje, dýchá. Projekce do prostoru je dokonalá, přesně mezi hlasitou macho šťávou, kterou je cítit dlouho po odchodu jejího nositele z místnosti a průsvitnými pižmovkami, držícími se až těsně u kůže. Invasion umožní lidem v okolí decentně poznat jak krásně voníte a s průnikem do intimní zóny zintenzivní jako tep člověka políbeného milovanou osobou. Zatím jsem se nesetkal s nikým, komu by tenhle parfém nevoněl. Zdá se, že je schopen okouzlit každého, klobouk dolů.

Pro zajímavost přidávám vlastní recenzi na Invasion Barbare z roku 2009:                

Invasion Barbare – definice harmonické dokonalosti par excellence. Ten parfém nemá na sobě ani tu nejmenší skulinu nebo škvírku; k tomu sytému, bohatému a umělecky vyladěnému tvaru není možné přidat ani molekulu a ani z něj nejde nic odebrat. Neznám lepší příklad, jak názorně vysvětlit rozdíl mezi niche a mainstreamovým výrobkem, než vzít Invasion a libovolný skvělý parfém z klasické parfumerie a beze slova je dotyčné/-mu dát k nosu. Kdo by ten rozdíl nepoznal, měl by se nadále vonět Rexonou, jelikož dávat na sebe něco propracovanějšího by bylo asi nadbytečné.

derad_podpis

You may also like...

5 Responses

 1. Vera napsal:

  To tedy je. Tomu se rika vzorek, 10 ml. Diky, na ty stranky se podivam.

 2. Vera napsal:

  Jdu se polit Vol de Nuit.:-)
  Invasion Barbare by me extremne zajimala, ale vzhledem ke sve ekonomicke situaci nebudu radeji ani shanet vzorek…

  • derad napsal:

   Na stránkách prodává vzorky po pěti ks za 90€ – ale je to 5x 10ml, to znamená pět refanů. To je podle mě víc než solidní cena.

 3. dzona napsal:

  Jo, dostala jsem chuť se polít Vol de Nuit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..