CHANEL Les Exclusifs: 1932 (kompilace nejlepšího z Chanelu)
Rok stará novinka v exkluzívní řadě Chanelu je vzpomínkou na kreaci z roku 1932. Někdo říká, že je obnovaná, já ji však povařuju spíš za reminiscenci, protože za A nikdo si nemůže pro srovnání pamatovat, jaká byla ta původní a za B dochované zbytky jistě podlehly za 80 let změnám. Takže si užívejme, že je tradiční a užívejme si její modernost. Protože ona JE moderní.
Mám ráda No.5, to se o mně ví. Méně už se ví, že adoruju 28 La Pausa a 31 Rue Cambon.u kterých mám trvalý problém se rozhodnout. Bergamot a kosatec,ylang-ylang s růží a aldehydy. To je vše, co potřebuju. Také je známo, že nemám ráda Coco Mademoiselle. No a proč vás s tím otravuju? Protože 1932 stojí přesně na jejich průsečíku. Chvíli jsem si myslela, že by mohla vyřešit moje dilema mezi 28 a 31.
(A mám velký problém sepsat recenzi tak, abych se pořád neodvolávala na ostatní vůně, protože mi přijde, že se Chanel 1932 mlátí mezi zdmi postavenými z jejich flakonů, jenže já bych chtěla, aby z toho měli něco taky ti, kdo ty parfémy neznají).
Začátek je obvykle kosatcově bergamotový s aldehydy. Napsala jsem “obvykle”? Ano, je to tak. Když zavřu oči a čichnu si, tak citím…Chanel Obecný. To by šlo. Trochu nuda, ale ne zklamání, protože to přesně očekávám od Chanelu, stejně jako další vývoj: kosatec se krásně spojí s ylang ylangem na sladkém pozadí, které v No.5 dělá jasmín, v exkluzivkách vanilka s tonkou, v Coco Mademoiselle vanilka s mimózou a růží. Tady to bude jasmín s šeříkem a pomerančovým květem. Aldehydy to pěkně projasní, pročistí a ochladí. Opravdu hezká, hladká, jemná a prudce elegantní květinovka, kdyby… Já bych si jí vlastně nejdřív ani nevšimla, ale zapomněla jsem, čím jsem navoněná a po dvou hodinách jsem ucitíla z paní přede mnou Coco Mademoiselle. Vadí mi právě ten sladký mimózovo-růžový tón, který je i v Allure, tak jsem poodešla, paní šla pryč…a CM tam byla pořád. Šla se mnou. Když se 1932 rozležela, najednou dělala dojem jako siláž směsi 31 Rue Cambon a Coco Mademoiselle. Bohužel už bez teplé mrkve kosatce, který se mi tak líbil na začátku a doufala jsem, že vydrží (to je totiž problém La Pausy, která je téměř soliflorně mrkvová, jak se ztratí kosatec, vytratí se vůně celá).
No a tak si myslím, že je takto udělaná schválně. Jack Polge spojil v této výroční vůni všechno, co mají zákaznice rády, z dostupných surovin vybral ty nejlepší a mistrovský kompilát doladil přesným poměrem ingrediencí. Dokonalá vůně, trochu nudná (ale nuda je podmínkou elegance a luxusu), konzervativní a přitažlivě ženská. Pro mne není, kvůli podobnosti s CM a Allure. Kdo má tyhle dvě vůně rád a rád by povýšil, rozhodně doporučuju.
K výdrži: ona se zdá krátká, protože vůně je intimní a nenápadná. Jenže moje šála už druhý den sálá v předsíni tak, že jsem podezřívala Žabu z ochutnávky zakázaného zboží. Než jsem z něj vymámila přiznání, došlo mi, že Chanel 1932 pořád je tady…podle mne je to přesně ten typ vůně, který se má stát signature dámy; s takovou vůní si váš manžel nenajde milenku, protože všechno kolem vás nasákne a bude vydávat podprahové varovné tóny “to je moje, to je moje!”. Repelent na cizí baby kroužící kolem našich mužů.
Tento článek budiž návodem pro Chic Sicily, co by v letošním roce mohlo rozšířit její Chanel sbírku.
Mila Parfumerko, diky za osvetovy clanek…konecne v tom mam trochu vic jasno;)
Uz za nekolik desitek hodin se vypravim smerem Viden a navstevu Chanel butiku s ocuchavanim vseho mozneho si urcite nenecham najit ( i kdyz se musim priznat, ze pro me tou nejbajecnejsi vuni bude vzdycky opojna vune kuze z tech neskutecnych kabelek a bot).
Diky, diky, diky!!! Podam okamzite zpravy, jak ocuchavani dopadlo;)
Jani, já ti ještě pošlu kontakt na jednu parfumerii ve Vídni a doporučím ti zkusit tuto (italskou) vůni: http://parfumerka.wordpress.com/2013/05/27/pineider-cuoio-nobile-voni-vam-kabelka/ Voní opravdu jako kvalitní, nenápadně elegantní kabelka (ostatně, kabelky Pineider….ehm……by tasky stály za vyzkoušení)