LUBIN: Korrigan (tichý folklór)

Korrigan je nenápadná vůně. Člověk sice hned pozná, že to bude něco neobvyklého, ale Korrigan se nikam necpe, neřve několikametrovou projekcí ani nedráždí nos extrémní koncentrací. Kdo chce, musí si k němu přijít. Zrovna jako já – mezi spoustou voňavek na srazu jsem si Korrigan zběžně zařadil do oddílu “Prozkoumat později” a věnoval se těm nápadnějším.
Korrigan je keltské folklórní označení pro skřítka. Ten s příjmením Lubin přicupitá obalený jemnými závany hořkosti (chvilku mě napadal fíkový list, který obvykle moc nemusím, ovšem tady ano), sladké a slané chuti s troškou kouře; asi zrovna něco dokuchtil v kotlíku nad ohništěm v doupátku ukrytém v mechu a kapradí. Voní to teple a lahodně a měkce jako polštářek. To je nejspíš zásluhou takového huňatého živočišného tónu připomínajícího kůži, jenž se choulí uprostřed vůně pod tou sladko-slanou lahodou. Ten semišový pocit má takovou ovocnou špičku, připomínající proslavené meruňky (ve skutečnosti broskvový Persicol) v Mitsouko.
Je evidentní, že Korrigan Lubin je velice přátelský a příjemný skřítek. A je taky, jak už jsem naznačil výše, výborným kuchařem. Ačkoliv to nemusí být patrné na první přičichnutí, Korrigan je i skvělou gurmánskou vůní. Kombinace sladké a slané se tvůrci skřítka Thomasi Fontaineovi povedla. Je tak lahodná, že se vyloženě nabízí přirovnání ke skvělému karamelu dochucenému solí, co prodává M&S. Společně s kouřem mě zas napadají pražené, ještě teplé oříšky.

Jak ho popisuje Derad, chuťové buňky se mi vyladily na zmrzlinu Marks&Spencer Peanut Butter Heaven: smetanová zmrzlina proložená slanýma burákama, burákama v čokoládě a zamíchaná s osoleným burákovým máslem. Asi budu muset zakoupit zmrzlinu a napsat taky recenzi. Na Korrigan, samozřejmě. Romana

Jak ho popisuje Derad, chuťové buňky se mi vyladily na zmrzlinu Marks&Spencer Peanut Butter Heaven: smetanová zmrzlina proložená slanýma burákama, burákama v čokoládě a zamíchaná s osoleným burákovým máslem. Asi budu muset zakoupit zmrzlinu a napsat taky recenzi. Na Korrigan, samozřejmě. Romana


Korrigan má takový zvláštní rys, který jsem zprvu považoval za proměnlivost. Skutečnost je ale taková, že vůně sama se příliš nemění – to, čím překvapuje, je jakýsi čichový ekvivalent opalizace. Korrigan se vlní a přelévá a dá se tak pozorovateli nahlédnout (načichnout) z různých úhlů a pokaždé umí ukázat jinou fasetu. Něco podobného jsem zatím zaznamenal jen u božského Vol de Nuit. Kromě sladkoslané dobroty a semišového živočicha ze sadu nabídne i dřevité aroma, netradičně navlhlé, jako polínko se stékající mízou. A to všechno v jednom, můžete si k němu přičichávat třeba do rytmu a Korrigan se předvádí jako kaleidoskop.
Hodný  Korrigan.

Hodný Korrigan.


Vůně je k dostání jako parfémová voda. Drží dlouho a celou dobu nositele decentně oblažuje. S plynutím času se nezprotiví, ani se nerozpadne do rozplizlých zbytků. Pěkně postupně zeslábne až zbude jen příjemný a lehounký pižmový závan držící se těsně u kůže, ale to už mluvím o úplném konci vůně po celodenním nošení, pokud odoláte pokušení se navonět Korriganem znovu. Keltský skřítek je moc pěkný, originální a kvalitní parfém.
Složení podle výrobce: Jalovcové bobule , šafrán, koňak + levandule, ibiškové semínko, whisky + cedr, aoud, kůže, pižmo a vetiver.
podpis_ROM

You may also like...

3 Responses

  1. vimneok napsal:

    tak tohle mi pripada presne jako vune pro me 😀 nemas vzorecek?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..