Já sama mám hodně rychle, až problematicky, obnovující se kůži především na patách, která taky rychle vysychá a praská. Jsem odsouzená k trvalé údržbě, pokud chci chodit v sandálech (chci!) a jednou za 3-5 týdnů je na pořadu důkladná pedikúra. Proč se vyhýbám ošetření u pedikérky jsem psala minule, kdy jsem vám taky vysvětlila, jaký nástroj je třeba používat, aby vám patách nenarostly vlastní kožené podrážky. Rašple jste už tento týden vyhodili (dělají si pedikúru i muži, že jo?), pemzy zakoupili a já vím, co budete kupovat příští týden: chemickou pedikúru.
- Bezbolestná alkalická pedikúra Alessandlo Pedix Go Lightly
Neříkám, že je to levné. Ale je to způsob účinný, uděláte si údržbu sami doma, odstraníte mozoly, kterých se vás pedikérka nikdy nezbaví (lodičkářky vědí – tvrdý polštářek pod příčnou klenbou, otlačená bříška palců a mozoly na malíčkách jako půlhrášky), nebolí, nemůžete se pobrousit a proces je relativně rychlý. Mirka a Lenka, dámy, které se mnou jezdí do Milána, s pobavením vzpomínají, jak jsem si předloni udělala tak důkladnou pedikúru před Esxencí, že jsem si prošoupala podrážky až na maso a v noci před výstavou jsem si musela koupit baleríny, abych to odchodila. Tak to už se mi nestane. Že to je zázrak? Tak…ano.
Následující tutorial vám možná bude připadat jako systém UB (pro úplně blbé), ale mně se zdálo jednodušší to nafotit, než popsat a hlavně na konci je brutální obrázek PŘED a PO (tímto vás varuju, slabší povahy opusťte blog).
Alessandlo Pedix Go Lightly. Jde o zředěný draselný louh, dá se koupit jen na webu u českého Alessandra za 480,- Kč plus 120,- poštovné (pokud si ho nechcete osobně vyzvednout někde v hloubi Vysočan nebo Vinohrad). A je to vzácnost, skladem je namátkově, musíte číhat – z Amazonu se objednat dá taky, ale je dražší a nezasílají do CZ, pak někde z Litvy a konec. Substitut neexistuje, sice z Asie se sem dováží „louhové ponožky“, dají se koupit od českých prodejců nebo na Aliexpresu, ale jde o mnohem brutálnější postup – pytlíky napuštěné louhem si dáváte na celou noc a pak se vám týden loupe kůže v cárech. Reflektuje to touhu Asiatek po vzhledu děcka, pro nás je to příliš extravagantní. A viděla jsem už docela dost louhových spálenin, abych vám důrazně doporučila na to nesahat. Kdo nevěří, použije google.
K pedikúře budete potřebovat nějaký nosič roztoku, mně se ovědčily kulaté odličovací tamponky, které přiložím na místa, kde potřebuju silnější účinek, anebo slabý papírový kapesník, při celoplošné pedikúře. A kuchyňská fólie na zabalení.
Postup jednoduchý, buď namočenýma tamponkama šikovně pokladu inkriminovaná místa a šikovně zabalím, anebo ještě jednodušší, kapesník položím na folii, ťápnu do toho nohou a zabalím.
Pořádně zabalím! Louh se roztéká po fólii, ať vám nevyteče ven. Ale nemusíte se bát odbarvení oblečení nebo popálení, koncentrace není tak vysoká. I když vám vyteče na nárty nebo kotníky, nic nehrozí.
Naplánujte si to jako s pleťovou maskou – hlavně ať nepřijde pošťák s balíčkem s voňavkama nebo návštěva. Ke dveřím nedojdete a když jo, budete cílem soucitných pohledů. Já si nechávám nohy v nálevu cca 20-30 minut, ale vám důrazně doporučuju postupovat podle návodu (je tam tuším 10 minut) a vyzkoušet si vlastní rezistenci. A vyčurejte se předem.
Před/po. Jsem maximalista, to víte, takže jsem si nohy 14 dní před reportáží neudržovala. Vidíte nárust a vysušení kůže. Vpravo je tlapka po sundání igelitu – tedy před vlastní pedikúrou.
V krabičce s roztokem je přiložená měkká škrabka z plastu, která nastupuje ke slovu po sundání onucí.
Poměrně lehce seškrábnete tvrdou kůži, pokud někde máte víc (moje nešťastné lodičkové malíčky), tak si ještě v průběhu škrábání můžete na chvilinku přiložit tamponek. Doporučuju škrábnout i tam, kde se vám zdá kůže dobrá – paty shora, kotníky, nárty a vychytávka – kůžička na nehtech. Je změklá, půjde hezky dolů a škrabkou si neublížíte. Na závěr pořádně opláchnout pod tekoucí vodou – já si nohy na závěr ještě oplachuju citronovou nebo octovou vodou, pro netralizaci louhu.
- Průběžná údržba a T!P pro vás na ochlazení tlapek
Louhovou pedikúru si dělávám o víkendu podle nálady a času, tak jedenktá za 4-8 týdnů, v létě častěji, v zimě míň. Téměř denně (dobře, tak asi tak třikrát týdně) si ale dělám průběžnou údržbu. Nezabrání nárůstům, ale prodlužuje čas mezi údržbou a zlepšuje vzhled. K tomu používám pemzu, víme z minula, ale hlavně mažu krémem s obsahem močoviny. Těch krémů je spousta, vyzkoušela jsem kdeco, a asi před pěti rokama jsem zakotvila u pěny ALLPRESAN. Je to jemná krémová pěna, která se perfektně a okamžitě vsakuje. Teď zrovna mám tuto pro diabetiky s 10% urey, ale jen proto, že byla v akci „druhá zdarma“ a podělila jsem se s Radovanem. Dřív jsem používala oranžovou „čtyřku“ s 15%, ta je lepší. Protože Allpresan stojí okolo 300,-, zkoušela jsem hromadu levnějších produktů, krémy (třeba Balea), masti z lékárny…ale prostě NE: buď jsou hodně mastné, nebo málo účinkují a nakonec stejně všechny kvůli způsobu dávkování se vymazaly dřív, takže cena se srovnala.
Pěnová konzistence Alpressanu zajistí přesné dávkování, bezvadně se roztírá jen v potřebném množství a okamžitě zlepšuje vzhled pokožky. Neporazitelnou výhodou je, že se dá natřít a okmažitě obout naboso do sandálů, není třeba čekat. • Fialové gely jsou dnešní BONUS: koupíte v Yves Rocher, v lahvičce jako limitka, v tubě běžně v prodej chladivý gel na unavené nohy Gel Glacé Anti Fatigue, obsah je totožný. Nepěstuje, ale pro horké letní noci je to skvělá vychytávka. Krásně levandulově voní a chladí tak, že jsem si kdysi po nějakém letním pěším výletu natřela nohy až po kolena – a pak mi byla v posteli zima. Doporučuju do kabelky a mazat na rozpálené šlapky při letním shoppingu.
REKLAMA
Neřezací manikúru Alessandro si můžete dopřát i v salonech, pokud si na ni netroufnete doma, najdete adresy snadno na webu. Ale je to tak snadné a pohodlné, že doporučuju domácí ošetření. Jedno balení mi vydrží tak na 5-7 použití.
A nenechávejte si lakovat nehty, protože příští neděli vám poradím, jak si nalakovat nehty na nohách na celý měsíc. Dnes už jsem v Řecku, sledujte moje voňavky a nehty v akci na instagramu a na Facebooku .
Přehled článků seriálu Pedikúra pro lenochy:
Rozpálené šlapky, lol
To je čtení pro holky, kemo:D
Konečně vidím výhodu v tom, že nenosím lodičky, protože takhle mé nohy nikdy nevypadaly :o)
Ale efekt je pozoruhodný.. skoro mě mrzí, že to nepotřebuju, to omotání fólií se mi moc líbí :o)
Na ztěžklé hnáty teď mažu kaštanový gel od Alpy, zakoupený u nás v samošce tuším za pade, skvělá věc! A vůbec mě ten sortiment Alpy překvapil, jeden z jejich gelů (Herbal), byl tak chladící, až mi byla zima..
Jo a v té samošce pořád mají ten komunistický mlýnek na kafe, víš který!
Seš ještě mladá…
Podobnou kůži, jakou ukazuješ, mám na patách. Nedávno jsem taky uvažovala o koupi chemického peelingu, ale pak mě napadlo vyzkoušet roztok MMS, který mi doma leží, a můžu říct, že výsledky jsou podobné. Dávám 20 kapek chloritanu sodného a 20 kapek kyseliny citronové (jejich přesnou koncentraci neprozradím, lahvičky kupuju od dealerky) do sklenice, kterou pak dopustím vlažnou vodou, její obsah vyliju do čistého lavoru a doplním teplou vodou. Lavor si s sebou beru k počítači, ponořím do něj nohy (voda zasahuje i nad kotníky) a nechám je tam asi 30 minut. Pak se celá osprchuju, nohy už dám ničím nečistím, nepoužívám žádné pemzy, jen po umytí natřu krémem. Výsledky jsou vidět taky po prvním použití, po vícero použitích mi roztok zlikvidoval bradavici na patě. Výhoda je, že ačkoli mám v lavoru nohy ponořené až tak vysoko, v místech, kde je kůže běžně tenká a nezhrublá, se nijak nepoškodí, roztok to tam nevyžere. Víc o tom psát nechci, protože MMS je na internetu hodně diskutované a spousta lidí je na jakoukoli zmínku o něm háklivá, takže je to spíš tip pro ty, kteří ho už doma mají a jinak nevyužívají.
No prosim, a to jsem si myslela, že chemií jsem tady zblblá já. Nemyslím si, že chloritan sodný sám o sobě je problém; MMS v tom smyslu, jak je nabízený dealery, považuju já osobně za škodlivou kampaň, zneužívající nějaké momentální rozpoložení lidské mysli – ale každý si o tom musí najít informace, poučit se a udělat názor sám. Každopádně, kdo už má MMS doma, tak bych ho na nohy úplně klidně zkusila, přesně jak píšeš, toho bych se vůbec nebála. Dík za tip…tak mne napadá zajistit si vzorky, když na tom Alessandru tenhle roztok je jen tak jako namátkově…. 😮
Myslíš vzorky MMS? Klidně ti ho seženu 🙂 Někdy na začátku srpna se s ní uvidím a asi budu brát nové lahve, tak můžu vzít i pro tebe. Cena je myslím kolem pětistovky, včetně malých plastových lahviček – „kapátek“. Trychtýře na přelívání jsem si kupovala sama. S dovolením jsem přidala foto roztoků na web: http://www.zakosmetikou.cz/mms/ . A zjistila jsem, že na lahvích jsou uvedené i ty koncentrace 🙂 PS – smíchané to smrdí jak SAVO.
Ne, moc díky za nabídku, já jsem z tábora odpůrců MMS, takže určitě nebudu podporovat dealera. Ale respektuju právo každého zjistit si informace a rozhodnout se, co mu prospěje.
Jasně, že to smrdí jako Savo, je to chlorové bělidlo, vedlejší produkt – odpad při výrobě chloru, stejně jako chlornan sodný – Savo. Ale kdo už to doma má, tak ať si to radši dává na nohy, než dovnitř. 🙂
Tyjo, ta cena je ale mazec – to se určitě dá sehnat za zlomek ceny jako chemická látka. 😮 Na co to používáš mimo pedikúry?
Ani se neptej 😀 Dřív i jinak, teď je na nohy… 🙂
Vejdi a neuškoď! 🙂
Teda dobrý, ale ta úvodní fotka mě málem odrovnala… Ale výsledek vypadá dobře, tak půjdu asi taky za mumii 😀
Pry brutalni obrazek 😀 Ja mit takove nohy, jsem za ne opravdu vdecna :-/ Vypada to hodne zajimave, asi zacnu setrit.
No ale jak jsem psala: je to denní dřina. Jsem oběť. 🙁 Bez toho bych měla paty jak obr Koloděj. 🙁
😀 😀 Ja jsem Kolodej hadr… Ale je dobry vedet, ze existuje neco, co fakt funguje. Uz jsem ztracela nadeji…