• CARON: Fleurs de Rocaille (krátkodeché květiny)
listopad 2011 Ze skalniček jsem dost zklamaná. Flakon je krásný. Začátek vůně je taky krásný. Siláž je … žádná. Nevím, jestli mi neprodali fake nebo nějakou naředěnou vodičku, ale tahle značka snad nikomu nestojí za falšování, tak kde se stala chyba? Recenze CARON: Fleurs de Rocaille
Recenze CARON: Fleurs de Rocaille
Fleurs de Rocaille, přehršel barevných vůní a drobounkých květů. Nástup je silně aldehydově květinový. Vůně pochází z roku 1934, a je poplatná tehdejší módě nových, dnes kalsických, aldehydů. Aldehydy byly známé už od počátku století, ale poprvé se v parfému objevily 1921, jasně že v Chanelu No.5. Jeho úspěch otevřel obrovskou parfémovou skupinu – květinově-aldehydických vůní, která je ohromně oblíbená a populární dodnes a dodnes se rozšiřuje o nové parfémy. Na rozdíl od klasických chypre, které hodně ztratily se zákazem větvičníku v Evropě (ale myslím, že chypre by zmizelo z trhu i tak, jsou to náročné vůně a dnešní spotřebitel chce rychle zavonět-zahodit).
S pětkou ale Roccaile nemá moc společného. Hodně mi v začátku (no – jindy neměl šanci) připomněl Eau de Private od Estée Lauder; EdP je ale mnohem ostřejší a zelenější, do práce si ji vzít netroufnu (i když kolegyně Olina už dlouho nic nehlásila, naposledy asi před 14 dny říkala nenápadně kolegyni, tak abych to neslyšela, že by možná pomohlo, kdybych v kanclu seděla v pláštěnce).
Rokajl bych nosila moc ráda, je z toho druhu květinovek, které vás neohromí opojnou tropicko-jasmínovou záplavou; naopak, je to vyvážená kytice oblíbených a celkem obyčejných kytek: karafiáty, konvalinky, šeřík, fialka, růže, i nějaký ten jasmínek nakonec…květiny jsou poskládané tak akorát, žádná není dominantní, je to takové fajn souznění, nekřičí, prostě hraje. Co kytici dodává na atraktivitě a zajímavosti, jsou tupé, ale důrazné nahořkle zelené aldehydické tóny. Jestli si řežete na jaře šeřík do vázy, tak podobně voní jeho klacíky a listí. Začátek je krásně vyvážený, intenzívní, lahodně květinovo-zelený.
Bohužel výdrž tak 10 minut, ale fakt! A to jak na ruce, tak na oblečení. Docela dost jsem se dnes polívala, až jsem se bála negativního feedbacku. No a nic. Myslela jsem si, že mám otupělé buňky, šla jsem si tedy po oddechu přičichnout do koše na prádlo k šatům: nic. Ale ani závan! To je pro mne hrozné zklamání a proto ji nedoporučuju. Já ten flakon vynosím, ale teď už bez nadšení.
Upozornění: nezaměňujte s Fleur de Rocaille od stejné značky, což by měla být moderní variace na Fleurs z roku 1993 a ve skutečnosti jde o úplně jinou vůni.
Zaujala vás Recenze CARON: Fleurs de Rocaille?
To má jednoduché řešení, musíš povýšit aspoň na nejnižžího šéfa, pak budeš mít klid. U nás je každý čtvrtý šéf, a díky tomu mám klid, ti (ty) tři podřízení jsou zticha a bez komentářů.
S mizernou intenzitou Fleurs je to bohužel pravda. A je to škoda, ty nalámané větve v ní mají své kouzlo, mít to intenzitu jako černý narcis, nosím radši tohle.
Navíc si myslím, že díky nulové intenzitě zanikla i podobnost Fleurs a Fleur de Rocaille. Měla jsem na každé ruce jednu a přes veškerou vnější odlišnost tam něco společného je. Ty kytky. Jenže v mýdle jsou jasnější, zatímco pod tím nánosem Lybaru se ve Fleur ztrácejí. Lybar je takový ten typický Caronský odér kadeřnictví, to alkoholově perlivé cosi, co se vznáší i v Bellodgii a svým způsobem i v Nocturnes. Bohužel to ty kytky hodně překrývá.
Co to máte za divnou kolegyni? 😉 Namísto radosti, že si může zdarma začmuchat k drahé exotice a bejt každou chvíli jako v rajské zahradě, prudí. Není vona závislá na vůni jeleního mejdla?
Minulý týden mi pochválila Timbuktu. První výsledky úporného, dlouhodobého školení.
Úspěšná mise! Ještě pár let, zahodí jelena a půjde si koupit nějaký flakónek.
Ona má…fialovou kuličku Lanvin.
Deset minut je fakt síla!
PS: Kdy máš narozky? Pošlu pláštěnku…
Nepotřebuju, rozsadili nás…což je škoda, protože některé její hlášky, jako “Slečinka už si přismrděla do práce…” nebo “přinesu si od doktora zákaz tvých voňavek” jsou nesmrtelné.