• CARON: Fleurs de Rocaille (krátkodeché květiny)

listopad 2011 Ze skalniček jsem dost zklamaná. Flakon je krásný. Začátek vůně je taky krásný. Siláž je … žádná. Nevím, jestli mi neprodali fake nebo nějakou naředěnou vodičku, ale tahle značka snad nikomu nestojí za falšování, tak kde se stala chyba?

EdT Zdroj: Caron

EdT
Zdroj: Caron


Fleurs de Rocaille, přehršel barevných vůní a drobounkých květů. Nástup je silně aldehydově květinový. Vůně pochází z roku 1934, a je poplatná tehdejší módě nových, dnes kalsických, aldehydů. Aldehydy byly známé už od počátku století, ale poprvé se v parfému objevily 1921, jasně že v Chanelu No.5. Jeho úspěch otevřel obrovskou parfémovou skupinu – květinově-aldehydických vůní, která je ohromně oblíbená a populární dodnes a dodnes se rozšiřuje o nové parfémy. Na rozdíl od klasických chypre, které hodně ztratily se zákazem větvičníku v Evropě (ale myslím, že chypre by zmizelo z trhu i tak, jsou to náročné vůně a dnešní spotřebitel chce rychle zavonět-zahodit).
S pětkou ale Roccaile nemá moc společného. Hodně mi v začátku (no – jindy neměl šanci) připomněl Eau de Private od Estée Lauder; EdP je ale mnohem ostřejší a zelenější, do práce si ji vzít netroufnu (i když kolegyně Olina už dlouho nic nehlásila, naposledy asi před 14 dny říkala nenápadně kolegyni, tak abych to neslyšela, že by možná pomohlo, kdybych v kanclu seděla v pláštěnce).
Rokajl bych nosila moc ráda, je z toho druhu květinovek, které vás neohromí opojnou tropicko-jasmínovou záplavou; naopak, je to vyvážená kytice oblíbených a celkem obyčejných kytek: karafiáty, konvalinky, šeřík, fialka, růže, i nějaký ten jasmínek nakonec…květiny jsou poskládané tak akorát, žádná není dominantní, je to takové fajn souznění, nekřičí, prostě hraje. Co kytici dodává na atraktivitě a zajímavosti, jsou tupé, ale důrazné nahořkle zelené aldehydické tóny. Jestli si řežete na jaře šeřík do vázy, tak podobně voní jeho klacíky a listí. Začátek je krásně vyvážený, intenzívní, lahodně květinovo-zelený.
Fleurs de Jardin

Fleurs de Jardin, oblíbené, dobrá siláž, krátká výdrž

Bohužel výdrž tak 10 minut, ale fakt! A to jak na ruce, tak na oblečení. Docela dost jsem se dnes polívala, až jsem se bála negativního feedbacku. No a nic. Myslela jsem si, že mám otupělé buňky, šla jsem si tedy po oddechu přičichnout do koše na prádlo k šatům: nic. Ale ani závan! To je pro mne hrozné zklamání a proto ji nedoporučuju. Já ten flakon vynosím, ale teď už bez nadšení.

Upozornění: nezaměňujte s Fleur de Rocaille od stejné značky, což by měla být moderní variace na Fleurs z roku 1993 a ve skutečnosti jde o úplně jinou vůni.

You may also like...

7 Responses

 1. dzona napsal:

  To má jednoduché řešení, musíš povýšit aspoň na nejnižžího šéfa, pak budeš mít klid. U nás je každý čtvrtý šéf, a díky tomu mám klid, ti (ty) tři podřízení jsou zticha a bez komentářů.
  S mizernou intenzitou Fleurs je to bohužel pravda. A je to škoda, ty nalámané větve v ní mají své kouzlo, mít to intenzitu jako černý narcis, nosím radši tohle.
  Navíc si myslím, že díky nulové intenzitě zanikla i podobnost Fleurs a Fleur de Rocaille. Měla jsem na každé ruce jednu a přes veškerou vnější odlišnost tam něco společného je. Ty kytky. Jenže v mýdle jsou jasnější, zatímco pod tím nánosem Lybaru se ve Fleur ztrácejí. Lybar je takový ten typický Caronský odér kadeřnictví, to alkoholově perlivé cosi, co se vznáší i v Bellodgii a svým způsobem i v Nocturnes. Bohužel to ty kytky hodně překrývá.

 2. 747 napsal:

  Co to máte za divnou kolegyni? 😉 Namísto radosti, že si může zdarma začmuchat k drahé exotice a bejt každou chvíli jako v rajské zahradě, prudí. Není vona závislá na vůni jeleního mejdla?

 3. Deset minut je fakt síla!
  PS: Kdy máš narozky? Pošlu pláštěnku…

  • Canan Pamuk napsal:

   Nepotřebuju, rozsadili nás…což je škoda, protože některé její hlášky, jako “Slečinka už si přismrděla do práce…” nebo “přinesu si od doktora zákaz tvých voňavek” jsou nesmrtelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..